سرمربی تیم فوتبال رئال مادرید پس از پیروزی تیمش برابر بارسلونا در سومین ال‌کلاسیکوی فصل، تیمش را در موقعیتی خوب برای کسب یک دستاورد بزرگ در این فصل دانست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کارلو آنچلوتی سرمربی تیم فوتبال رئال مادرید شب گذشته پس از پیروزی ۳ بر ۲ مردانش در خانه برابر بارسلونا که اختلاف آنها به عنوان صدرنشین لالیگا را با بارسلونای رده دومی در فاصله ۶ هفته به پایان لیگ به ۱۱ امتیاز افزایش داد، گفت: توانستیم به خوبی شرایط به وجود آمده در بازی را کنترل کنیم. دو بار عقب افتادیم و مجبور شدیم به بازی برگردیم و ورق را برگردانیم که در نهایت موفق هم شدیم. با آخرین قطره انرژی‌مان در یک هفته فراموشی نشدنی (هفته‌ای که رئال در آن با حذف منچسترسیتی به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا هم صعود کرد) به پیروزی رسیدیم. دو بازی سنگین در این هفته داشتیم اما حالا برای رقم زدن پایانی خوش برای فصل، در موقعیتی خوب قرار داریم. به نظرم بازیکنان ما با همکاری یکدیگر می‌توانند در این فصل اتفاقی خاص را رقم بزنند. حالا به قهرمانی لیگ نزدیک‌تر هستیم.

آنچلوتی در ادامه به اظهارات ژاوی در اعتراض به عملکرد داور و ناعادلانه توصیف کردن نتیجه بازی هم اظهار داشت: نمی‌خواهم درباره نقطه نظرات ژاوی چیزی بگویم. هر کسی آزاد است نظرش را بیان کند. به نظرم بازی سخت، سطح بالا و زیبایی بود. آن صحنه‌ای هم که می‌گویند توپ از خط دروازه ما عبور کرد، به نظر من گل نبود، چون تصویر واضحی وجود ندارد که آن را نشان دهد. پنالتی هم که به سود ما اعلام شد کاملاً مشخص بود. این پیروزی یک گام مهم بود اما هنوز نباید دست از تلاش برداریم. این بهترین راه کسب آمادگی برای حضور در نیمه نهایی لیگ قهرمانان بود.

کارلتو درباره سه بازیکن تیمش - وینیسیوس و واکنشی که این بال برزیلی به تعویض شدنش نشان داد، بلینگام و گل سرنوشت‌سازش که باعث پیروزی رئال مادرید شد و لوکاس واسکز، ستاره میدان که روی هر سه گل رئال مادرید نقش مستقیم ایفا کرد - هم گفت: وینیسیوس از تعویض شدنش راضی نبود و می‌خواست ادامه دهد اما وقتش شده بود که بازیکن تازه نفس به میدان بفرستیم. بلینگام هم مدتی بود که گل نمی‌زد اما در این بازی گلی بسیار مهم به ثمر رساند. البته او اگرچه در بازی‌های قبل گل نمی‌زد اما عملکردش فوق‌العاده بود. کاری که واسکز در این بازی و در طول فصل انجام داد بسیار مهم است. او با کارواخال که یکی از بهترین مدافعان کناری دنیاست باید رقابت کند و در این بازی تفاوت‌ها را رقم زد.

سرمربی ایتالیایی رئال مادرید با اشاره به بازی‌‌های بعدی تیمش به خصوص مصاف با بایرن مونیخ در لیگ قهرمانان اروپا، تأکید کرد: باید به طور جدی برای رویارویی با حریف آماده شویم. هفته‌ای که گذشت برای ما فوق‌العاده بود و از این بهتر نمی‌شد، اما کار ما هنوز تمام نشده است. وضعیت فعلی تیم با توجه به تمام مشکلات جسمی و فیزیکی که در طول فصل برای بازیکنان‌مان رخ داد استثنایی است. بارسلونا می‌توانست بازی را ببرد؟ خودتان باید تشخیص بدهید. از نظر من تساوی هم می‌‌توانست نتیجه‌ای منصفانه باشد هرچند که تساوی هم برای ما خوب بود.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.