سرمربی تیم فوتبال رئال مادرید در آستانه ال‌کلاسیکو به انتقاداتی که از عملکرد شاگردانش در مصاف با منچسترسیتی در لیگ قهرمانان اروپا صورت گرفته است پاسخ داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کارلو آنچلوتی سرمربی تیم فوتبال رئال مادرید امروز در نشست خبری پیش از بازی فردا (یکشنبه) مردانش مقابل بارسلونا در ال‌کلاسیکوی هفته سی‌و‌دوم لالیگا، به انتقادات دنباله‌دار از نمایش شاگردانش برابر منچسترسیتی در دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا پاسخ داد. رئال اگرچه در ضربات پنالتی، مدافع عنوان قهرمانی را در انگلیس حذف کرد اما نمایش سراسر دفاعی‌اش به مذاق برخی خوش نیامد که البته از نظر آنچلوتی این خیلی اهمیت ندارد.

کارلتو گفت: از انتقادات صورت گرفته تعجب نمی‌کنم. هر کسی می‌تواند نظرش را بگوید. ما اما خودمان خوب می‌دانیم که چگونه باید بازی کنیم. هر بازی دو وجه دفاعی و هجومی دارد و مهم این است که وقتی مالک توپ هستید یا آن را از دست می‌دهید، بدانید که باید چه کار کنید. یک تیم باید بداند که در ۹۰ دقیقه چطور مفید بازی کند و ما هم این کار را انجام دادیم. من تا به امروز ندیده‌ام که هیچ یک از هواداران‌مان ناراحت باشند (بابت شیوه صعود رئال مادرید) اما اینکه در روزهای آتی به چنین موردی برخواهم خورد یا نه را نمی‌دانم. به نظر من همه هواداران راضی‌اند و من هم با آنها موافقم، چون تیم ما به هدفش رسید. یک مثل اسپانیایی هست که من خیلی دوستش دارم. می‌‌گویند: «ناخدا، به من از دریا بگو!».

آنچلوتی ادامه داد: به نظر من شب پیروزی‌مان برابر سیتی بیشتر یک شب مهم بود تا یک شب عذاب‌آور. من در بازی‌مان برابر چلسی (فصل گذشته) بیشتر اذیت شدم چون تا آخرین لحظات نزدیک به حذف بودیم. در دو بازی رفت و برگشت امسال برابر سیتی اما مدت زمان کوتاهی عقب بودیم. مدت زمانی که از حریف پیش افتادیم بیشتر از زمانی بود که خودمان را حذف شده می‌دیدیم. فکر می‌کنم که شاید این موضوع بتواند چرا ما دفاع‌مان را بسته بودیم. دفاعی بازی کردیم چون نمی‌خواستیم شانس صعود را از دست بدهیم. درست است که برابر سیتی کار سخت‌تری داشتیم اما مقابل چلسی بیشتر اذیت شدیم.

کارلتو درباره آمادگی مردانش برای مصاف با بارسلونا با توجه به نبرد ۱۲۰ دقیقه‌ای با منچسترسیتی، تأکید کرد: تیم به خوبی ریکاوری کرده است. هنوز بعضی از بازیکنان‌مان هستند که یک روز دیگر نیاز به استراحت دارند. به عنوان نمونه فرلان مندی امروز تمرین نکرد. در نهایت ما آماده‌ترین نفرات را به میدان خواهیم فرستاد. بارسلونا حریفی بسیار سرسخت خواهد بود. کارهایی که این تیم در این مدت اخیر انجام داده، قابل توجه بوده است. مطمئنم این ال‌کلاسیکو هم مانند کلاسیکوهای قبلی سخت و درگیرانه خواهد بود. این بازی برای ما یک فرصت بزرگ جهت نزدیک‌تر شدن به قهرمانی در لالیگاست. بارسلونا اما تیم جنگنده‌ای است.

رئال مادرید فردا شب از ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران میزبان بارسلونا خواهد بود.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.