مربی تیم فوتبال استقلال خوزستان گفت نسبت به سال ۲۰۱۷ که دستیار سیروس پورموسوی در تیم جوانان ایران بود، لیگ برتر کشورمان از بازیکنان باکیفیت کمتری برخوردار است.

مارکو اورلیو داکونیا درباره شرایط تیم فوتبال استقلال خوزستان در نیم‌فصل دوم لیگ برتر فوتبال، به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: الان در بهترین شرایط قرار داریم. تلاش کردیم که تیم را دوباره شکل بدهیم و برخی بازیکنان را تغییر دادیم. سبک بازی تیم را عوض کردیم و دنبال این هستیم که توپ‌های بیشتری به مهاجمان برسانیم. همه اعضای تیم تلاش می‌کنیم استقلال خوزستان را در لیگ برتر نگه داریم.

تساوی با گل‌گهر مانند پیروزی بود وی در مورد تساوی ۲-۲ استقلال خوزستان برابر گل‌گهر سیرجان، با وجود دریافت دو گل در نیمه دوم تصریح کرد: نیمه اول این مسابقه به‌صورت برابر دنبال می‌شد و دو تیم متعادل بازی می‌کردند. پس از دریافت گل‌های اول و دوم، سبک بازی خودمان را تغییر ندادیم و با همان شیوه برای گلزنی تلاش کردیم که دو بار به گل رسیدیم. این نتیجه برای ما به منزله پیروزی بود.

وقتی گل زدیم، یعنی دنبال گلزنی بودیم مربی استقلال خوزستان درباره اظهارات مارینوس اوزونیدس سرمربی گل‌گهر که گفته بود چیزی از آبی‌های اهوازی ندید، خاطر نشان کرد: وقتی گل زده‌ایم، یعنی دنبال گلزنی بودیم! گل‌گهر را به‌خوبی آنالیز کرده بودیم و یک هفته برای این مسابقه برنامه داشتیم. در آنالیزها متوجه شدیم هنگامی که توپ بلندی روی دروازه گل‌گهر ارسال می‌شود، فضایی خالی پشت محوطه جریمه این تیم به وجود می‌آید و یک بازیکن برای توپ سوم در نظر گرفتیم. نمی‌دانم مربی گل‌گهر چرا این موارد را ندید.

خوشحالی بازیکنان استقلال خوزستان پس از فرار از شکست در سیرجان

از خارجی‌ها صد درصد رضایت داریم مارکو راجع به کیفیت بالای چهار بازیکن خارجی استقلال خوزستان یعنی آسو رستم، ساویو روبرتو، عثمان اندونگ و دوستونبک تورسونوف خاطرنشان کرد: بازیکنان خارجی را به همراه پورموسوی آنالیز کردیم. سبک بازی این نفرات کاملاً بر اساس شیوه بازی ما بود و صد درصد از آنها رضایت داریم.

به اندازه سال ۲۰۱۷ بازیکن باکیفیت نداریم وی در مورد کیفیت فوتبال ایران بر اساس شناختی که از آن پیدا کرده، اظهار داشت: سال ۲۰۱۷ در تیم جوانان ایران کار می‌کردم و بازیکنان باکیفیت زیادی در آن زمان داشتیم. الان بازیکنان خوبی به اندازه آن سال نداریم و من نمی‌توانم نفرات باکیفیت زیادی در ایران ببینم. البته برخی از این بازیکنان در کشورهای دیگر بازی می‌کنند. باشگاه‌های بزرگ باید بیشتر روی آکادمی و رده‌های پایه تمرکز کنند تا بازیکنان جوان و باکیفیت بیشتری داشته باشیم.

دروازه‌بان گل‌گهر پاس مدافعان را با دست گرفت؛ داور خطایی اعلام نکرد مربی استقلال خوزستان درباره وضعیت داوری در لیگ برتر فوتبال تصریح کرد: بدشانس بودیم که در چند مسابقه، اشتباهات داوری به ضرر ما بود. در دیدار با گل‌گهر، مدافعان حریف توپ را در یک صحنه به دروازه‌بان پاس دادند که دروازه‌بان، توپ را با درست گرفت! خطایی واضح که اعلام نشد. به نظرم باید از داوران و مدرسان خارجی دعوت کنیم تا دوره‌هایی برای داوران ایران تدارک ببینند و برای آنها سخنرانی کنند تا شرایط بهتری را در داوری ببینیم.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.