اسطوره تیم فوتبال یوونتوس یکی از بازیکنان جوان این تیم را لایق‌ترین فرد برای پوشیدن پیراهن نمادین بیانکونری دانست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، آلساندرو دل‌پیرو کاپیتان پیشین تیم فوتبال یوونتوس می‌گوید که در میان بازیکنان فعلی این تیم، ستاره جوان و ترک‌تبار این تیم یعنی کنان ایلدیز لایق پوشیده پیراهن شماره ۱۰ است.

دل‌پیرو، الگوی دوران کودکی ایلدیز بوده و او با تقلید مدل شادی پس از گل اسطوره بانوی پیر این موضوع را علنی کرده است. این علاقه اما ظاهراً یک‌طرفه نیست و دل‌پیرو نیز طرفدار سبک بازی ایلدیز است؛ تا جایی که پیراهن نمادین بانوی پیر را برازنده او می‌داند.

کاپیتان پیشین بیانکونری در گفت‌و‌گو با رادیو سری A اظهار داشت: بدون شک ایلدیز یکی از بازیکنان جوانی است که من خیلی سبک بازی‌اش را دوست دارم. او تا همین حالا هم توانسته توانایی‌هایش را ثابت کند. اگر دست من بود، پیراهن شماره ۱۰ را به او می‌دادم. فصل گذشته، نیکولو فاجولی و فابیو میرتی در یوونتوس خیلی خوب بودند و با توجه به ایتالیایی بودن‌شان، این هم برای یووه هم برای تیم ملی ایتالیا اتفاق خوبی است. در یووه اما کلی بازیکن آینده‌دار دیگر هم هست که نباید برای قضاوت درباره عملکردشان شتابزده عمل کنیم. باید به آنها زمان دهیم تا بدون آنکه تحت فشار قرار بگیرند، خودشان را ثابت کنند.

دل‌پیرو در بخش دیگری از مصاحبه خود به مشکلات اخیر یوونتوس اشاره کرد که باعث شد این تیم از کورس قهرمانی با اینتر جا بماند و رده دوم را هم به میلان تقدیم کند. او افزود: یوونتوس در سال‌های گذشته مشکلات فراوانی داشت، چه در داخل چه در خارج از زمین مسابقه. فصل گذشته من جزو کسانی بودم که عملکرد مکس آلگری و بازیکنانش را تحسین می‌کردم، چون آنها با اتفاقی که در طول فصل رخ داد (کسر ۱۵ امتیاز) به خوبی توانستند تمرکزشان را در مقطع پایانی فصل حفظ کنند که از نظر من شبیه یک معجزه بود.

سبک بازی نه چندان دلچسب و پیروزی‌های ناپلئونی یوونتوس در هفته‌های اخیر، یکی از دلایل انتقاد از آلگری و درخواست‌های پرشمار برای اخراج وی بوده است. در این میان اما تأکید مربی ایتالیایی بر اینکه به کسب سهمیه لیگ قهرمانان قانع است، بیش از پیش بر میزان انتقادات از او افزوده است. دل‌پیرو راجع به این موضوع هم تأکید کرد: اگر باشگاه تصمیم به ادامه همکاری با آلگری بگیرد، دلیلش این است که به او ایمان دارد.

وی خاطرنشان کرد: برای قضاوت درباره آلگری نباید فقط بخشی از عملکرد او را مد نظر قرار داد، بلکه باید تمام فصل را بررسی کرد از جمله زمانی که یووه در کورس کسب اسکودتو قرار داشت. به نظرم از زمان بازی برگشت با اینتر، روزهای بد یوونتوس شروع شد و من فکر می‌کنم که یک ارزیابی مجدد کلی از اهدافی که آلگری همیشه درباره‌شان صحبت می‌کرد، صورت گرفت؛ از جمله کسب سهمیه لیگ قهرمانان، میدان دادن به بازیکنان جوان و چالش بردن جام حذفی. اگر به عملکرد تیم طی یک ماه و نیم اخیر نگاه کنید؛ از هم گسیختگی مشهود است. با این حال اگر یووه بتواند قهرمان جام حذفی شود، از میزان ناکامی‌های این فصلش خواهد کاست.

Euro Football Fantasy Leaderboard
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.