سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان تأکید کرد، تساوی این تیم مقابل گل‌گهر که در دقایق تلف‌شده رقم خورد، برای آبی‌پوشان اهوازی حکم برد را داشته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سیدسیروس پورموسوی پس از تساوی ۲ - ۲ استقلال خوزستان مقابل گل‌گهر سیرجان اظهار داشت: یک گلایه‌ای از آقای افسری از بچه‌های باشگاه گل‌گهر سیرجان داشته باشم، چون آقای روشنایی (سرپرست تیم استقلال خوزستان) گفت که این گلایه را داشته باشم. تقریباً صد نفر هوادار از اهواز این همه راه را کوبیده و به سیرجان آمدند، به خاطر تماشای این فوتبال. خوبی این ورزش و فوتبال این است که قلب‌ها و دل‌ها را به‌هم نزدیک می‌کند.

وی در ادامه افزود: در اسکان بچه‌های ما در ورزشگاه مقداری کم‌لطفی شد و حداقل باید پشت نیمکت خودمان باشند نه نقطه‌ای نامناسب و برای ورودشان هم وقتی بازی رایگان است و هوادار این همه راه آمده، پول بلیت بگیرند. مگر باشگاه گل‌گهر نیاز به پول این صدتا بلیت داشت؟ حداقل مهربانه‌تر در جلسه هماهنگی این را می‌گفتند. آقای روشنایی از آنها ناراحت بود.

سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان گفت: یک تشکری از آقای محمدی مدیرعامل گروه ملی و نجفی دارم که با حمایت‌هایی که داشتند، ما در نیم‌فصل دوم توانستیم خریدهای خوبی داشته باشیم. آنها در این وضعیت اقتصادی بد با توجه به مسئولیت اجتماعی‌شان از باشگاه و تیم حمایت کردند. امروز این تساوی ارزشمند بود. چون ۲ بر صفر عقب بودیم و توانستیم برگردیم، این تساوی برای ما حکم برد را دارد و می‌خواهم آن را به آقای محمدی و اعضای محترم هیئت مدیره تقدیم کنم.

پورموسوی با ارزیابی بازی تیمش مقابل گل‌گهر سیرجان، تصریح کرد: بازی خیلی خوبی بود. خدا را شکر این بازی چهار گل داشت که در فوتبال ما یک گل به زور اتفاق می‌افتد. هر دو تیم فکر می‌کنم روی کارهای تیمی به گل رسیدند. این تساوی هیچ چیزی از ارزش‌های گل‌گهر کم نمی‌کند. در نشست خبری قبل بازی هم گفتم، فوتبال گل‌گهر را می‌پسندم.

وی ادامه داد: درست است که وقتی بازی ۲ بر صفر برده به ۲ - ۲ تبدیل می‌شود، هوادار کمی ناراحت می‌شود، اما بازی زیبایی بود و همه راضی بودند. خدا را شکر می‌کنیم که در این فوتبال سخت، توانستیم امتیازی حساس به دست بیاوریم.

«دیروز تمرین گل‌گهر از ساعت ۱۹ به ۱۸ منتقل شد تا تیم شما بتواند تمرین کند، اما تیم شما در این مورد اطلاعی نداد. تیم گل‌گهر از این رفتار شما ناراحت بود.»، سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان در واکنش به طرح این موضوع اظهار داشت: شما دیروز در سیرجان حضور داشتید؟ دیروز ساعت ۱۹ بارندگی بود. شما در جریان نیستید گل‌گهر سه مرتبه به خوزستان آمد و ما زمین خودمان را در اختیار آنها قرار دادیم.

وی در پاسخ به خبرنگاری که معتقد بود یک بازی مربوط به فولاد خوزستان بود، افزود: دار و ندارم یک میلیون تومان است، اما حاضرم با شما ۱۰۰ میلیارد شرط ببندم که در زمین غدیر اهواز که متعلق به باشگاه استقلال خوزستان است، تمرین کردند. اصلاً چه ربطی دارد؟ من می‌گویم چرا با هواداران ما این برخورد را داشتند؟ ساعت ۱۹ الی ۱۹:۱۵ بارندگی بود، چطور تیم خودم را به تمرین بیاورم؟ اگر از این بابت ناراحت هستند، من عذرخواهی می‌کنم. وظیفه سرپرست ما بود که به باشگاه گل‌گهر درباره عدم حضور در زمین تمرین اطلاع بدهد.

پورموسوی خطاب به خبرنگاری که این موضوع را مطرح کرده بود، تصریح کرد: حرف حق جواب ندارد. برادر سمت شما چیست؟ گویا شما در مقام هوادار یا سخنگوی باشگاه گل‌گهر هستید؟ قانون می‌گوید هوادار باید پشت نیمکت تیمش باشد، به جز در ورزشگاه آزادی. هوادار شما به خوزستان می‌آید، آنها را در کدام منطقه مستقر می‌کنیم؟ پشت دروازه یا پشت نیمکت تیم خودتان؟

وی در پاسخ به خبرنگاری که اعلام کرد هواداران پرسپولیس هم در نقطه‌ای مستقر شدند که هواداران شما بودند، اظهار داشت: قانون می‌گوید هوادار باید پشت نیمکت تیم خودش باشد. دیگر برادر چرا با همدیگر دعوا کنیم؟ شما حرف‌تان را زدید من حرف خودم را می‌زنم، قضاوت را برعهده مردم بگذارید.

سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان راجع‌به دلایل تغییر نتیجه بازی در دقایق پایانی خاطر نشان کرد: ما در دقیقه ۸۸ به سیستم ۲-۴-۴ تغییر سیستم دادیم. حسن شوشتری را از خط هافبک خارج و مهاجم اضافه کردیم. در واقع ما ریسک کردیم. به خودمان گفتیم یا نتیجه ۳ بر صفر می‌شود یا نتیجه را برمی‌گردانیم. خدا را شکر این اتفاق افتاد. من ریسک کردم، بعضی وقت‌ها می‌گیرد، بعضی وقت‌ها هم نمی‌گیرد. ما در نیمه اول بازی را کنترل، اما در نیمه دوم اشتباه کردیم، هر چند که اشتباه تیمی است چه گلر باشد، چه بازیکن دیگر و چه منِ سرمربی.

پورموسوی در پایان اظهار کرد: قبل از گل اول بازی دست گل‌گهر سیرجان بود، اما بعد از گل اول، بازی دست ما بود و خلاف جریان بازی گل دوم را دریافت کردیم. با تعویض‌هایی که انجام دادیم، امیدوار بودیم بازی برگردد. فوتبال هم بازی ریسک است و ما نتیجه گرفتیم.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.