باشگاه پرسپولیس در واکنش به مصاحبه ها و اظهارات بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم استقلال با صدور بیانیه ای تاکید کرد که از این اقدام غیرحرفه ای استقلالی ها به فدراسیون فوتبال شکایت خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، در شرایطی که بیست و سومین دوره رقابت های لیگ برتر به هفته های پایانی خود نزدیک می شود و به نظر می رسد که یکی از دو تیم استقلال یا پرسپولیس عنوان قهرمانی را از آن خود خواهند کرد، اقدام ناشایست و غیرحرفه ای دو باشگاه در رعایت بازی جوانمردانه ادامه دارد و بیانیه ها و مصاحبه ها فوتبال را به حاشیه برده و دو تیم به فکر جنگیدن بیرون زمین هستند.

در اطلاعیه باشگاه پرسپولیس که پس از مصاحبه های استقلالی ها منتشر شده آمده است: «یک داستان تکراری باز هم در حال روی دادن است. باز هم علیه پرسپولیس حرف‌هایی می‌زنند که توهین به شعور جامعه و ارکان فوتبال است و باز از سوی ارکان انضباطی و اخلاقی برخورد نمی‌شود و باز آن‌ها با خاطر آسوده‌تری به این روند ادامه خواهند داد. باز ما شکایت خواهیم کرد و باز تبرئه خواهند شد و باز به زعم خود به پرسپولیس و فوتبال ایران توهین خواهد شد.

یک روز برای توجیه ناکامی و روز دیگر از ترس ناکامی. یک روز برای بهره‌مند شدن از امتیازات ویژه و روز دیگر به دنبال فشار به ارکان فوتبال، داوری یا آدم‌های نامریی. تنها تغییر این است که حالا وسط دعواهای خودشان پای پرسپولیس را هم وسط کشیده‌اند.

در جمعه‌ای که گذشت باز هم پای پرسپولیس را وسط کشیدند در حالی که در همین فصل جاری رقابت‌ها اگر در رویایی مستقیم با پرسپولیس از اشتباهات داوری بهره‌مند نشده بودند، اکنون در صدر جدول نبودند. در پایان نیم فصل نخست هم در صدر جدول نبودند.

همه اینها در حالی اتفاق می‌افتد که انتظار داشتیم کمیته‌های اخلاق و انضباطی فدراسیون فوتبال در تمام این سال‌ها جلوی این مساله را بگیرند. با آن برخورد مناسب و پیشگیرانه داشته باشند نه این به آن‌ها احساس مصونیت بدهد و همین باعث شود این آفت به دیگر تیم‌ها هم سرایت کند.

انتظار برخورد داشتیم نه به خاطر پرسپولیس، نه به خاطر فوتبال، حداقل از این باب که بسیاری اوقات این توهین‌ها و گزافه‌ها تهمت و افترا به رأس تا ذیل فوتبال بوده است و این قابل کتمان نیست.

هواداران بعد از اظهاراتی که این جمعه از سوی بعضی عوامل تیم‌ها علیه پرسپولیس مطرح شد انتظار طرح شکایت از سوی پرسپولیس دارند، باشگاه قطعاً امروز شنبه شکایت خود را مطرح و مستندات را ارسال می‌کند. همان‌طور که دفعات قبل چنین کردیم. همان‌طور که بعد از دربی چنین کردیم. ولی چه شد؟ دفعات قبل تبرئه شدند. معلوم نیست این مصونیت برای آن‌ها برای این همه توهین و بی‌احترامی از کجا می‌آید که تمامی ندارد. از بین نمی‌رود و به نفرات بعدی هم منتقل می‌شود.»

نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )