انتشار بیانیه‌ای از سوی استقلال که در آن به پرسپولیس کنایه زده شده بود، واکنش باشگاه رقیب را به‌دنبال داشت و سرخپوشان خواهان ورود کمیته اخلاق و انضباطی شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم سایت باشگاه پرسپولیس نوشت:

«یک داستان تکراری باز هم در حال روی‌دادن است، باز هم علیه پرسپولیس حرف‌هایی می‌زنند که توهین به شعور جامعه و ارکان فوتبال است و باز از سوی ارکان انضباطی و اخلاقی برخورد نمی‌شود و باز آنها با خاطر آسوده‌تری به این روند ادامه خواهند داد، باز ما شکایت خواهیم کرد و باز تبرئه خواهند شد و باز به‌زعم خود به پرسپولیس و فوتبال ایران توهین خواهد شد.

یک روز برای توجیه ناکامی و روز دیگر از ترس ناکامی، یک روز برای بهره‌مند شدن از امتیازات ویژه و روز دیگر به‌دنبال فشار به ارکان فوتبال، داوری یا آدم‌های نامرئی، تنها تغییر این است که حالا وسط دعواهای خودشان پای پرسپولیس را هم وسط کشیده‌اند.

در جمعه‌ای که گذشت باز هم پای پرسپولیس را وسط کشیدند در حالی که در همین فصل جاری رقابت‌ها اگر در رویارویی مستقیم با پرسپولیس از اشتباهات داوری بهره‌مند نشده بودند، اکنون در صدر جدول نبودند، در پایان نیم‌فصل نخست هم در صدر جدول نبودند.

همه اینها در حالی اتفاق می‌افتد که انتظار داشتیم کمیته‌های اخلاق و انضباطی فدراسیون فوتبال در تمام این سال‌ها جلوی این مسئله را بگیرند، با آن برخورد مناسب و پیشگیرانه داشته باشند نه‌این‌که به آنها احساس مصونیت بدهد و همین باعث شود این آفت به دیگر تیم‌ها هم سرایت کند.

انتظار برخورد داشتیم نه به‌خاطر پرسپولیس، نه به‌خاطر فوتبال، حداقل از این باب که بسیاری اوقات این توهین‌ها و گزافه‌ها تهمت و افترا به رأس تا ذیل فوتبال بوده است و این قابل کتمان نیست.

هواداران بعد از اظهاراتی که این جمعه از سوی بعضی عوامل تیم‌ها علیه پرسپولیس مطرح شد انتظار طرح شکایت از سوی پرسپولیس دارند، باشگاه قطعاً امروز شکایت خود را مطرح و مستندات را ارسال می‌کند، همان‌طور که دفعات قبل چنین کردیم، همان‌طور که بعد از دربی چنین کردیم، ولی چه شد؟ دفعات قبل تبرئه شدند، معلوم نیست این مصونیت برای آنها برای این همه توهین و بی‌احترامی از کجا می‌آید که تمامی ندارد، از بین نمی‌رود و به نفرات بعدی هم منتقل می‌شود.»

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.