دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا با حذف دو نماینده اسپانیا آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در آغاز دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، شب گذشته (سه‌شنبه) از ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران دو بازی همزمان برگزار شد که در پایان آنها تیم‌های بارسلونا و اتلتیکومادرید از گردونه مسابقات حذف و تیم‌های پاری‌سن‌ژرمن و دورتموند راهی مرحله بعدی شدند.

در ورزشگاه المپیک مونتجوئیک کاتالونیا، تیم فوتبال بارسلونا که برای صعود فقط به یک تساوی نیاز داشت، مقابل میهمان خود پاری‌سن‌ژرمن با نتیجه سنگین ۴ بر یک تن به شکست داد و وداعی تلخ را از گردونه مسابقات تجربه کرد.

بارسلونا در حالی باخت که با گلزنی رافینیا در دقیقه ۱۲ از حریف خود پیش افتاد هرچند اخراج مدافع و مهره کلیدی این تیم، رونالد آرائوخو در دقیقه ۲۹ با دریافت کارت قرمز مستقیم پس از سرنگون کردن بارکولا در موقعیت گلزنی، ورق را به سود تیم میهمان برگرداند. زمان زیادی طول نکشید که پاریسی‌ها از برتری عددی‌شان برای جبران گل خورده استفاده کردند و این اتفاق در دقیقه ۴۰ با گلزنی عثمان دمبله، بازیکن سابق بارسایی که در بازی رفت هم گلزنی کرده بود، رخ داد.

در نیمه دوم اوضاع برای بارسا بدتر هم شد و این تیم در دقیقه ۵۴ دومین گل را از ویتینیا دریافت کرد. بارسلونا یک بار دیگر از سوی عثمان دمبله ضربه خورد و این بار بال فرانسوی، حرکتی انجام داد که ژوائو کانسلو را مجبور به زدن تکلی کرد که پیامدش اعلام یک خطای پنالتی به سود PSG بود و کیلیان امباپه در دقیقه ۶۱ این ضربه را به گل تبدیل کرد. بارسایی‌ها که با این گل به شوک فرو رفتند، نه تنها نتوانستند به بازی برگردند بلکه در دقیقه ۸۹ باز هم گل خوردند و این بار هم کیلیان امباپه گلی که حکم تیرخلاص به پیکر نیمه جان کاتالان‌ها داشت را شلیک کرد. به این ترتیب شاگردان لوئیس انریکه با جبران باخت ۳ بر ۲ بازی رفت، در مجموع با برتری ۶ بر ۴ مقابل بارسلونا پیروز و به عنوان اولین تیم راه مرحله بعدی شدند.

در بازی همزمان دیگر نماینده اسپانیا، اتلتیکومادرید هم با قبول شکست ۴ بر ۲ مقابل بوروسیا دورتموند حذف شد. اتلتیکو هم در حالی باخت که به سبب پیروزی ۲ بر یکش در بازی رفت حتی با یک تساوی نیز صعود می‌کرد، اما فشار بازی در سیگنال ایدونا پارک سنگین‌تر از آن بود که شاگردان دیه‌گو سیمئونه توان تحمل آن را داشته باشند. دورتموند با گلزنی یولیان برانت در دقیقه ۳۴ پیش افتاد و فقط ۵ دقیقه بعد توسط یان ماتسن اختلاف را به دو گل افزایش داد. گل به خودی متس هوملس مدافع میزبان در دقیقه ۴۹ اتلتیکو را به بازگشت به بازی امیدوار کرد و گلزنی آنخل کورئا در دقیقه ۶۴ بازی را به تساوی کشاند. با این حال اتلتیکو باز هم نتوانست از نتیجه رقم خورده محافظت کند و دو بار دیگر و این بار هم در فواصل زمانی کوتاه دروازه‌اش فرو ریخت. نیکلاس فولکروگ در دقیقه ۷۱ و مارسل سابیتزر در دقیقه ۷۴ این گل‌ها را برای زنبور‌ها به ثمر رساندند تا تیم‌شان در مجموع دو بازی رفت و برگشت با نتیجه ۵ بر ۴ پیروز و حریف پاری‌سن‌ژرمن در مرحله نیمه نهایی شود.

در ادامه بازی‌های دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، امشب نیز از ساعت ۲۲:۳۰ دو مسابقه برگزار می‌شود که در یکی از آنها بایرن مونیخ میزبان آرسنال خواهد بود و در دیگری منچسترسیتی از رئال مادرید پذیرایی خواهد کرد.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.