سرمربی تیم فوتبال منچسترسیتی نبرد با کهکشانی‌ها را یک رویداد بزرگ و خاص توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم‌های فوتبال منچسترسیتی و رئال مادرید چهارشنبه شب در دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در حالی به مصاف یکدیگر خواهند رفت که بازی رفت آنها در مادرید با تساوی ۳-۳ خاتمه یافت. این دو تیم فصل گذشته نیز در همین رقابت‌ها با یکدیگر روبرو شدند و نماینده انگلیس با کنار زدن حریف اسپانیایی به فینال راه یافت و در نهایت قهرمان شد.

پپ گواردیولا سرمربی آبی‌پوشان شهر منچستر در نشست خبری بازی برگشت دو تیم اظهار داشت: مصاف با رئال مادرید همیشه رویداد بزرگی بوده و خواهد بود. این بازی برای من بازی خاصی است اما این چیزی نیست که به این بازی اهمیت می‌دهد. مهم این است که ما تمام تلاش‌مان را انجام دهیم تا پیروز شویم. لازم است یکسری چیزها را تغییر دهیم تا عملکرد بهتری ارائه کنیم.

گواردیولا در پاسخ به این سؤال که آیا روی تیم او نسبت به سال گذشته فشار کمتری وجود دارد، گفت: امیدوارم که اینطور نباشد. وجود چنین فشار اشکالی ندارد. تیم ما همیشه باید آمادگی و تمرکز کافی جهت اتخاذ بهترین تصمیمات را داشته باشد. اگر از همین حالا فکر کنیم که کار تمام است، آن عطش و انگیزه‌ای که برای تلاش مضاعف در چنین بازی‌هایی لازم است را از دست خواهیم داد. برای این بازی هم به چنین انرژی و انگیزه‌ای نیاز داریم. گاهی اوقات لازم است که تحت فشار قرار بگیریم چرا که نمی‌شود ۹۰ دقیقه بر بازی مسلط باشیم. الان هم آماده‌ایم که با حداکثر توان به مصاف حریف برویم.

سرمربی سیتی در پاسخ به این سؤال که آیا فشردگی تقویم کار تیم او را سخت‌تر کرده است، تأکید کرد: من به این وضعیت عادت دارم. بهتر است در این تورنمنت باشیم و تقویم فشرده‌تری داشته باشیم تا اینکه نباشیم. حریف ما را می‌شناسد پس باید بیشتر حواس‌مان را جمع کنیم و تاکتیک‌هایی غافلگیر کننده را رو کنیم، درست مانند آنکه کارلو آنچلوتی انجام داد.

گواردیولا درباره اینکه آیا رئال مادرید فعلی نسبت به رئالی که فصل گذشته با آن روبرو شد تیم قدرتمندتری است هم گفت: نمی‌گویم که با این حرف موافق نیستم اما سال گذشته هم رئال مادرید تیمی متفاوت با بازیکنان متفاوت و فوق‌العاده بود. بنزما، مودریچ و ... تیم‌شان فوق‌العاده بود. می‌دانم که وقتی از رئال مادرید تعریف می‌کنم، مردم حرف‌هایم را باور نمی‌کنند. چه زمانی که بازیکن بودم چه الان که مربی‌ام. با این حال من کنترلی بر طرز تفکر مردم ندارم.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.