سرمربی آتزوری بعد از تماشای نمایش ناامید کننده مردانش برابر اسپانیا برنامه‌های تاکتیکی جدیدی در سر دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بازی ضعیف تیم ملی ایتالیا برابر اسپانیا در دومین دور از مرحله گروهی یورو ۲۰۲۴، انتقادات فراوانی را از آتزوری و سرمربی آن لوچانو اسپالتی به همراه داشت. آتزوری در این بازی کاملاً تحت سلطه بازیکنان جوان حریف بود و اگر واکنش‌های نجات‌بخش سنگربانش، جانلوئیجی دوناروما نبود، به جای باخت یک بر صفر احتمالاً با سه گل اختلاف یا بیشتر تن به شکست می‌داد.

در میان بازیکنان ایتالیا اما گروهی از آنها بسیار ناامید کننده‌تر ظاهر شدند؛ طوری که طبق گزارش نشریه رپوبلیکا؛ اسپالتی تصمیم به جایگزینی آنها گرفته است. بازی بعدی ایتالیایی‌ها برابر کرواسی است و کسب حداقل یک امتیاز برای صعود آتزوری ضروری است و طبق پیش‌بینی رپوبلیکا، جورجینیو و اسکاماکا که بیشترین انتقاد‌ها را بعد از بازی مقابل اسپانیا دریافت کردند، به احتمال قریب به یقین از ترکیب اصلی کنار گذاشته خواهند شد و جای خود را به متئو رتگی و برایان کریستانته خواهند داد؛ البته نیکولو فاجولی هافبک یوونتوس نیز گزینه دیگری برای گرفتن جای جورجینیو است.

دی‌لورنزو هم دیگر بازیکنی است که احتمال کنار گذاشته شدنش وجود دارد. او مقابل اسپانیا بارها در کنترل نیکو ویلیامز به دردسر افتاد و برای متوقف کردن او به خطا متوسل شد؛ اگرچه نمایش آندره‌آ کامبیاسو هم که به جای او به میدان رفت، چنگی به دل نمی‌زد. بنابراین متئو دارمیان گزینه‌ای قابل اعتماد برای گرفتن جای هر دوی آنهاست. حتی کیه‌زا و داویده فراتسی نیز در ریسک کنار گذاشته شدن قرار دارند که در آن صورت باید انتظار تغییر پست لورنزو پلگرینی و متمایل شدن او به مرکز میدان را داشت. در این میان، جاکومو راسپادوری و ماتیا زاکانی که مقابل اسپانیا به عنوان بازیکنان تعویضی به میدان رفتند، احتمالاً در ترکیب اصلی قرار خواهند گرفت.

با توجه به اینکه اسپالتی مشکلات جسماتی و کم دقتی را دلیل بازی ضعیف ایتالیا برابر اسپانیا عنوان کرد، اینکه او همان ترکیبی را برای مصاف با کرواسی انتخاب کند که مقابل اسپانیا به میدان فرستاد، بعید است، ترکیبی که در بازی نخست مقابل آلبانی هم انتخاب کرده بود. در همین حال تغییر سیستم بازی آتزوری به دفاع سه نفره در مقطع فعلی غیرمحتمل به نظر می‌رسد.

Euro Football Fantasy Leaderboard
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.