بازی کم نقص و بدون اشتباه بازیکنان پرسپولیس نشان از پویایی هرچه بیشتر این تیم با روی کارامدن اوسمار ویه‌را دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، هفته بیست و چهارم رقابت‌های فصل جاری لیگ برتر در حالی پیگیری می‌شود که پنجشنبه شب گذشته پرسپولیس مقابل صنعت نفت آبادان به پیروزی سه بر صفر در ورزشگاه تختی آبادان رسید.

این تیم نه تنها بار دیگر در غیاب علیرضا بیرانوند دروازه‌بان ملی پوش خود توانست توسط امیر رضا رفیعی کلین شیت کند بلکه خط حمله آنها نیز با مصدومیت امید عالیشاه کمترین مشکل را داشت تا با سه گل به سه امتیاز مهم برسد. پرسپولیس نه تنها در نبود یکی از هافبک‌های تأثیرگذار فصل جاری اش دچار مشکل نشد بلکه توانست بازی کم اشتباهی را ادامه ده تا آماری مطلوب از خود ثبت کند.

پاس با دقت شگفت انگیز

سرخپوشان در این بازی بار دیگر از مرز ۶۰۰ پاس گذشتند. آنها در جریان دیدار با صنعت نفت آبادان توانستند ۶۳۹ پاس بدهند که طبق اعلام سایت متریکا دقت ۹۱ درصدی داشته است. بازیکنان پرسپولیس بیشترین تعداد پاس را در میانه میدان دادند. جایی که مسعود ریگی هنگام شروع حمله به مدافعان در فضا سازی کمک کرده تا همراه با سروش رفیعی بتوانند توپ را در بخش‌های مختلف زمین به گردش دربیاورند.

شوت‌های سرکش

سرخپوشان پایتخت در این دیدار توانستند ۱۵ شوت سرکش سمت چارچوب دروازه پیام پارسا گلر جوان صنعت نفت بزنند. آماری که در کمتر بازی‌های فصل جاری این تیم ثبت شده بود. همین موضوع هم امید گل پرسپولیس را بیشتر از عدد ۲ نشان داد تا سرخ‌ها تقریبا با بازی خود هیچ چاره‌ای جز بردن پرگل نفت نداشته باشند.

هوشمندی ویه را برای مدافعان و مهاجمان

گئورگی گولسیانی در نیمه اول به دلیل خطا روی تراوالی مهاجم نفت آبادان کارت زرد گرفت. همین موضوع باعث شد تا اوسمار ویه را تصمیم به تعویض او در بین دو نیمه بگیرد تا مدافع گرجستانی خود را در دیدار مهم با سپاهان اصفهان از دست ندهد.

محمدحسین کنعانی زادگان هم یکی از کم نقص ترین بازی‌هایش را به نمایش گذاشت تا بتواند یکی از سه گل پرسپولیس را از روی نقطه پنالتی به ثمر برساند. مدافع بلندقامتی که در تمام ضربه‌های کرنر و ایستگاهی به کمک مهاجمان این تیم آمده تا از قدرت سرزنی خود استفاده کند.

سرمربی برزیلی پرسپولیس وقتی بابت کسب پیروزی خیالش راحت شد عنصرهای تهاجمی خود همچون اوستون ارونوف و عیسی ال کثیر را بیرون کشید تا نفراتی همچون ابوالفضل بابایی و محمد خدابنده لو هم فرصت بازی کردن پیدا کنند. تصمیم برای استراحت هرچه بیشتر مهاجمان اصلی برای روزهای پیش رو که بازی‌های فشرده ای در لیگ برتر و جام حذفی خواهند داشت.

نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )