باشگاه منچستریونایتد ستاره حاشیه‌ساز خود را در پایان فصل جاری در لیست خروج می‌گذارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، میسون گرین‌وود که تابستان اخیر پس از نزدیک به یک سال و نیم دوری از میادین به خاطر پرونده ضرب و شتم نامزد سابق خود و پس از کش‌وقوس‌های فراوان با قرارداد قرضی یک ساله از منچستریونایتد جدا و به ختافه پیوست، در این تیم اسپانیایی عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشته و همین باعث شده تا شایعاتی درباره احتمال بازگشت او به ترکیب شیاطین سرخ مطرح شود.

بر اساس گزارش نشریه اتلتیک؛ منابعی ماه گذشته خبر داده بودند که گرین‌وود تمایلی به بازگشت به منچستریونایتد ندارد و هنوز درباره نحوه رسیدگی این باشگاه به پرونده‌ ضرب و شتم نامزدش تردیدهایی وجود دارد، اگرچه تصمیم نهایی هنوز از جانب این بازیکن انگلیسی گرفته نشده است اما همچنان این تصور وجود دارد که باشگاه منچستریونایتد تابستان پیش رو اقدام به فروش او خواهد کرد.

مدیران باشگاه ختافه بر این باور هستند که منچستریونایتد پیش از این گزینه تمدید قرارداد یک ساله گرین‌وود را تمدید کرده اما مدیران ارشد این باشگاه انگلیسی تأکید کرده‌اند که چنین تصمیمی در مورد فعال‌سازی بند تمدید قرارداد گرین‌وود گرفته نشده و هیچ بحثی هم در این زمینه با این بازیکن، خانواده‌اش یا هر باشگاه علاقه‌مند به جذب او انجام نشده است.

قرارداد میسون گرین‌وود تا تابستان ۲۰۲۵ اعتبار دارد و باشگاه منچستریونایتد همچنان گزینه فعال‌سازی بند تمدید یک ساله قرارداد او را دارد. تصمیم‌گیری برای عدم فعال سازی این بند به این معنی است که این بال انگلیسی می‌تواند تابستان ۲۰۲۵ به عنوان بازیکن آزاد از جمع شیاطین سرخ جدا شود.

اواخر ماه ژانویه ۲۰۲۲ (بهمن ۱۴۰۱) بود که گرین‌وود متهم به ضرب شتم نامزد سابق خود شد و در ادامه باشگاه منچستریونایتد اعلام کرد تا تکمیل تحقیقات مستقل و داخلی این باشگاه، این بازیکن حق تمرین و بازی کردن با پیراهن این تیم را نخواهد داشت. با وجود اینکه او در بهمن ماه ۱۴۰۲ از اتهامات وارده تبرئه شد، باشگاه منچستریونایتد در نهایت به خاطر فشارهای داخلی و خارجی تصمیم گرفت تا این بازیکن را با قرارداد یک ساله به ختافه قرض دهد.

این بال ۲۱ ساله که محصول آکادمی باشگاه منچستریونایتد بوده و از ۶ سالگی یعنی از سال ۲۰۰۷ در عضویت این باشگاه است، در سال ۲۰۱۸ به تیم اصلی این باشگاه راه پیدا کرد. او بازی‌های قابل‌قبولی هم از خود در منچستریونایتد ارائه کرد اما حاشیه‌هایی که در تیم ملی فوتبال انگلیس و منچستریونایتد داشت، دوران حرفه‌ای او را که می‌توانست درخشان‌تر باشد، تحت‌الشعاع قرار داد.

گرین‌وود که تاکنون در ۱۲۹ بازی برای منچستریونایتد به میدان رفته و آمار ۳۵ گل‌زده و ۱۲ پاس‌گل را از خود بر جای گذاشته است، این فصل هم در ۲۸ بازی برای ختافه ۸ گل‌زده و ۵ پاس‌گل را به ثبت رسانده است.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.