شهاب زاهدی مهاجم پیشین پرسپولیس از زمان پیوستنش به تیم فوتبال «آویسپا فوکوئاکا» ژاپن عملکرد خیره کننده ای از خود به نمایش گذاشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال «آویسپا فوکوئوکا» ژاپن در هفته هشتم لیگ ژاپن با گلزنی شهاب زاهدی موفق شد برابر تیم صدرنشین «سانفرسه هیروشیما» به تساوی یک به یک دست پیدا کند.

این مهاجم ایرانی در این دیدار عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشت و یک بار هم توپ را به تیر دروازه حریف زد.

آویسپا در دیدارهای این فصل با یک مهاجم هدف به میدان رفته است و تا پیش از ورود شهاب زاهدی به این تیم، «ولینگتون» مهاجم ثابت تیم بود که بازیکنی ۳۶ ساله و اهل برزیل است در تیم‌هایی مثل «هوفنهایم» آلمان، گویاس برزیل، «بوتافوگو» برزیل و «ویسل کوبه» ژاپن سابقه بازی دارد. او در سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ به مدت ۲ سال در آویسپا حضور داشت و در ۸۱ بازی ۳۱ گل به ثمر رساند.

او پس از جدایی از آویسپا به تیم‌های ویسل کوبه، بوتافوگو و شونان رفت و مجدداً از ابتدای فصل جاری به تیم سابقش برگشت.

تا پیش از ورود زاهدی به آویسپا، این بازیکن برزیلی مهاجم اصلی تیم بود اما حضور موفق زاهدی موجب شد بلافاصله بتواند خود را در ترکیب اصلی جای دهد و «ولینگتون» را نیمکت نشین کند.

زاهدی از هفته چهارم توانست نخستین بازی خود را برای این تیم ژاپنی و برابر «اف سی توکیو» انجام دهد و در حالی که کار را از روی نیمکت آغاز کرده بود به عنوان یار جانشین در دقیقه ۵۸ به جای «ولینگتون» وارد زمین شد. آویسپا در این دیدار با نتیجه ۳ بر یک تن به شکست داد اما اتفاق خوشایندی که برای زاهدی افتاد این بود که توانست سازنده تک گل تیمش باشد.

در هفته پنجم آویسپا به مصاف «اوراوا ردز» رفت و در این مسابقه زاهدی برای نخستین بار در ترکیب اصلی تیم قرار گرفت و هرچند این بازی با شکست ۲ بر یک این تیم همراه بود اما زاهدی موفق شد تک گل تیمش را به ثمر برساند تا نخستین گلش در فوتبال ژاپن را ثبت کرده باشد. زاهدی در این دیدار ۵۹ دقیقه بازی کرد و سپس جای خود را به «ولینگتون» داد.

این تیم در هفته ششم برابر «کاشیما آنتلرز» قرار گرفت و زاهدی که در ترکیب اصلی قرار داشت موفق شد با گلزنی، موجب پیروزی یک بر صفر تیمش شود. زاهدی در این بازی در دقیقه ۷۳ جای خود را به «ولینگتون» داد.

در هفته هفتم هم زاهدی در دیدار با «ناگویا» در ترکیب اصلی قرار داشت و در دقیقه ۶۰ «ولینگتون» جای او را گرفت. این بازی با تساوی بدون گل خاتمه یافت.

به این ترتیب شهاب زاهدی در ۵ مسابقه برای تیمش ۳ گل و یک پاس گل به ثبت رسانده و این در حالی است که آویسپا در این فصل ۶ بار موفق به گلزنی شده است.

آویسپا در ۵ هفته اخیر، ۴ گل به ثمر رسانده است که هر ۴ گل با تأثیرگذاری مستقیم زاهدی همراه بود.

مهاجم پیشین پرسپولیس خیلی زود توانست خود را به بازیکنی محبوب در میان هواداران تبدیل کند و اکنون تبدیل به تاثیرگذارترین بازیکن در این تیم شده است.

آویسپا هم اکنون در جدول رده بندی لیگ ژاپن با ۱۰ امتیاز در رده یازدهم است.

Euro Football Fantasy Leaderboard
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.