خبرگزاری رسمی کشور کره جنوبی مدعی شد که گزینه‌های خارجی از لیست هدایت تیم ملی فوتبال این کشور خارج شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اتحادیه فوتبال کره جنوبی، فهرست ۱۲ نفره‌ای برای سرمربیگری تیم ملی این کشور تهیه کرد و طبق اعلام شبکه KBS کره، نام ژوزه مورایس سرمربی سپاهان نیز در این لیست قرار داشت. کره جنوبی در مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های ۲۰۲۳ با هدایت یورگن کلینزمن با شکست مقابل اردن از دور رقابت‌ها کنار رفت و در رسیدن به جام ناکام بود.

براساس این گزارش، مورایس که سال ۲۰۱۹ میلادی به همراه جونبوک هیوندای قهرمان لیگ برتر کره شد، از لیست گزینه‌های کره جنوبی خارج شد. طبق اعلام خبرگزاری یونهاپ دلیل این ماجرا سیاست جدید اتحادیه فوتبال کره جنوبی است، چرا که ابتدا اولویت با انتخاب مربی خارجی بود، اما اکنون تمرکز خود را به استخدام مربیان داخلی معطوف کردند. رسانه مذکور مدعی شده است که کیم دو هون و میونگ‌بو هونگ از نامزدهای اصلی هدایت کره جنوبی هستند.

پیش‌‌تر از اِروی رنار سرمربی فعلی تیم ملی زنان فرانسه، شنول گونش سرمربی پیشین ترکیه،‌ میونگ‌بو هونگ سرمربی پیشین کره، گی‌دونگ کیم سرمربی اف‌سی‌سئول، جونگ‌هیو لی سرمربی گوانگژو اف‌سی و سون‌هونگ هوانگ سرمربی موقت کره گزینه‌های مدنظر این اتحادیه به‌عنوان گزینه‌های سرمربیگری کره یاد شده بود.

Euro Football Fantasy Leaderboard
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.