محمد کشاورز سرمربی تیم فوتسال گیتی پسند معتقد است ایران شانس اول قهرمانی در آسیا است و همچنین ابراز امیدواری کرد افغانستان با هدایت مجید مرتضایی بتواند به مرحله حذفی صعود کند.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتسال ایران در نخستین دیدار خود در رقابت‌های جام ملت‌های ۲۰۲۴ آسیا به مصاف افغانستان رفت و توانست با نتیجه ۳ بر یک به پیروزی برسد.

محمد کشاورز بازیکن پیشین تیم ملی فوتسال و سرمربی کنونی تیم گیتی پسند در گفت و گو با خبرنگار مهر به بررسی عملکرد تیم ملی در نخستین دیدار خود پرداخت و گفت: بازی با افغانستان بازی خوبی بود. شروع هر تورنمنتی مشکلات خود را دارد و مهم بود که ببریم. معتقدم بازی به بازی شرایط و کیفیت بهتر می‌شود و در بازی‌های حذفی و نیمه نهایی و فینال به بهترین کیفیت خواهیم رسید و انشاالله قهرمان مسابقات خواهیم شد. در این دیدار هر وقت که تیم ملی کارهای ترکیبی را ارائه کرد موفق بودیم و گل اول ایران به وضوح یک کار ترکیبی زیبا بود. معتقدم هرچه تیمی تر بازی کنیم شرایط بهتری خواهیم داشت. در بدنه تیم ملی بازیکنان خوبی حضور دارند که می‌توانند کار تیمی را ارتقا دهند.

او ادامه داد: ما در این بازی و به خصوص در نیمه اول فشار زیادی به حریف وارد کردیم. اینکه در این بازی موقعیت سوزی‌های زیادی داشتیم بیشتر به این خاطر بود که بازی اول است. در این بازی بازیکنان باید با شرایط مسابقات و همچنین شرایط کفپوش سالن آشنا می‌شدند و این روند در بازی‌های بعدی بهبود پیدا خواهد کرد و گل‌های بیشتری خواهیم زد.

وی در خصوص غیبت حسین طیبی در این بازی‌ها گفت: بدون شک حسین طیبی ستاره فوتبال ایران است و اگر بود می‌توانست شرایط تیم را بهتر کند. اما قطعاً بازیکنان دیگری که در تیم حضور دارند می‌توانند جای خالی او را به خوبی پر کنند و عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارند.

وی در خصوص رقبای ایران در این بازی‌ها گفت: به طور قطع می گویم که ایران یک سر و گردن از تیم‌های آسیایی بالاتر است و بدون تردید شانس اول قهرمانی هستیم و با تلاش بازیکنان حرفه‌ای و درایت کادر فنی خوبی که داریم بعید می‌داند که در این تورنمنت تیمی حریف ایران شود. بازی دیگر تیم‌ها را در این مسابقات دیدم و انصافاً تیم ایران یک سر و گردن بالاتر از تیم‌هایی مثل ژاپن و ازبکستان است. هرچند نباید فراموش کنیم که این رقابت‌های جام ملت‌های آسیا است و نباید هیچ حریفی را دست کم بگیریم.

وی در پایان برای تیم ملی فوتسال کشورمان آرزوی موفقیت کرد و همچنین به مجید مرتضایی سرمربی تیم ملی افغانستان به خاطر تیم خوب و با جسارتی که ساخته است تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد تیم افغانستان بتواند در کنار ایران به مرحله بعد صعود کند.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.