هفته هجدهم لیگ برتر فوتبال با پیروزی دو تیم پرطرفدار پایتخت برابر اصفهانی ها به پایان رسید تا سرخابی ها همچنان همسایگان نزدیک در صدر باشند. تیم های شمالی و جنوبی هم به قعر جدول چسبیده‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، هفته هجدهم لیگ برتر فوتبالروزهای سه شنبه و چهارشنبه و پنجشنبه هفته رو به پایان در حالی پیگیری شد که نتیجه تیم‌های پرطرفدار پایتخت باعث حفظ جایگاه آنها در بالای جدول شد. سرخابی‌های پایتخت که به مصاف رقیبان اصفهانی رفتند با بردی اقتصادی توانستند سه امتیاز را برای خود کنند تا یکی از مهم‌ترین بردهای دور برگشت را رقم بزنند.

با این حال وضعیت بعضی از تیم‌ها در سراشیبی سقوط در جدول قرار گرفته است تا فاصله بین تیم‌ها به حداقل رسیده و هر امتیاز نقشی تعیین کننده در جایگاه آنها در لیگ بیست و سوم پیدا کند.

سه گل یونانی برای ساکت کردن الهامی!

نساجی مازندران برای فرار از منطقه سقوط سراغ گزینه محبوب هواداران خود رفت. ساکت الهامی پس از عملکرد ضعیف مهدی رحمتی و پس از او نیز لوکاس آلکاراز روی نیمکت نساجی نشست تا شاید بتواند همچون دو فصل پیش خاطرات خوشی را برای طرفداران قائمشهری رقم بزند.

با این حال گل گهر سیرجان با هدایت مارینوس اوزونیدیس نشان داد نمی‌خواهد مسیر رشد فنی خود را در فصل جاری متوقف کند تا با زدن سه گل به نساجی باعث کسب سه امتیاز مهم برای این تیم جهت صعود در جدول شود.

بردی که خشم الهامی را به همراه داشت و او دست به تنبیه بازیکنان با روشی کاملاً منسوخ شده زده و تیمش را پس از پایان این دیدار تمرین دهد.

گل گهر روزهای خوبی را سپری می‌کند تساوی فولادی

فولاد خوزستان با ملوان یکی از پدیده‌های نیم فصل اول بازی کرد. دیداری که احمد آل نعمه سعی داشت با حفظ اعتماد به نفس بازیکنانش بردی خانگی را برای تماشاگران فولادی رقم بزند اما شاگردان مهدی تارتار باز هم نشان دادند می‌توانند خارج از خانه هم خوب ظاهر شوند و یک امتیاز از این دیدار را مقابل چشمان هواداران فولاد در ورزشگاه اختصاصی اهوازی‌ها بگیرند. ملوان نزدیک بود سه امتیاز را هم دشت کند اما گل محمد عسگری پدیده انزلی چی ها در دقیقه ۸۴ مانع از این امر شد تا فولادی‌ها از باخت خانگی فرار کنند.

شلیک چشم نواز چشمی به قلب سپاهان

استقلال تهران و سپاهان اصفهان حساس‌ترین دیدار هفته را در حالی برگزار کردند که جواد نکونام برای حفظ جایگاه نخست جدول و آمار صد درصد پیروزی تیمش در بازی‌های خانگی چیزی جز سه امتیاز از سپاهان نمی‌خواست.

استقلال که تنها باختش تا اینجای فصل را مقابل همین سپاهان در دور رفت داشت با بازی منطقی و استفاده از تک موقعیت‌هایش پیش رفت تا اینکه شلیک روزبه چشمی از پشت محوطه جریمه زردپوشان تور دروازه پیام نیازمند را به لرزه در آورد و آبی‌ها جشن و پایکوبی خود را با همان یک گل در ورزشگاه آزادی انجام دهند. سپاهان نیز آمار بد خود را با همین باخت تکمیل کرد تا این تیم صاحب چهارمین شکست متوالی خود در لیگ برتر شود.

نفس راحت تراکتور

تراکتور تبریز پس از شکست مقابل پرسپولیس برای آرام کردن هواداران منتقد خود چاره‌ای جز پیروزی خانگی مقابل استقلال خوزستان نداشت. پاکو خمز و شاگردانش به خوبی توانستند این موضوع را در بازی چهارشنبه مقابل میهمان اهوازی درک کرده و با دو گل خود بار دیگر به جمع مدعیان قهرمانی بازگردند.

اغمای پیکان با عنایتی ادامه دارد

پیکان تهران همچنان با رضا عنایتی بردن را فراموش کرده است. سرمربی خودروسازان که پس از ناکامی با تیم امید خیلی زود صاحب نیمکت تیم لیگ برتری شد همچنان نشان می‌دهد حرفی برای گفتن ندارد. آنها در بازی خانگی خود مقابل صنعت نفت آبادان تن به تساوی دو - دو دادند تا امتیازها تقسیم شود.

تساوی دیگر هفته نیز بین شمس آذر قزوین و مس رفسنجان رخ داد که بازی بدون گل آنها کمتر بیننده‌ای را جذب خودش کرد. شمس آذر که در دور رفت نتایج درخشانی گرفته بود در نیم فصل دوم هیچ نشانی از آن تیم ندارد تا جرقه شگفتی آنها رفته رفته خاموش شود.

پرسپولیس مقابل استقلال کم نیاورد

آخرین بازی هفته هجدهم بین پرسپولیس و ذوب آهن اصفهان در حالی برگزار شد که شاگردان اوسمار ویه را با آگاهی از نتایج سایر دیدارها چاره‌ای جز بردن میزبان خود نمی‌دیدند. این تیم روی اشتباه مدافع ذوب آهن خیلی زود گل زد و سپس توانست با کنترل بازی کمترین موقعیت را به حریف دهد.

البته ذوبی ها در نیمه دوم هم ۱۰ نفره شدند اما عملکرد درخشان محسن فروزان در چارچوب دروازه میزبان مانع از باز شدن متوالی دروازه ذوب آهن شود تا یک گل برای سه امتیاز کافی باشد. بردی که اختلاف امتیاز سرخابی‌ها را در رتبه‌های اول و دوم جدول روی عدد سه نگه داشت تا آنها همچنان در رقابت برای بهبود شرایط خود در هفته‌های پیش رو باشند.

دیدار آلومینیوم اراک و هوادار تهران به دلیل شرایط نامساعد آب و هوایی برگزار نشد و به زمان دیگری موکول شد.

نتایج هفته هجدهم لیگ برتر فوتبال به شرح زیر است:

سه شنبه هشتم اسفندماه ۱۴۰۲

* گل گهر سیرجان ۳ - نساجی مازندران صفر

* فولاد خوزستان یک - ملوان بندر انزلی یک

* استقلال یک - سپاهان صفر

چهارشنبه نهم اسفند ماه ۱۴۰۲

* تراکتور ۲- استقلال خوزستان صفر

* شمس آذر قزوین صفر - مس رفسنجان صفر

* پیکان ۲ - صنعت نفت آبادان ۲

* ذوب آهن صفر - پرسپولیس یک

* آلومینیوم اراک - هوادار؛ تعویق افتاد

جدول رده بندی لیگ بیست و سوم تا هفته هجدهم

نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۲ )