مدیرعامل باشگاه آلومینیوم اراک گفت، این باشگاه کارگروه نقل‌وانتقالات دارد و در آن نه پولشویی وجود دارد، نه دلالی.

محمد رجائیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره پایان کار تیم فوتبال آلومینیوم اراک در فصل ۰۳-۱۴۰۲ در رده هشتم جدول لیگ برتر و مرحله نیمه نهایی جام حذفی اظهار داشت: هنوز در شوک باخت به مس (در نیمه نهایی جام حذفی) هستیم و فرصت خوبی را از دست دادیم. آلومینیوم فوتبال هیجان‌انگیزی ارائه می‌کرد و حضور هواداران در ورزشگاه‌ها نسبت به سال گذشته ۱۰ برابر شده بود. حتی در دیدار با مس که شکست خوردیم، هواداران از عملکرد تیم راضی بودند.

کم‌خرج هستیم و مدل باشگاهداری مدرنی داریم وی با تمجید از عملکرد باشگاه آلومینیوم اراک خاطرنشان کرد: از سهامداران شرکت آلومینیوم تشکر می‌کنم که به‌صورت منطقی به ما کمک کردند. باشگاه کم‌خرجی هستیم و به‌موقع به تعهدات خودمان عمل کردیم. این یک مدل باشگاهداری مدرن است. ممکن است بازیکنان چندبرابر قراردادهای ما با باشگاه‌ها قرارداد ببندند، اما بخشی از قرارداد خود را دریافت نمی‌کنند.

فقط در شرایطی اجازه جدایی بازیکنان را می‌دهیم که منافع ما تضمین شود مدیرعامل باشگاه آلومینیوم در مورد بازیکنانی چون مهدی لیموچی که زمزمه‌هایی پیرامون جدایی آنها وجود دارد، تصریح کرد: قرارداد ما با حسینی ادامه دارد و او طی روزهای اخیر، لیست بازیکنان موردنظر خود را به باشگاه ارائه می‌کند. فکر می‌کنم حسینی شاکله تیم را حفظ کند و فقط در چند نقطه ضعف خودمان بازیکن بگیریم. درباره بازیکنان ما بازارگرمی می‌کنند. بازیکنان آلومینیوم شایسته بازی در تیم‌های بزرگ هستند، اما اجازه جدایی بازیکنان را نمی‌دهیم و نخواهیم داد؛ مگر اینکه منافع باشگاه آلومینیوم تضمین شود.

آلومینیوم به نماد باشگاهداری تبدیل شده است رجائیان با بیان اینکه همه بازیکنان تیم آلومینیوم متعلق به این باشگاه هستند، به تسنیم گفت: این بازیکنان فصل آینده هم در تیم ما حضور دارند؛ مگر اینکه حسینی کسی را نخواهد یا بر اساس منافع باشگاه تشخیص بدهیم باید انتقالی صورت بگیرد که برای باشگاه مثبت باشد. آلومینیوم به یک نماد مثبت باشگاهداری تبدیل شده و بازیکنانی که در تیم ما به میدان می‌روند، مورد تکریم هواداران و مسئولان باشگاه هستند.

وابسته به بازیکن نیستیم وی در ادامه اظهارات خودش بیان کرد: بازیکنانی داخل باشگاه آلومینیوم دوام می‌آورند که به این مرام‌نامه پایبند باشند. آلومینیوم وابسته به یکی دو بازیکن نیست که تیم را پیش ببرند. سال گذشته هفت یا هشت بازیکن از آلومینیوم جدا شدند، اما وضعیت تیم با جدایی آنها بهتر شد. نگران جدایی بازیکنان نیستیم؛ چون ستاره‌ها در تیم ما نقش‌آفرینی نمی‌کنند. تفکر سرمربی به همراه تلاش بازیکنان در سایه حمایت هواداران و مدیران باشگاه در نتایج تیم تأثیرگذار است.

رقمی که فکر می‌کردیم برای بودجه تیم فوتسال تعیین شود، محقق نشد مدیرعامل باشگاه آلومینیوم اراک درباره استعفای محمود خوراکچی از سرمربیگری تیم فوتسال این باشگاه عنوان کرد: من قرارداد خوراکچی، دستیارانش و بازیکنان جدید را امضا نکردم، اما از آنها عذرخواهی می‌کنم. باشگاه آلومینیوم با شفافیت و صداقت با آنها قرارداد بست، اما رقمی که فکر می‌کردیم برای بودجه تیم فوتسال تعیین شود، تحقق پیدا نکرد. نقل‌وانتقالات فوتسال زودتر از فوتبال است و زمانی که قراردادهای فوتسالی‌ها امضا شد، هنوز بودجه باشگاه مشخص نشده بود.

رؤیایی نیستیم و ۷۰۰ میلیارد هزینه نمی‌کنیم رجائیان در مورد وضعیت بودجه‌ای تیم‌های فوتسال و فوتبال آلومینیوم اظهار داشت: هیئت مدیره شرکت، رقم موردنظر ما برای قراردادهای فوتسال را صادر نکرد. به بازیکنان گفتیم قراردادهای خودشان را کم کنند، اما آنها نپذیرفتند و گفتند پیشنهادهای بهتری داریم. وضعیت فوتبال با فوتسال متفاوت است و هنوز بودجه تیم فوتبال آلومینیوم تصویب نشده است. رؤیایی نیستیم که مانند برخی باشگاه‌ها ۶۰۰ یا ۷۰۰ میلیارد تومان هزینه کنیم.

در آلومینیوم نه پولشویی اتفاق می‌افتد، نه دلالی وی درباره سیاستی که باشگاه آلومینیوم در نقل‌وانتقالات دنبال می‌کند، تصریح کرد: هواداران از تیم مجتبی حسینی انتظار ارائه فوتبال باکیفیت و کسب نتایج خوب دارند و ما می‌خواهیم ساختار لازم را برای این اتفاق فراهم کنیم. بعد از جدایی چند بازیکن در سال ۱۴۰۲ هجمه شدیدی به باشگاه وارد شد. هواداران پشت باشگاه باشند و احساسی نشوند. آلومینیوم کارگروه نقل‌وانتقالات دارد و در باشگاه نه پولشویی وجود دارد، نه دلالی. پنجره نقل‌وانتقالاتی تیم هم به‌زودی باز می‌شود.

Euro Football Fantasy Leaderboard
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.