رئیس سازمان لالیگای اسپانیا خبر داد در آینده‌ای نه‌چندان دور برخی بازی‌های لالیگا در کشور آمریکا برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، خاویر تباس رئیس سازمان لالیگای اسپانیا اعلام کرد که این سازمان در نظر دارد در آینده‌ای نه‌ چندان دور برخی از بازی‌های لالیگا را در کشور آمریکا برگزار کند. او در این باره گفت: نمی‌دانم چه زمانی این کار را عملی خواهیم کرد اما در نظر داریم برخی بازی‌های رسمی لالیگا را در خارج از اسپانیا برگزار کنیم. فکر می‌کنم این ااتفاق می‌تواند از فصل ۲۶-۲۰۲۵ بیفتد.

اخیراً رسانه اسپانیایی «رلوو» گزارش داده بود؛ در پی شکایت دو باشگاه رئال مادرید و اتلتیک بیلبائو علیه خاویر تباس، دادگاه ورزشی اسپانیا نیز قصد دارد شکایتی را علیه او تنظیم کند که این می‌تواند منجر به تعلیق موقت تباس از سمت خود به عنوان رئیس سازمان لالیگا شود.

سازمان لالیگا چندی پیش با شرکت CVC قرارداد همکاری امضا کرد، شرکتی که برای سرمایه‌گذاری در لالیگا به مبلغی حدود ۳ میلیارد یورو با سازمان لالیگا به توافق رسیده اما ۳ باشگاه رئال مادرید، بارسلونا و اتلتیک بیلبائو آماده همکاری در این زمینه نیستند.

تباس که در ماه آوریل ۲۰۱۳ برای اولین بار به عنوان رئیس سازمان لالیگا انتخاب شد، در ماه دسامبر ۲۰۲۳ برای چهارمین دوره متوالی موفق شد در پست ریاست این سازمان ابقا شود.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.