ملی‌پوش سابق فوتسال ایران معتقد است تیم ملی کشورمان در جام جهانی توانایی غلبه بر تیم‌های مراکش و برزیل را دارد.

جواد اصغری مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره همگروهی تیم ملی ایران با فرانسه، ونزوئلا و گواتمالا در جام جهانی فوتسال ۲۰۲۴ اظهار داشت: گواتمالا تیم خوب و چغری بوده است، اما در بازی‌های جام جهانی شکست می‌خورد. جام جهانی جایگاه تیم‌های جهانی است و تمام ۲۴ تیم برای موفقیت در این رقابت‌ها برنامه‌ریزی می‌کنند. ایران قطعاً کار سختی دارد، اما مربیان و بازیکنان خوبی داریم و نگران نیستیم.

وی با بیان اینکه باید برنامه‌ریزی بهتری برای جام جهانی داشت، خاطرنشان کرد: باید جام ملت‌های آسیا را فراموش کنیم و بدانیم کار سختی پیش رو داریم. نگاه ما باید جهانی باشد و بازی‌های دوستانه خوبی برای تیم ملی تدارک دیده شود. عمده بازیکنان تیم ملی را جوانان تشکیل می‌دهند و باید بازی‌های تدارکاتی خوبی برای آنها تدارک ببینند. هدف تیم ملی، صعود به نیمه نهایی جام جهانی است و امیدوارم با اقتدار به این مرحله برسیم.

مربی فوتسال کشورمان در مورد تقابل احتمالی با مراکش و سپس برزیل در دور حذفی جام جهانی ۲۰۲۴ بیان کرد: جام جهانی پُر از شگفتی است و همه پیش‌بینی‌ها محقق نمی‌شود. شکست مقابل مراکش قبل از جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۴ یک اتفاق بود و کادر فنی تیم ملی در آن بازی صلاح دید از همه بازیکنان استفاده کند. مراکش تیمی فوق‌العاده است، اما می‌توانیم این تیم را شکست بدهیم و برزیل را هم می‌توان شکست داد. ابتدا باید صعود به مرحله حذفی را در نظر بگیریم.

اصغری مقدم درباره در نظر گرفتن مسیر بهتر برای ادامه جام جهانی، با ایستادن در رتبه دوم گروه F به تسنیم گفت: باید با اقتدار به مرحله یک هشتم نهایی صعود کنیم. البته باید شرایط را هم بسنجیم و در نظر داشته باشیم که شاید اگر به‌عنوان تیم دوم به مرحله حذفی برسیم، با تیم ضعیف‌تری بازی خواهیم کرد. این موارد در روز آخر مرحله گروهی مشخص می‌شود. ونزوئلا و فرانسه تیم‌های قدرتمندی هستند و نتایج خوبی گرفته‌اند، اما با تمرکز و برنامه‌ریزی خوب می‌توان موفق شد.

وی در مورد وضعیت تیم ملی فوتسال برای جام جهانی ۲۰۲۴ تصریح کرد: سه ماه برای آماده‌سازی زمان داریم. خوشبختانه بازیکنان در دل لیگ آماده جام جهانی می‌شوند و در شرایط مسابقه قرار می‌گیرند. ایران کار سختی در جام ملت‌های آسیا داشت، اما دیدیم که اعضای تیم از جان مایه گذاشتند و قهرمان شدیم. نایب قهرمانی دوره گذشته، فشار سنگینی بر بازیکنان وارد می‌کرد.

Euro Football Fantasy Leaderboard
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.