باشگاه بایرن مونیخ پیش از این تلاشی نافرجام برای به خدمت گرفتن ستاره ۱۶ ساله بارسلونا داشته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، لامین یامال که از ۶ سالگی در باشگاه بارسلونا عضویت دارد و در سال گذشته میلادی توسط ژاوی هرناندس به ترکیب تیم اصلی این باشگاه فراخوانده شد، این روزها ستاره بارسا و تیم ملی فوتبال اسپانیا به شما می‌رود و خیلی از باشگاه‌های بزرگ اروپایی نظرشان را معطوف به او کرده‌اند اما بارسلونا نمی‌خواهد ستاره ۱۶ ساله‌اش را به این راحتی از دست بدهد و به دنبال تمدید قرارداد این بازیکن تا سال ۲۰۳۰ است.

شبکه تلویزیونی «اسکای آلمان» هم با اشاره به اینکه بایرن مونیخ در گذشته به دنبال شکار این استعداد اسپانیایی بوده، گزارش داد؛ لامین یامال زمانی که ۱۴ ساله بود، هدف اصلی بایرن برای نقل‌وانتقالات بوده است. حسن صالیحمیدزیچ (مدیر ورزشی پیشین بایرن) و مارکو نپه (مدیرفنی پیشین بایرن مونیخ) به شدت به دنبال آوردن یامال به بایرن بودند و این پتانسیل را در او می‌دیدند که روزی می‌تواند توپ طلا را از آن خود کند، درست همان کاری که در مورد جمال موسیالا کردند و او در سال ۲۰۱۹ از چلسی به خدمت گرفتند.

طبق این گزارش؛ مارکو نپه سه سال پیش بازی‌ یامال را از نزدیک در لیگ جوانان دیده بود و نمایندگان بایرن در سال ۲۰۲۲ حتی با ایوان دلاپنیا مدیر برنامه سابق او دیداری داشته‌اند، اما در نهایت این انتقال شکل عملی به خود نگرفت چون یامال دلیلی برای ترک بارسا نمی‌دید.

یامال که قرارداد فعلی‌اش با بارسلونا دو فصل دیگر اعتبار دارد و بند فسخ یک میلیارد یورویی در قراردادش وجود دارد، فصل اخیر در ۵۲ بازی برای آبی‌واناری‌ها به میدان رفت و آمار ۷ گل‌زده و ۱۱ پاس‌گل را از خود برجای گذاشت.

Euro Football Fantasy Leaderboard
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )