مسئول برگزاری مسابقات لیگ برتر اعلام کرد، بیست‌وسومین دوره مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور قبل از ۱۴ خرداد ماه به اتمام می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سهیل مهدی در گفت‌وگو با سایت سازمان لیگ فوتبال ایران در مورد صحبت‌های عجیب برخی افراد از جمله مجری برنامه «فوتبال برتر» مبنی بر تعطیلات طولانی مدت لیگ برتر در عید نوروز ۱۴۰۳، اظهار داشت: مسابقات لیگ برتر طبق برنامه مصوب و اعلام شده تا روز ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ برگزار شد و از روز ۲۸ اسفند بازیکنان در اختیار سرمربی تیم ملی قرار گرفتند تا در روزهای فیفا دو مسابقه رسمی در مقدماتی جام جهانی برگزار شود. بر این اساس تیم ملی در نوروز ۱۴۰۳ در روزهای دوم و هفتم فروردین دو مسابقه با ترکمنستان در تهران و عشق‌آباد برگزار کرد.

وی افزود: تیم ملی ۸ فروردین به تهران بازگشت و روز ۹ فروردین بازیکنان در اختیار باشگاه‌های‌شان قرار گرفتند. دهم فروردین مصادف با اولین شب قدر و یازدهم فروردین برابر با نوزدهم ماه مبارک رمضان و ضربت خوردن حضرت علی (ع) بود که امکان برگزاری مسابقات در چنین ایامی نیست. بعد از شب‌های پرفیض قدر و ایام شهادت حضرت علی (ع) در نخستین فرصتی که امکان برگزاری مسابقات بود بازی‌های معوقه را برگزار کردیم تا تعداد مسابقات تیم‌ها در جدول لیگ برابر شود. از سویی دیگر با توجه به اینکه رقابت‌های لیگ یک محدودیت روزهای فیفا را نداشت، مسابقات هفته بیست‌وپنجم لیگ یک در روز هشتم فروردین ۱۴۰۳ برگزار شد.

مسئول برگزاری مسابقات لیگ برتر تأکید کرد: در حیرتم که چطور این مجری خواهان برگزاری مسابقات در شب‌های پرفیض قدر و ایام شهادت حضرت علی (ع) و سوگواری شده است، زیرا حرمت این روزهای پرفیض برهمه ما واجب است و اعتقادات و اصول اسلامی‌مان را خدشه‌دار نمی‌کنیم. در هیچ دوره‌ای از لیگ برتر در این ایام مسابقه‌ای برگزار نشده است.

مهدی در مورد پیش‌بینی‌اش از زمان به پایان رسیدن مسابقات لیگ برتر گفت: در صورتی که برنامه نهایی ما مورد تأیید سرمربی محترم تیم ملی قرار بگیرد قبل از ۱۴ خرداد ماه لیگ برتر به پایان خواهد رسید و بعد از روزهای فیفا نیز بازی‌های باقیمانده جام حذفی در مرحله نیمه نهایی و فینال برگزار می‌شود که پیش‌بینی می‌کنم فینال جام حذفی نیز حداکثر تا اول تیر ماه برگزار خواهد شد تا رقابت‌های باشگاهی فصل ۰۳-۱۴۰۲ به پایان برسد.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.