پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت، حتی خوش‌بین‌ترین هوادار این تیم با وجود مشکلات حاکم بر اردوی آبی‌پوشان پیش‌بینی صدرنشینی شاگردان نکونام را نمی‌کرده است.

ستار همدانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره ادامه صدرنشینی تیم فوتبال استقلال پس از برتری یک بر صفر مقابل سپاهان اصفهان در هفته هجدهم لیگ برتر، اظهار داشت: استقلال واقعاً از نظر نتیجه‌گیری بسیار خوب کار می‌کند. این تیم با همه مشکلاتی که با آن دست و پنجه نرم می‌کند، انسجام خوبی دارد و بازیکنان و کادر فنی‌اش به خوبی توانسته‌اند به وحدت دلی برسند. جایی که «دل» حاکم باشد، چیزهای دیگر معنا پیدا نمی‌کند و باعث می‌شود انرژی مضاعف شود. جواد نکونام بسیار خوب توانسته است خودش را در دل بازیکنان استقلال جا بیندازد.

وی افزود: شاید برخی افراد ایراداتی بگیرند که طبیعی است. خیلی از تیم‌ها بودند که قهرمان شدند و هزاران ایراد داشتند، اما تیمی که نتیجه می‌گیرد قابل احترام است. بازی با سپاهان یکی از بهترین نمایش‌های استقلال بود و به تیمی که بهترین خط حمله لیگ را دارد اصلاً فرصت و موقعیتی ندادند. سپاهان به غیر از یک موقعیت که به خاطر دارم، چه موقعیتی دیگری به دست آورد؟ نکونام به خوبی و به درستی شرح وظایف تمام بازیکنان را به آنها القا کرده است و هر کسی وظیفه خودش را انجام می‌دهد.

پیشکسوت باشگاه استقلال با اشاره به دیدار آبی‌پوشان مقابل مس رفسنجان در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی تصریح کرد: نکونام پر از تجربه است و اعضای کادر فنی او نیز بی‌تجربه نیستند. جام حذفی مسابقاتی است که با پنج بازی می‌توان قهرمانی را به دست آورد. در واقع، زودترین زمان برای رسیدن به قهرمانی، جام حذفی است. استقلال این تخصص را دارد که برنامه کوتاه مدت برای مسابقات حذفی طراحی کند. بازی با مس مهم است و ان‌شاء‌الله که شاهد حضور استقلال در هر دو جام تا آخرین روز مسابقات باشیم. استقلال این توانایی و لیاقت را دارد که قهرمان لیگ و حذفی شود. البته نباید با گفتن این موضوعات فشار به بازیکنان وارد کرد و باید قدم به قدم پیش رفت. هیچ‌کس با توجه به مشکلاتی که استقلال از ابتدای فصل از جمله عدم یارگیری، اختلاف مدیریت با کادر فنی و ... داشت، از این تیم انتظار قهرمانی نداشت. خوش‌بین‌ترین هوادار استقلال هم تصور نمی‌کرد که با وجود آن مشکلات، تیم محبوبش در صدر جدول قرار بگیرد.

همدانی خاطر نشان کرد: استقلال با توجه به وضعیت حاکم بر جدول، می‌تواند تا سه چهار هفته دیگر شرایط مطلوب‌تری در لیگ داشته باشد، چرا که بازی مهمی با پرسپولیس دارد و این دیدار برای مسیر قهرمانی تعیین‌کننده خواهد بود.

وی در واکنش به اختلاف بین علی خطیر مدیرعامل باشگاه استقلال و جواد نکونام گفت: برای استقلال بد است با این همه هوادارِ دل سوخته، چنین اختلافاتی بین مدیریت و کادر فنی وجود داشته باشد. نکونام تا اینجای کار به تنهایی تیمش را پیش برده و حمایت مدیریت را پشت سر خود ندیده است. اگر مدیریت در کنارش قرار می‌گرفت قطعاً اتفاقات بهتری می‌افتاد. دود اختلاف‌ها در نهایت به چشم بازیکنان و هواداران می‌رود و امیدوارم مشکلات برطرف شود. توصیه‌ام به‌عنوان عضو کوچک باشگاه استقلال این است که چون خطیر مدیرعامل باشگاه است، به نحوی دل اعضای تیم و هواداران را به دست بیاورد. یکی از وظایف مدیرعامل این است که با عملکردش همه را راضی نگه دارد.

نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۲ )