تیم فوتبال پرسپولیس در حالی دیدارهای خود در لیگ برتر را پیگیری می‌کند  که دو مدافع  این تیم در امر گلزنی موفق‌تر از سایر بازیکنان و حتی مهاجمان بوده‌اند. 

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال پرسپولیس فصل بیست و سوم را با هدایت یحیی گل محمدی آغاز کرد اما عمر حضور این مربی در پرسپولیس تا نیم فصل اول بیشتر نبود و پس از استعفای او، مدیران باشگاه «اوسمار لوس ویه‌را» دستیار برزیلی اش را به عنوان سرمربی جدید پرسپولیس معرفی کردند.

پرسپولیس در نیم فصل دوم به مراتب آمار بهتری نسبت به نیم فصل اول از خود نشان داده به طوری که شاگردان اوسمار با ۴۹ امتیاز و تنها به دلیل یک امتیاز کمتر نسبت به استقلال تهران در رده دوم جدول قرار دارند و در فاصله ۷ هفته تا پایان مسابقات، آنها امیدوارند تا بتوانند همانند فصل گذشته بار دیگر عنوان قهرمانی را از آن خود کنند.

شهاب زاهدی که در ابتدای فصل راهی پرسپولیس شده بود در نیم فصل اول موفق شد برای این تیم ۶ گل به ثمر برساند و بهترین گلزن تیمش شد اما این مهاجم در نقل و انتقالات زمستانی با پیشنهاد باشگاه آویسپا فوکوئوکا ژاپن مواجه شد و تصمیم گرفت تا با جدایی از جمع سرخ‌ها فوتبال خود را در شرق آسیا دنبال کند.

در حال حاضر «گئورگی گولسیانی» و محمدحسین کنعانی زادگان دو مدافع پرسپولیس به عنوان بهترین گلزنان این تیم شناخته می‌شوند؛ گولسیانی که در غیاب مرتضی پورعلی گنجی به عنوان مهره ثابت خط دفاعی پرسپولیس شناخته شد توانسته در این فصل ۵ گل برای تیمش به ثمر برساند و در طرف مقابل کنعانی زادگان که در اواخر نیم فصل اول نیمکت نشین شده بود، با حضور اوسمار در قامت سرمربی پرسپولیس بار دیگر به ترکیب اصلی راه پیدا کرد و توانسته تاکنون ۴ بار دروازه حریفان را باز کند و در رده دوم برترین گلزنان این فصل پرسپولیس قرار گرفته است.

نکته جالب توجه این است که عیسی آل کثیر که در نیم فصل دوم به پرسپولیس پیوست با ۳ گل در رده سوم قرار دارد و مهدی ترابی و «اوستون ارونوف» نیز هر کدام با دو گل زده مشترکا در جایگاه چهارم ایستاده‌اند. به جز ترابی که یک مهره هجومی برای پرسپولیس به شمار می‌رود و از ابتدای فصل در این تیم حضور داشته، سایر نفرات هجومی ابتدای فصل این تیم اصلاً در امر گلزنی برای پرسپولیس موفق ظاهر نشده‌اند.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.