تیم ملی فوتسال ایران که نخستین دیدار خود در جام ملت های آسیا را با برتری خفیف برابر افغانستان به پایان برده بود، در دومین دیدار مقابل بحرین کارش گره خورد و یک نیمه را با شکست به رختکن رفت.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتسال ایران در دومین دیدار خود در رقابت‌های جام ملت‌های ۲۰۲۴ آسیا که به میزبانی تایلند برگزار می‌شود امروز شنبه از ساعت ۱۷:۳۰ برابر بحرین قرار گرفت که این دیدار با نتیجه ۵ بر ۳ به سود ایران به پایان رسید.

گل‌های ایران را در این دیدار علیرضا رفیعی پور، مهدی کریمی، سعید احمدعباسی (۲ گل) و بهروز عظیمی به ثمر رساندند.

شاگردان وحید شمسایی در این بازی با ترکیب اولیه باقر محمدی، علیرضا رفیعی پور، اصغر حسن زاده، مهدی کریمی و سعید احمد عباسی به میدان رفتند. سعید مؤمنی، علی خلیل‌وند، سالار آقاپور، محمدحسین درخشانی، محمدرضا سنگ سفیدی، مسلم اولادقباد، بهروز عظیمی، علی اکرمی و مسعود یوسف هم دیگر نفرات ایران روی نیمکت بودند که با تشخیص سرمربی وارد زمین شدند.

شکست غیرمنتظره ایران در نیمه اول

ملی پوشان فوتسال کشورمان پس از آنکه در نخستین دیدار برابر افغانستان موفق شدند با نتیجه ۳ بر یک به برتری برسند اکنون امیدوارند با کسب ۳ امتیاز این دیدار بتوانند جواز حضور در مرحله یک چهارم نهایی را کسب کنند.

نیمه اول این دیدار در حالی آغاز شد که تیم ایران از همان ابتدا کنترل بازی را در اختیار گرفت و تیم بحرین همانطور که پیش‌بینی می‌شد تلاش کرد با حضور فشرده در خط دفاعی دروازه خود را بسته نگه دارد و چشم به ضدحملات داشته باشد.

در ۵ دقیقه ابتدایی بازی بازیکنان ایران در چند صحنه فرصت فروریختن دروازه بحرین را داشتند که با بی دقتی بازیکنان و یا واکنش دروازه بان حریف این فرصت‌ها به گل تبدیل نشد. در دقیقه ۷ و در حالی که بازیکنان ایران پیش کشیده بودند بحرین با یک ضدحمله سریع در موقعیت تک به تک قرار گرفت اما واکنش دیدنی باقر محمدی موجب شد ضربه بازیکن حریف به کرنر برود.

در ادامه این دیدار و به دنبال بی دقتی بازیکنان ایران در گلزنی، بازیکنان بحرین پیش کشیدند و در دقیقه ۱۲ تیم بحرین موفق شد برخلاف جریان بازی از غفلت بازیکنان ایران استفاده کنند گل نخست را به ثمر برسانند.

اما یک دقیقه بعد علی اصغر حسن زاده از روی اوتی که نصیب ایران شده بود توپ را به علیرضا رفیعی پور رساند تا او هم با یک ضربه دقیق گل اول ایران را به ثمر برساند.

در ادامه و در دقیقه ۱۸ تیم بحرین باز هم با یک ضد حمله و برخلاف روند بازی موفق شد برای بار دوم به گل برسد تا بازی ۲ بر یک به سود قرمزپوشان شود.

در ادامه این بازی هم تیم ملی ایران پس از آنکه مرتکب ۵ خطا شد در دقیقه ۱۹ بازیکنان بحرین صاحب ضربه پنالتی از روی نقطه پنالتی دوم شدند اما واکنش خوب محمدی مانع از فرو ریختن دروازه ایران برای بار سوم شد.

در لحظات باقی مانده هم با وجودی که تیم ملی ایران پاورپلی کرد و ۵ نفره حمله کرد اما نتوانست تغییری در نتیجه بازی ایجاد کند تا نیمه اول با برتری ۲ بر یک بحرین به پایان برسد.

بازگشت ملی پوشان ایران به بازی در نیمه دوم

در آغاز نیمه دوم ملی پوشان ایران کار را تهاجمی آغاز کردند و مهدی کریمی موفق شد در دومین دقیقه بازی با یک ضربه تماشایی دروازه بحرین را باز کند. در دقیقه ۲۶ مسلم اولاد قباد فرصت داشت که با یک شوت از پشت محوطه جریمه دروازه بحرین را باز کند اما ضربه او با اختلاف اندکی بیرون رفت.

در دقیقه ۳۰ حملات تیم ملی ایران نتیجه داد و سعید احمدعباسی در حالی که در جناح چپ صاحب توپ بود موفق شد با یک ضربه دقیق برای بار سوم دروازه بحرین را باز کند.

اما خوشحالی بازیکنان ایران چند ثانیه بیشتر طول نکشید و باز هم یک ضد حمله از بازیکنان بحرین باعث شد این تیم به گل برسد و بازی به تساوی کشیده شود. در دقیقه ۳۴ بهروز عظیمی موفق شد با یک شوت دقیق دروازه بحرین را باز کند ملی پوشان ایران با نتیجه ۴ بر ۳ پیش بیفتند.

در دقیقه ۳۸ و در حالی که بازیکنان بحرین به پاورپلی رو آورده بودند و دروازه این تیم خالی بود و به دنبال اشتباه بازیکن بحرین، توپ به سعید احمد عباسی رسید و او هم با یک ضربه دقیق از زمین خودی دروازه خالی بحرین را برای بار پنجم باز کرد.

این دیدار در نهایت با نتیجه ۵ بر ۳ به سود تیم ملی ایران به پایان رسید و ملی پوشان کشورمان موفق شدند راهی مرحله یک چهارم نهایی شوند.

اصرار بر کارهای انفرادی، شوت‌های بی هدف و غافلگیری در ضدحملات از جمله مواردی بود که همچون دیدار با افغانستان در تیم ملی ایران مشهود بود و این مساله ممکن است در مراحل بالاتر و در تقابل با تیم‌های قدرتمند تر برای شاگردان وحید شمسایی دردسرساز شود و مطمئناً کادر فنی تیم ملی باید برای مرتفع ساختن این موارد اقدام کند.

Euro Football Fantasy with Prizes
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.