آینده نیمکت مربیگری بایرن مونیخ همچنان در هاله‌ای از ابهام است؛ اگرچه به نظر می‌رسد رالف رانگنیک اصلی‌ترین گزینه بایرنی‌ها است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ساعتی پس از تمدید قرارداد روز گذشته (جمعه) یولیان ناگلسمان با اتحادیه فوتبال آلمان که او را تا پایان جام جهانی ۲۰۲۶ به تیم ملی آلمان متعهد کرد، روزنامه «موندو دپورتیوو» چاپ کاتالونیا با انتشار گزارشی مدعی شد؛ زین‌الدین زیدان در یک قدمی انتخاب به عنوان سرمربی جدید و فصل آینده بایرن مونیخ است و با استناد به منابع نزدیک به مذاکرات دو طرف (بایرن و زیدان) توافق را عملاً انجام شده عنوان کرد. رسانه‌های آلمانی از جمله نشریه «بیلد» اما در ادامه مدعی شدند که این خبر صحبت ندارد.

نشریه آلمانی «کیکر» در این خصوص آینده نیمکت مربیگری بایرن مونیخ خبر داد؛ رالف رانگنیک همچنان اصلی‌ترین نامزد برای پست مربیگری بایرن مونیخ پس از تصمیم ناگلسمان برای تمدید قراردادش با اتحادیه فوتبال آلمان است. به غیر از سرمربی فعلی تیم ملی اتریش، مدیران باشگاه بایرن بین خود در مورد اونای اِمری (سرمربی فعلی استون‌ویلا) و زیدان (سرمربی پیشین رئال مادرید) هم به عنوان گزینه‌های جانشین بحث کرده‌اند، به خصوص زیزو که به خاطر شخصیت و رکوردهایش می‌تواند گزینه ایده‌آلی برای جانشینی توخل باشد.

شبکه تلویزیونی «اسکای آلمان» هم در این باره گزارش داد؛ در این مقطع از فصل نام زیدان در لیست مدنظر مدیران باشگاه بایرن مونیخ برای جانشینی توماس توخل در پایان فصل جاری نیست و شایعه توافق طرفین نیز صحت ندارد. بایرن در تلاش بود ناگلسمان را برای بازگشت به بایرن متقاعد کند اما این مربی آلمانی روز گذشته (جمعه) پیش از اعلام رسمی تمدید قراردادش از سوی اتحادیه فوتبال آلمان، تصمیمش برای رد پیشنهاد بایرن را اعلام کرد. طبق این گزارش؛ مکس اِبرل عضو هیئت مدیره ورزشی باشگاه بایرن مونیخ و کریستوف فروند مدیر ورزشی این تیم چند هفته پیش با رانگنیک ملاقاتی داشته‌اند، اما پس از آن هیچ مذاکره جدی بین طرفین صورت نگرفته است. باشگاه حالا با شنیدن پاسخ منفی از سوی ناگلسمان، بار دیگر به پروژه استخدام رانگنیک بازگشته است، هر چند این مربی آلمانی از وضعیتش در تیم ملی اتریش راضی است و کاملاً روی مسابقات یورو ۲۰۲۴ تمرکز کرده است.

روزنامه فرانسوی «اکیپ» چاپ پاریس هم درباره شایعات مطرح شده حول آینده حرفه‌ای زین‌الدین زیدان و نیمکتت مربیگری بایرن مونیخ خبر داد؛ زیدان حالا در موقعیتی است که می‌تواند جانشین توماس توخل در بایرن مونیخ شود. باشگاه بایرن مونیخ نام مربیان مدنظر خود برای اننخاب سرمربی جدید را به دو نام کاهش داده و نام‌های مدنظر آنها زین‌الدین زیدان و رالف رانگنیک هستند. زیزو مشتاق است تا به عرصه مربیگری بازگردد و مربیگری تیم ملی فرانسه دیگر در اولویت‌های او نیست و حالا احساس می‌کند که آماده قبول هدایت یک تیم باشگاهی است و مربیگری بایرن یک احتمال قوی برای او است. زیدان اما تا به این لحظه توافقی با بایرن نکرده است و زبان آلمانی و زندگی در این کشور به نظر موانع موجود برسر راه این مربی فرانسوی به منظور حضورش روی نیمکت بایرن است. باشگاه بایرن رابطه خوبی با نزدیکان زیدان دارد و همین ممکن است باعث حضور او روی نیمکت بایرن شود.

شبکه تلویزیونی «اسکای آلمان» البته از نامی دیگر هم به عنوان یکی دیگر از گزینه‌های مدنظر بایرنی‌های برای جانشینی توخل در تابستان پیش‌رو یاد کرد و آن سرمربی فعلی اشتوتگارت است. طبق این گزارش؛ مدیران بایرن درباره احتمال انتصاب سباستین هوینس به عنوان سرمربی جدید این تیم هم بحث کرده‌اند، کسی که در اواسط اسفند ماه با تمدید دو ساله قراردادش با اشتوتگارت خود را تا پایان ماه ژوئن ۲۰۲۷ به این باشگاه بوندس‌لیگایی متعهد کرد.

فابریتزیو رومانو خبرنگار سرشناس ایتالیایی و کارشناس نقل‌وانتقالات فوتبال اروپا هم در این باره خبر داد؛ این درست است که مدیران بایرن مونیخ درباره احتمال استخدام زیدان بین خود بحث کرده‌اند، اما این اتفاق هفته‌ها پیش افتاده است. در حال حاضر تماس مستقیمی از جانب بایرن با این مربی فرانسوی برقرار نیست و فقط همان بحث درون باشگاهی چند هفته پیش بوده است. پس از پاسخ رد ناگلسمان، رالف رانگنیک و روبرتو دزربی (سرمربی ایتالیایی برایتون) حالا در صدر لیست نامزدهای مدنظر بایرنی‌ها هستند.

همچنین روزنامه «بیلد» آلمان گزارش داد که در قرارداد جدید یولیان ناگلسمان با اتحادیه فوتبال آلمان بندی وجود دارد که در صورت حذف تیم ملی فوتبال آلمان در مرحله گروهی یورو ۲۰۲۴، قرارداد طرفین فسخ می‌شود و این مربی ۳۶ ساله آزاد می‌شود و اتحادیه فوتبال آلمان هم از پرداخت دستمزد برای مدت باقیمانده از قرارداد او معاف می‌شود. این بند اما برای ناگلسمان به منظور تمدید قراردادش اهمیتی نداشته چرا که به موفقیت مانشافت در مسابقات یورو ۲۰۲۴، مسابقاتی که آلمان میزبانش خواهد بود، ایمان دارد.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.