سرمربی بارسلونا وضعیت تیمش را در آستانه بازی برگشت با پاری‌سن‌ژرمن در دور برگشت از مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ژاوی هرناندس که پس از برتری ۳ بر ۲ هفته پیش شاگردانش مقابل پاری‌سن‌ژرمن در دور رفت از مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، فردا شب (سه‌شنبه) در بازی برگشت پذیرای نماینده فرانسه خواهند بود؛ با حضور در کنفرانس خبری پیش از این دیدار گفت: پس از پنج سال ما برای رسیدن به مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا بازی می‌کنیم. همه برای بازی فردا بسیار هیجان‌‌زده هستند. ما در بازی فردا به هواداران‌مان نیاز داریم و باید ورزشگاه مونتجوئیک را تبدیل به یک کوره داغ کنیم. ما می‌خواهیم به مرحله نیمه‌نهایی برسیم و در صورت موفقیت به انجام این کار، این موفقیت بزرگی خواهد بود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش در تمجید از بازیکنانش اظهار داشت: پدری و گوندوگان برای تحمیل ریتم بازی‌مان به حریف بسیار مهم هستند. اگر آنها خوب بازی کنند، شانس ما برای کسب پیروزی افزایش پیدا خواهد کرد. پدری می‌تواند فردا از ترکیب اصلی بازی را شروع کند. کریستنسن و سرخی روبرتو هم بازیکنان مهمی هستند که فردا آنها را به خاطر محرومیت در اختیار نخواهیم داشت اما بازیکنانی داریم که می‌توانند فردا عالی کار کنند.

سرمربی بارسلونا همچنین درباره هافبک مراکشی پاری‌سن‌ژرمن که بازی رفت دو تیم را به خاطر محرومیت از دست داده بود، خاطرنشان کرد: پار‌ی‌سن‌ژرمن گزینه‌های زیادی دارد و برای همین پیش‌بینی‌اش سخت است که بدانیم آنها قرار است در بازی فردا با چه ترکیب و سیستمی بازی کنند. من بیشتر نگران پار‌ی‌ژرمن به صورت تیمی هستم اما اشرف حکیمی بازیکن فوق‌العاده‌ای است.

ژاوی همچنین درباره اینکه هوادارن چگونه باید از عثمان دمبله استقبال کنند که در بازی رفت پس از گلزنی به تیم سابق خود شادی گل کرد، گفت: قبل شروع بازی رفت با دمبله احوالپرسی کردم اما در پایان بازی زمان کافی برای دیدن او را نداشتم. در بازی فردا هم هواداران آنطور که دوست دارند، از او استقبال خواهند کرد. شاید فردا پیش از بازی با عثمان صحبت کردم. من از دست دمبله عصبانی نیستم، او زمانی که در بارسلونا بود در سطح بالایی بازی می‌کرد و در نهایت تصمیم به جدایی از بارسا گرفت و من هم باید به تصمیمش احترام بگذارم.

وی در خصوص دو سه‌گانه قهرمانی که به عنوان بازیکن با بارسلونا و زیرنظر پپ گواردیولا و لوئیس انریکه کسب کرد، یادآور شد: پپ و انریکه تأثیر زیادی روی من به عنوان بازیکن آزاد گذاشتند. پیش از این هم گفته بودم که گواردیولا، انریکه و آراگونس بیشترین تأثیر را در دوران بازیگری من داشته‌اند.

سرمربی بارسا همچنین درباه حضور چهار مربی اسپانیایی (گواردیولا، ژاوی، انریکه و آرتتا) در مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا که هر چهار نفر به نوعی در باشگاه بارسلونا پرورش یافته‌اند، اظهار داشت: من فکر نمی‌کنم این تصادفی باشد. مدرسه بارسلونا مربیان زیادی تولید کرده و این فلسفه بارسا است. این یک مزیت برای بارسلونا است و DNA باشگاه همین است.

تیم‌های بارسلونا و پاری‌سن‌ژرمن از ساعت ۲۲:۳۰ فردا (سه‌شنبه - به وقت تهران) در ورزشگاه مونتجوئیک به مصاف هم می‌روند.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.