سرمربی بارسلونا معتقد است که اخراج آرائوخو سرنوشت بازی شب گذشته تیمش با پاری‌سن‌ژرمن در دور برگشت از مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا را تغییر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ژاوی هرناندس که تیم تحت‌هدایتش شب گذشته (سه‌شنبه) در دور برگشت از مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا و در ورزشگاه خانگی‌اش نتوانست برتری ۳ بر ۲ بازی رفت مقابل پاری‌سن ژرمن را حفظ کند و در نهایت با قبول شکست ۴ بر یک در مجموع دو بازی رفت و برگشت با شکست ۶ بر ۴ توسط این تیم فرانسوی از گردونه رقابت‌ها حذف شد، پس از این دیدار با اشاره به اخراج مدافع اروگوئه‌ای‌اش در دقیقه ۲۹ این بازی گفت: ما عصبانی هستیم. اخراج آرائوخو سرنوشت بازی را تغییر داد. ما زمانی که دو تیم در تعداد نفرات برابر بودند، خوب سازماندهی شده بودیم اما اخراج او همه چیز را کاملاً تغییر داد.

وی افزود: داور (ایستوان کواکس از رومانی) واقعاً بد بود و به او گفتم که فاجعه بودی. او بازی را خراب کرد. دوست ندارم درباره داوران صحبت کنم اما این را باید می‌گفتم. واقعاً دلیل تصمیمات کواکس را درک نمی‌کنم. ۱۰ نفره شدن ما اتفاق خوبی نبود و از همانجا بود که بازی شکل دیگری به خود گرفت. از آنجایی که ما در مورد بازی صحبت می‌کنیم، همه چیز تحت‌تأثیر کارت قرمز قرار گرفت.

ژاوی که در نیمه دوم در نتیجه اعتراضش به داور به خاطر عدم اعلام پنالتی به سود بارسا در صحنه‌ای که تعادل ایلکای گوندوگان توسط مارکینیوش به هم خورد، از کنار خط اخراج شد، در این خصوص اظهار داشت: آن یک اشتباه سهوی بود که از جانب من صورت گرفت. مقصر من بودم که باعث شد اخراج شوم.

سرمربی بارسلونا که شاگردانش پیش از اینکه کیلیان امباپه تیر خلاص (گل چهارم) را در دقیقه ۸۹ به قلب کاتالان‌ها بزند، موقعیت‌هایی برای به تساوی کشاندن نتیجه کلی بازی (مجموع دو بازی رفت و برگشت) داشتند اما از آنها اسنفاده لازم را نبردند، خاطرنشان کرد: ما موقعیت‌هایی برای به تساوی کشاندن نتیجه کلی این تقابل داشتیم، از جمله توپی که ایلکای گوندوگان به تیر دروازه PSG زد و حتی می‌توانستیم پیش از اخراج آرائوخو روی شوتی که لواندوفسکی زد، ۲ بر صفر در نتیجه پیش بیافتیم.

ژاوی صحبت‌های خود را اینطور ادامه داد: جای تأسف دارد که سختکوشی ما در فصل جاری به خاطر یک تصمیم داور به این شکل به پایان رسید. دوست داشتم کل بازی تعداد نفرات دو تیم ۱۱ به ۱۱ بود. به نظرم اخراج آرائوخو غیر‌ضروری و سختگیرانه بود.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.