سرمربی پیشین تیم ملی فوتسال کشورمان معتقد است این تیم از شرایط مساعدی برای پس گرفتن قهرمانی آسیا بهره می‌برد.

حسین شمس در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره وضعیت تیم‌های ملی آسیایی در آستانه آغاز رقابت‌های جام ملت‌های فوتسال آسیا ۲۰۲۴ اظهار داشت: اخیراً کلاس مربیگری سطح سوم آسیا را در کشور تایلند داشتیم که ۱۹ مربی تایلندی و یک مربی برزیلی در این دوره شرکت کردند. امکانات فوق‌العاده‌ای در تایلند داشتیم و ۱۳ تیم برای برپایی اردوی تدارکاتی پیش از جام ملت‌های آسیا به تایلند آمده بودند.

وی در مورد تیم‌هایی که در تایلند حضور داشتند، تصریح کرد: افغانستان حدود یک ماه است که در تایلند اردو زده و تیم ملی عراق طی یک هفته گذشته به این کشور آمده است. دیدار دوستانه تیم‌های ملی کویت و تایلند را دیدم که کویت عملکرد بسیار خوبی داشت و تایلند مطابق انتظار من نبود. تایلند در این مسابقه بسیار ضعیف بود. این تیم یک بازیکن به نام محمد دارد که در اسپانیا بازی می‌کند و با حضور او قدرتمندتر خواهد شد.

سرمربی پیشین تیم ملی فوتسال ایران درباره حریفانی که می‌توانند کار شاگردان وحید شمسایی را دشوار کنند، بیان کرد: ژاپن تنها تیمی است که می‌تواند با ایران مقابله کند. ازبکستان هم با مربی بزرگ خود یعنی ونانسیو لوپس احتمالاً در نیمه نهایی با ایران بازی می‌کند. فکر می‌کنم این دو مسابقه سخت‌تر از سایر دیدارها هستند و بقیه رقبا در اندازه ایران نخواهند بود. به نظرم باز هم در فینال با ژاپن ملاقات می‌کنیم.

شمس در پاسخ به این پرسش که آیا سامورایی آبی همانند دوره گذشته می‌تواند رقیبی گردن‌کلفت برای ایران باشد یا خیر، به تسنیم گفت: ژاپن لژیونرهای خود در اسپانیا را برای جام ملت‌های آسیا در اختیار ندارد. این تیم در آخرین بازی دوستانه خود مغلوب تایلند شد و به مراتب ضعیف‌تر از دوره گذشته است، اما همیشه تیم قدرتمندی محسوب می‌شود. نتایج افغانستان و تاجیکستان غیرقابل باور است و به نظرم هر دو تیم شگفتی‌ساز می‌شوند.

وی درباره کار سخت تیم ملی ایران برای قهرمانی آسیا در غیاب حسین طیبی و احتمال غیبت مسلم اولادقباد خاطرنشان کرد: احتمال اینکه ایران قهرمان جام ملت‌های آسیا شود، بالای ۹۰ درصد است و می‌توانیم قهرمانی را به راحتی از ژاپن پس بگیریم. ایران اینقدر ستاره دارد که اگر نه تنها یکی دو نفر، بلکه اگر هر ۱۴ بازیکن خودمان را هم عوض کنیم، باز هم قهرمان آسیا می‌شویم.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.