با صعود توأم با استرس شیاطین سرخ، فینال قدیمی‌ترین فینال فوتبال جهان تمام منچستری شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در دومین و آخرین بازی مرحله نیمه نهایی جام حذفی انگلیس، از ساعت ۱۸ امروز (یکشنبه - به وقت تهران)، در ورزشگاه ومبلی شهر لندن تیم‌های فوتبال منچستریونایتد و کاونتری به مصاف هم رفتند که این بازی پس از تساوی ۳-۳ در وقت‌های معمول و اضافه، در ضربات پنالتی با نتیجه ۴ بر ۲ به سود شیاطین سرخ به پایان رسید.

منچستریونایتد در حالی در ضربات پنالتی جواز صعود گرفت که تا دقیقه ۵۸ با سه گل از حریف خود پیش افتاده بود. این‌ گل‌ها به ترتیب در دقایق ۲۳ توسط اسکات مک‌تامینی، در دقیقه ۱+۴۵ توسط هری مگوایر و در دقیقه ۵۸ توسط برونو فرناندز به ثمر رسیده بودند. یونایتد اما در عرض ۲۴ دقیقه به طرزی باور نکردنی برتری‌ خود را از دست داد و سه بار دروازه‌اش باز شد.

گل نخست حریف دسته اولی در دقیقه ۷۱ توسط الیس سیمس به ثمر رسید، هشت دقیقه بعد، اوهاره گل دوم را زد و در نهایت هاجی رایت از روی نقطه پنالتی در دقیقه پنجم وقت‌‌های تلف شده نیمه دوم کار را به تساوی و بازی را به وقت‌های اضافه کشاند. یونایتد حتی خوش‌شانس بود که پیش از رفتن بازی به ضربات پنالتی حذف نشد، چرا که کاونتری در دقیقه ۱+۱۲۰ گلی دیگر به ثمر رساند که VAR آن را مردود اعلام کرد.

در ضربات پنالتی کاسیمرو اولین ضربه من‌یونایتد را هدر داد تا اوضاع را برای تیمش بدتر کند. او اما خوش‌شانس بود که در سمت مقابل هم اما اوهاره ضربه سوم کاونتری را هدر داد. پس از او بن‌شیف نیز ضربه چهارم کاونتری را هدر داد و این اتفاق حکم به پیروزی ۴ بر ۲ شیاطین سرخ داد. دیوگو دالو، کریستین اریکسن، برونو فرناندز و راسموس هویلون گلزنان من‌یونایتد در ضربات پنالتی بودند.

به این ترتیب شاگردان اریک تن‌هاخ صعودی پراسترس را به فینال جام حذفی تجربه کردند، جایی که باید به مصاف رقیب همشهری یعنی منچسترسیتی بروند، تیمی که شب گذشته چلسی را شکست داد و فینالیست شد. فینال جام حذفی انگلیس، روز پنجم خرداد در ورزشگاه ومبلی برگزار خواهد شد.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.