دروازه‌بان بارسلونا بابت عدم وجود فناوری کنترل خط دروازه در اسپانیا از مسئولان فوتبال این کشور انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مارک آندره تِراِشتگن در پی شکست ۳ بر ۲ شب گذشته (یکشبه) بارسلونا مقابل رئال مادرید در هفته سی‌و‌دوم لالیگای اسپانیا، با اشاره به صحنه بحث‌برانگیز دقیقه ۲۸ که شوت لامین یامال به نظر از خط دروازه رئال رد شد، اما داور با بررسی VAR آن را گل اعلام نکرد، گفت: نداشتن فناوری کنترل خط دروازه (در فوتبال اسپانیا) شرم‌آور است. پول زیادی در فوتبال در گردش است، اما برای آنچه که لازم است، مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

وی همچنین درباره اینکه چرا بارسلونا در این ال‌کلاسیکو شکست خورد، اظهار داشت: به غیر از تصمیمات بحث‌برانگیز داوری، ما مرتکب اشتباهات زیادی شدیم و موقعیت‌های زیادی را هدر دادیم، در حالی که در این موقعیت‌ها باید بهتر کار کنیم. این شکست ضربه بدی به ما در راه کورس قهرمانی زد.

چندی پیش برنامه «لارگرو» از شبکه رادیویی «کادنا سِر» اسپانیا خبر داده بود که فناوری کنترل خط دروازه در رقابت‌های فصل ۲۴-۲۰۲۳ لالیگا وجود نخواهد داشت. خاویر تباس رئیس سازمان لالیگا و مسئولان این لیگ حاضر نشده‌اند هزینه‌ سه میلیون یورویی برای استفاده از این فناوری در لالیگا را به فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) بپردازند.

این فناوری برای اولین بار در رقابت‌های سوپرجام اسپانیا در سال ۲۰۲۰ مورد استفاده قرار گرفت و از آن تاریخ به بعد سازمان لالیگای اسپانیا از فناوری کنترل خط دروازه در مسابقات باشگاهی اسپانیا بهره می‌برد، اما استفاده از این فناوری در فصل جاری منتفی شد.

در فیلم زیر صحنه بحث‌برانگیز ال‌کلاسیکوی شب گذشته را می‌بینید:

.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.