سپاهان و ذوب آهن در شرایطی برابر هم قرار می‌گیرند که حال و روزی متفاوت دارند؛ یکی از بحران خارج شده و دیگری در تلاش برای فرار از شرایط کنونی است.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، سپاهان و ذوب‌آهن از ساعت ۱۶:۳۰ امروز (چهارشنبه ۲۹ فروردین) در چارچوب دیداری معوقه از هفته هفدهم لیگ برتر در ورزشگاه نقش جهان اصفهان مقابل یکدیگر صف آرایی می‌کنند. دو تیم در نیم فصل دوم خیلی اوضاع خوبی نداشتند و از این رو این مسابقه اهمیت خاصی دارد.

سپاهان؛ روزهای تلخ در تقابل با حریفانی سرسخت

سپاهان بعد از برگزاری ۲۲ مسابقه با ۳۹ امتیاز (۱۲ پیروزی، ۳ تساوی و ۷ شکست) در رده چهارم جدول قرار دارد. طلایی‌پوشان در ۵ دیدار قبلی آمار ۲ تساوی، ۲ پیروزی و یک شکست را تجربه کرده‌تند. شاگردان مورایس در ۳ هفته قبلی لیگ برتر نتوانسته‌اند برنده باشند و در ۲ مسابقه قبلی مقابل دو تیم قعر جدولی با شکست و مساوی از میدان خارج شدند. پس از تساوی بدون گل مقابل نساجی در هفته بیست و سوم و در حالی که احتمال قهرمانی سپاهان بسیار کم شده، باشگاه اصفهانی اعضای تیم فوتبالش ۲۰ درصد جریمه کرد. بعضی هواداران سپاهان در بازی قبلی خواهان قطع همکاری با مورایس شدند و شعار حیاکن، رها کن سر دادند.

در حالی که اوضاع روحی - روانی سپاهان جالب نیست، پیروزی در دربی اصفهان می‌تواند تعیین کننده باشد و حداقل به صورت مقطعی آرامش را در این تیم برقرار کند. این در حالی است که بازی هفته بعد (بیست و چهارم) طلایی‌پوشان آسان نیست و باید ۳ روز بعد به مصاف ملوان گربه سیاه خود بروند.

سپاهان بعد از استعفای منوچهر نیکفر از سمت سرپرست مدیرعاملی در اسفندماه، ۳۷ روز است که بدون مدیر اداره می‌شود.

میانگین ۱.۸۶ گل زده و یک گل دریافتی در هر دیدار برای سپاهانی‌ها و تفاضل ۱۹+ (۴۱ گل زده در مقابل ۲۲گل دریافتی) به ثبت رسیده است. سپاهان با ۴۱ گل زده بهترین خط حمله لیگ برتر را در اختیار دارد. بهترین پیروزی این تیم اصفهانی مقابل هوادار با نتیجه ۵ بر صفر ثبت شده و بدترین شکست آنها برابر گل‌گهر و نتیجه ۳ بر یک به ثبت رسیده است.

در حالی که ۷ کلین شیت در آمار طلایی‌پوشان اصفهانی دیده می‌شود، بازگشت پیام نیازمند آسیب دیده می‌تواند یکی از نکات مهم این بازی باشد. سپاهان پیش از این محمد دانشگر را به دلیل مصدومیت از دست داده بود تا در خط دفاعی با کمبود نفرات مواجه باشد.

ذوب‌آهن با تفاضل گل صفر مقابل بهترین خط حمله لیگ برتر

ذوب‌آهن نیم فصل دوم را خوب شروع نکرد و تا پیش از هفته بیست و سوم موفق به کسب پیروزی در لیگ برتر نشده بود. طلسم تلخ گاندوها با پیروزی ۴ بر یک مقابل تراکتور شکست و آنها به نوعی احیا شدند. ذو‌ب‌آهن با ۳۰ امتیاز (۷ پیروزی، ۹ مساوی ۶ شکست) در رده هشتم جدول قرار دارد و آمار ۲ شکست، ۲ تساوی و یک پیروزی در کارنامه شاگردان ربیعی ثبت شده است. در حالی که تنها ۸ هفته تا پایان لیگ برتر باقی مانده، طبیعتاً بازیکنان و کادر فنی ذوب‌آهن برای اثبات شایستگی خود انگیزه بالایی دارند.

ذوب‌آهن میانگین یک گل زده و یگ دریافتی در هر مسابقه را ثبت کرده تا تفاضل گل آنها (حاصل ۲۲ گل زده و دریافتی) عدد صفر باشد.

بهترین پیروزی سبزپوشان هفته گذشته مقابل تراکتور به ثبت رسید و بدترین شکست آنها مقابل سپاهان با نتیجه ۲ بر صفر رقم خورده است. این آمار نشان می‌دهد محمد ربیعی روی ساختار دفاعی تیمش نگاه ویژه‌ای دارد.

تقابل‌های رو در رو

در ۵ تقابل قبلی دو تیم کفه ترازو به سمت سپاهان سنگین است. ۲ برد برای سپاهان، ۲ تساوی و یک پیروزی برای ذوب آهن رقم خورده است. آخرین دیدار دو تیم مربوط به ۲۵ مرداد ماه سال ۱۴۰۲ و دور رفت لیگ برتر است که با پیروزی ۲ بر صفر شاگردان مورایس در ورزشگاه فولاد شهر به پایان رسید. آخرین پیروزی ذوبی‌ها به پیروزی اقتصادی یک بر صفر در سال ۱۴۰۰ بازمی‌گردد البته آن دیدار در ورزشگاه فولادشهر برگزار شد.

پیام حیدری به همراه علیرضا ممبینی، امین قدیری و مجتبی شجاعی تیم داوری این مسابقه را تشکیل می‌دهند.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.