باشگاه بارسلونا با عقد قراردادی جدید با یکی از حامیان مالی‌اش به درآمدی قابل توجه دست پیدا می‌کند که بخشی از مشکلات مالی این باشگاه را مرتفع خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بحران مالی باشگاه بارسلونا اگرچه هنوز به طور کامل برطرف نشده است، اما به نظر می‌رسد که رئیس باشگاه خوان لاپورتا و همکاران او توانسته‌اند آن را به شیوه‌ای مناسب مدیریت کنند. با این حال برای رفع کامل این بحران نیاز است که ورود سرمایه به خزانه باشگاه همچنان ادامه داشته باشد و یکی از این راه‌ها برای تحقق هدف یادشده، جذب اسپانسر است. روز گذشته نیز (پنجشنبه) لاپورتا از قراردادی جدید با یکی از حامیان مالی باشگاه رونمایی کرد.

به موجب قرارداد جدید، شرکت خودروسازی «کوپرا» به همکاری‌اش با باشگاه بارسلونا به عنوان اسپانسر و تأمین کننده خودروی بازیکنان تیم ادامه خواهد داد. در مراسم اعلام این قرارداد، علاوه بر لاپورتا، روبرت لواندوفسکی ستاره لهستانی خط حمله تیم نیز حضور داشت.

طبق ادعای نشریه اسپورت، کوپرا که تا سال ۲۰۲۹ نقش شریک تجاری بین‌المللی بارسلونا را ایفا خواهد کرد و اسپانسر تیم‌های زنان و مردان باشگاه در رشته‌های فوتبال، بسکتبال، فوتسال، هندبال و هاکی خواهد بود، به این باشگاه رقمی در حدود ۴۰ میلیون یورو سود خواهد رساند. این بدان معناست که بارسایی‌ها از این قرارداد اسپانسری، سالانه نزدیک به هشت میلیون یورو درآمد خواهند داشت. این در حالی است که به موجب قرارداد قبلی، آنها سالانه ۴.۵ میلیون یورو درآمد کسب می‌کردند.

نشان کوپرا روی آستین راست پیراهن‌های تیم فوتبال اول باشگاه بارسلونا نقش خواهد بست.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.