نیمه اول دیدار تیم های ملی فوتسال ایران و بحرین با برتری بحرین پایان رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتسال ایران در دومین دیدار خود در رقابت‌های جام ملت‌های ۲۰۲۴ آسیا که به میزبانی تایلند برگزار می‌شود امروز شنبه از ساعت ۱۷:۳۰ برابر بحرین قرار گرفت که نیمه اول این دیدار با نتیجه ۲ بر یک به سود حریف به پایان رسید. تنها گل ایران را در نیمه اول علیرضا رفیعی پور به ثمر رساند.

ملی پوشان فوتسال کشورمان پس از آنکه در نخستین دیدار برابر افغانستان موفق شدند با نتیجه ۳ بر یک به برتری برسند اکنون امیدوارند با کسب ۳ امتیاز این دیدار بتوانند جواز حضور در مرحله یک چهارم نهایی را کسب کنند.

شاگردان وحید شمسایی در این بازی با ترکیب اولیه باقر محمدی، علیرضا رفیعی پور، اصغر حسن زاده، مهدی کریمی و سعید احمد عباسی به میدان رفتند. سعید مؤمنی، علی خلیل‌وند، سالار آقاپور، محمدحسین درخشانی، محمدرضا سنگ سفیدی، مسلم اولادقباد، بهروز عظیمی، علی اکرمی و مسعود یوسف هم دیگر نفرات ایران روی نیمکت هستند.

نیمه اول

نیمه اول این دیدار در حالی آغاز شد که تیم ایران از همان ابتدا کنترل بازی را در اختیار گرفت و تیم بحرین همانطور که پیش‌بینی می‌شد تلاش کرد با حضور فشرده در خط دفاعی دروازه خود را بسته نگه دارد و چشم به ضدحملات داشته باشد.

در ۵ دقیقه ابتدایی بازی بازیکنان ایران در چند صحنه فرصت فروریختن دروازه بحرین را داشتند که با بی دقتی بازیکنان و یا واکنش دروازه بان حریف این فرصت‌ها به گل تبدیل نشد. در دقیقه ۷ و در حالی که بازیکنان ایران پیش کشیده بودند بحرین با یک ضدحمله سریع در موقعیت تک به تک قرار گرفت اما واکنش دیدنی باقر محمدی موجب شد ضربه بازیکن حریف به کرنر برود.

در ادامه این دیدار و به دنبال بی دقتی بازیکنان ایران در گلزنی، بازیکنان بحرین پیش کشیدند و در دقیقه ۱۲ تیم بحرین موفق شد برخلاف جریان بازی از غفلت بازیکنان ایران استفاده کنند گل نخست را به ثمر برسانند.

اما یک دقیقه بعد علی اصغر حسن زاده از روی اوتی که نصیب ایران شده بود توپ را به علیرضا رفیعی پور رساند تا او هم با یک ضربه دقیق گل اول ایران را به ثمر برساند.

در ادامه و در دقیقه ۱۸ تیم بحرین باز هم با یک ضد حمله و برخلاف روند بازی موفق شد برای بار دوم به گل برسد تا بازی ۲ بر یک به سود قرمزپوشان شود.

در ادامه این بازی هم تیم ملی ایران پس از آنکه مرتکب ۵ خطا شد در دقیقه ۱۹ بازیکنان بحرین صاحب ضربه پنالتی از روی نقطه پنالتی دوم شدند اما واکنش خوب محمدی مانع از فرو ریختن دروازه ایران برای بار سوم شد.

در لحظات باقی مانده هم با وجودی که تیم ملی ایران پاورپلی کرد و ۵ نفره حمله کرد اما نتوانست تغییری در نتیجه بازی ایجاد کند تا نیمه اول با برتری ۲ بر یک بحرین به پایان برسد.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.