رییس فدراسیون فوتبال گفت: نگران کسب مجوز حرفه‌ای توسط این ۲ باشگاه نیستیم زیرا بسیاری از مشکلات برطرف شده و این امر خیلی نگران کننده نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، مهدی تاج روز شنبه در جمع خبرنگاران در رشت به آخرین وضعیت کسب مجوز حرفه‌ای توسط باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس اشاره و اظهار کرد: گرچه موانع بدهی‌های این ۲ باشگاه برطرف شده ولی بحث مالکیت مشترک همچنان پابرجاست.

وی که برای حضور در انتخابات ریاست هیأت فوتبال گیلان به رشت سفر کرد، افزود: اما به زودی مشکل مالکیتی پرسپولیس برطرف خواهد شد و این باشگاه زیر نظر یکی از بانک‌ها قرار می‌گیرد و با این وجود مشکل برطرف می‌شود زیرا وزارت ورزش می‌تواند یک باشگاه را زیر نظر خود داشته باشد.

وی همچنین به وضعیت فوتبال ایران در رتبه بندی‌های جهانی اشاره و بیان کرد: در رشته فوتبال رتبه بیستم جهان را در اختیار داریم، ضمن اینکه در فوتسال رتبه ششم و در فوتبال ساحلی که یکی از قطب‌های برتر بشمار می‌رویم رتبه پنجم جهان را در اختیار داریم.

برگزاری مسابقات فصل آینده با VAR

رئیس فدراسیون فوتبال با اعلام اینکه رقابت‌های سال آینده لیگ برتر با VAR انجام می‌شود، گفت: از فردا یکشنبه نیز، ۲۵ داور زیر نظر ۲ مدرس از اسپانیا و ایتالیا آموزش‌های لازم را فرا خواهند گرفت.

وی ادامه داد: هم اینک مدرسان اسپانیایی و ایتالیایی در تهران حضور دارند تا داوران ایرانی را تحت آموزش قرار دهند، ضمن اینکه هفت داور نیز زیر نظر مدرسان مصری و اردنی آموزش لازم اتاق VAR را فرا خواهند گرفت.

تاج ادامه داد: البته ما داوران آموزش دیده هم داریم و با آموزش این تعداد داور نیز، مشکلی در این خصوص نخواهیم داشت و برای آوردن این سیستم در حال برطرف کردن مشکلات هستیم.

وی افزود: البته var در برخی از ورزشگاه‌ها به صورت ثابت نصب خواهد شد و همچنین باشگاه‌هایی همانند گل گهر سیرجان، سپاهان و سایر باشگاه‌ها که درخواست دارند تا سیستم کمک داور ویدئویی نصب شود، اگر شرایط نصب VAR را داشته باشند، این سیستم به آنان نیز واگذار خواهد شد.

رئیس فدراسیون فوتبال اضافه کرد: ما برای اینکه شاهد کاهش اعتراضات در فوتبال باشیم باید به سمت var برویم و البته امیدوار نیستیم که اعتراضات تمام شود زیرا اعتراض کردن امری طبیعی در فوتبال شده اما به طور حتم با آوردن این سیستم، شاهد کاهش اعتراضات به داوری خواهیم بود.

تاج در ادامه به وضعیت فوتبال گیلان اشاره و اظهار کرد: خوشبختانه گیلان نقش زیادی در تیم‌های ملی فوتبال دارد و بازیکنان زیادی از این استان در تیم‌های ملی مختلف فوتبال، فوتبال ساحلی و فوتسال در هر ۲ بخش بانوان و آقایان حضور دارند.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: از سوی دیگر گیلان در لیگ‌های مختلف کشور نیز نمایندگانی دارد و در بخش مربیان نیز استان گیلان مربیان ارزشمندی در هر ۲ بخش بانوان و آقایان دارد که در تیم‌های ملی مختلف فعالیت دارند.

وی در ادامه به وجود پتانسیل بالا در فوتبال ساحلی و فوتبال بانوان در گیلان اشاره و بیان کرد: گیلان باید در این ۲ بخش که از قطب‌های برتر کشور محسوب می‌شود، سرمایه‌گذاری بیشتری داشته باشد زیرا پتانسیل بسیار خوبی در این ۲ بخش در این استان وجود دارد.

وی در خاتمه به سرمایه‌گذاری مناسب باشگاه ملوان در بخش بانوان اشاره و خاطرنشان کرد: از باشگاه ملوان بندرانزلی به دلیل سرمایه‌گذاری در بخش فوتبال بانوان تشکر می‌کنم که این تیم توانست عنوان نایب قهرمانی کشور را کسب کند و امیدواریم که این باشگاه و همچنین هیأت فوتبال گیلان در فوتبال ساحلی نیز سرمایه‌گذاری بیشتری انجام دهند.

مجمع انتخابات ریاست هیأت فوتبال استان گیلان روز شنبه در منطقه آزاد بندرانزلی برگزار شد که در نهایت قربانعلی الماس‌خاله با کسب ۳۷ رأی از ۳۷ آرای مأخوذه برای چهارمین دوره متوالی به عنوان رئیس هیأت فوتبال گیلان انتخاب شد.

نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )