ایران و ازبکستان در آخرین دیدار مرحله دوم گروهی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ به مصاف هم می‌روند تا سرنوشت صدرنشین این گروه مشخص شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دیدار برگشت تیم‌های ملی فوتبال ایران و ازبکستان در مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ از ساعت ۲۰:۳۰ امشب (سه شنبه ۲۲ خرداد ماه) در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود. شاگردان قلعه‌نویی در گروه E با ازبکستان، ترکمنستان و هنگ‌کنگ همگروه هستند و در رده اول قرار دارند.

ایران در آخرین دیدار خود با نتیجه ۴ بر ۲ از سد هنگ‌کنگ عبور کرد و ازبکستان توانست ترکمنستان را با نتیجه ۳ بر یک پشت سر بگذارد. این دیدار تعیین کننده سرنوشت سرگروه است. تمامی بازیکنان در دسترس امیر قلعه‌نویی هستند و تنها مهدی قایدی به دلیل مسئله شخصی بعد از بازی هنگ‌کنگ به کشور نیامد.

در مورد تیم ملی ازبکستان یک نکته قابل توجه است. ۲ بازیکن این تیم جلال‌الدین ماشاریپوف و اوستون ارونوف عضو استقلال و پرسپولیس بودند و از نیم فصل که به لیگ برتر آمدند عملکرد درخشانی داشتند. کاتانس سرمربی ازبک‌ها می‌تواند روی عملکرد این بازیکنان مقابل ایران حساب ویژه‌ای باز کند. هر ۲ ستاره جزو بازیکنان تأثیرگذار تیم خودشان بودند.

در ۱۰ تقابل قبلی ایران و ازبکستان کفه ترازو به نفع ایران سنگینی می‌کند و ۸ پیروزی سهم کشورمان بوده و یک مساوی و یک باخت در کارنامه ما ثبت شده است. آخرین دیدار دو تیم در ۳۰ آبان ۱۴۰۲ برگزار شد، که دو تیم در ازبکستان به تساوی ۲ -۲ رضایت دادند.

داورانی از کشور کره‌ جنوبی قضاوت این بازی را بر عهده دارند. اسامی داوران این بازی به شرح زیر است:

داور: کیم جونگ هیوک

کمک اول: پارک کیونگیونگ

کمک دوم: ژانگ جونگ پیل

داور چهارم: چای سنگیوپ

ناظر داوری: ناصر درویش (اردن)

نماینده مسابقه: جبرئیل علی (فلسطین)

Euro Football Fantasy with Prizes
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.