سرمربی هلندی شیاطین سرخ از عملکرد شاگردانش مقابل ناتینگهام فارست در مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی انگلیس راضی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اریک‌ تن‌هاخ که شاگردانش شب گذشته (چهارشنبه) در دور پنجم از جام حذفی انگلیس موفق شدند به لطف گل دقیقه ۸۹ کاسمیرو به برتری یک بر صفر مقابل میزبان خود ناتینگهام فارست برسند و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی این رقابت‌ها شوند، پس از این بازی درباره این برد دیرهنگام گفت: این بهترین زمان برای گلزنی در پایان بازی است. ما در بازی شنبه با فولام در وقت‌های تلف‌شده شکست خوردیم. در این دیدار اما درست قبل از پایان ۹۰ دقیقه گلزنی کردیم، بنابراین در لحظه مناسبی به گل رسیدیم.

وی همچنین در تمجید از هافبک برزیلی‌اش اظهار داشت: قطعاً کاسمیرو از نظر رهبری یک الگو و فوتبالیست فوق‌العاده‌ای است. فکر می‌کنم او گل‌های زیادی برای ما به ثمر رسانده است. کاسمیرو در کل دوران حرفه‌ای‌اش برای یونایتد گل‌های بیشتری نسبت به تیم‌های قبلی‌اش به ثمر رسانده، بنابراین داشتن بازیکنی مانند او در تیم فوق‌العاده است. شما می‌بینید که او چه بازیکن مهمی برای ما است و وقتی او در ترکیب ما نیست جای خالی‌اش حس می‌شود، درست مثل ماه‌های اکتبر، نوامبر، دسامبر و ژانویه که او را در اختیار نداشتیم. ما واقعاً دلتنگ کاسمیرو بودیم چون او ساختار تیم را تعیین می‌کند و با رهبری‌اش باعث می‌شود بهتر بازی کنیم. همچنین کیفیتی که او روی توپ دارد را نباید فراموش کرد.

سرمربی هلندی منچستریونایتد در ادامه خاطرنشان کرد: در نیمه دوم، بعد از ۵ یا ۶ دقیقه از گذشت بازی، فرم مدنظرمان را پیدا کردیم و سپس فکر می‌کنم به طور مداوم در نیمه آنها بودیم، کنترل بازی را در دست گرفتیم و موقعیت‌هایی نیز ایجاد کردیم. در نیمه اول هم ما موقعیت‌های خیلی خوبی توسط اسکات مک‌تامینی و مارکوس رشفورد ایجاد کردیم، اما در کنارش هم به آنها اجازه دادیم تا موقعیت‌هایی روی دروازه ما ایجاد کنند. کیفیتی که ناتینگهام فارست داشت، سبب شد تا آنها ضد‌حملات بسیار خوبی ترتیب دهند، اما ما باید از بروز چنین چیزی اجتناب می‌کردیم.

تن‌هاخ همچنین با اشاره به اینکه داور در این بازی می‌توانست یک پنالتی به سود تیمش اعلام کند، اظهار داشت: من فکر می‌کنم صحنه‌ای که رشفورد توسط فلیپه و موریلو به چالش کشیده شد، پنالتی بود و آن صحنه را دیدم. چرا آن صحنه پنالتی اعلام نشد؟

وی در پایان در خصوص رویارویی با لیورپول در مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی انگلیس خاطرنشان کرد: حالا ما باید در خانه از لیورپول پذیرایی کنیم. این یک تقابل فوق‌العاده است و مشتاقانه منتظر آن بازی هستیم. ما اما باید جام حذفی را فعلاً به فراموشی بسپاریم چون حالا منتظر بازی‌مان در لیگ هستیم و بازی اول همیشه از هر چیزی مهمتر است. ما یکشنبه باید در لیگ برتر به مصاف منچسترسیتی برویم و بی‌صبرانه منتظر این بازی هستیم.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.