پیشکسوت تیم فوتبال استقلال می‌گوید که فرصت‌سوزی زیاد می‌تواند بلای جان آبی‌پوشان در مسیر قهرمانی باشد.

شاهین خیری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره تساوی استقلال مقابل ملوان در هفته هفدهم لیگ برتر، اظهار داشت: نیمه اول هر دو تیم محتاط بودند و شاهد بازی کسل کننده‌ای بودیم اما در نیمه دوم بازی بهتری شاهد بودیم و هر دو تیم بازی هجومی‌تری ارائه دادند. با توجه به شرایط جدول اگر استقلال در این مسابقه برنده می‌شد، می‌توانست از ۳ امتیاز آن به عنوان سکوی پرتاب استفاده کند. ای کاش استقلال از ابتدا بازی هجومی با برنامه ارائه می‌داد تا در این مسابقه برنده شود.

وی در مورد خرید جدید تیم فوتبال استقلال عنوان کرد: به نظرم می‌رسد ماشاریپوف که به تازگی جذب شده، تاثیرگذار خواهد بود. بازیکن ازبکستانی قطعاً پوشش دهنده بازیسازی یکی از نقاط ضعف اخیر تیم در سال‌های اخیر خواهد بود. او باهوش عمل می‌کند و جایگیری مناسبی دارد. متاسفانه برخلاف گذشته دیگر بازیکنانی نظیر مجتبی جباری و محرم نویدکیا تربیت و پرورش نمی‌یابند؛ البته بخشی از خصوصیت‌های بازیکن بازیساز باید ذاتی باشد اما استعدادیاب‌ها بعد از سنجیدن این موضوع می‌توانند نسبت به پرورش بازی‌سازهای جوان اقدام کنند.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال با اشاره به موقعیت‌های از دست رفته آبی‌پوشان مقابل ملوان تصریح کرد: با وجود موقعیت‌سازی زیاد استقلال از دست دادن موقعیت‌ هم در این تیم زیاد دارد. فرصت‌سوزی می‌تواند بلای جان استقلال در مسیر قهرمانی شود. متاسفانه خیلی از بازیکنان عادت کرده‌اند از میان ۱۰ یا ۲۰ موقعیت ۲ توپ را به گل تبدیل کنند. در حالی که ممکن است یک روزی شما یک یا دو موقعیت داشته باشید، بنابراین باید از تک موقعیت‌ها به خوبی استفاده کرد. باید تمرینات را به طوری مدیریت کنیم که از فرصت‌ها بیشتر استفاده کنیم.

خیری در پاسخ به این سوال که آیا اختلاف علی خطیر و جواد نکونام می‌تواند روی خروجی عملکرد استقلال تاثیرگذار باشد، گفت: من چندان از جزئیات اختلاف خطیر و نکونام خبر ندارم. در این حد می‌دانم که دو طرف اختلاف نظر دارند اما در نهایت تیم فوتبال مثل خانواده است. اگر پدر و مادرها با یکدیگر مشکل داشته باشند، شاهد مشکلات بچه‌ها خواهیم بود. به هر حال مدیر، سرمربی و مربی بزرگتر تیم هستند آنها نباید اختلاف داشته باشند. بزرگترین لطفی که به تیم می‌توان داشت آنها را از استرس و فکر غیرفوتبالی دور کنیم.

وی راجع‌به تقابل استقلال و سپاهان در هفته هجدهم عنوان کرد: مساوی در زمین حریف برای استقلال نتیجه بدی نیست . تیم ما در صدر جدول است و حتی به فرض اینکه دو بازی عقب مانده سپاهان با برد به اتمام برسد، باز هم شانس استقلال برای قهرمانی از بین نمی‌رود. استقلال قطعاً برای قهرمانی می‌جنگد. بازی مقابل سپاهان هم ۶ امتیازی و فینال‌گونه است. اگر استقلال هوشمندانه خط نفوذ مهاجمان سرزن سپاهان و بازیکنان کناری سپاهان را پوشش بدهد و از ارسال‌های رامین رضاییان پیشگیری کند و بابرنامه بازی هجومی ارائه کند، قطعاً برنده می‌شود.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در پایان گفت: سپاهان در بازی رفت و برگشت از الهلال گل عمقی دریافت کرد. مدافعان مرکزی سپاهان جزو نقطه ضعف این تیم هستند و اگر استقلال به خوبی پیش برود می‌تواند برنده این دیدار باشد. جواد نکونام در دوران مربیگری و بازی باهوش بوده و در این مسابقه باید هوش خود را اثبات کند.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.