سرمربی تیم ملی فوتبال ایتالیا از جاه‌طلبی خود برای کسب مهمترین افتخارات ممکن با آتزوری و وضع قوانین جدید برای شاگردانش سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، لوچانو اسپالتی در گفت‌‌و‌گویی مفصل با نشریه گاتزتا دلواسپورت ایتالیا، درباره مسائل مختلف از جمله بازی‌های یورو ۲۰۲۴ و انگیزه فراوانش برای کسب قهرمانی در این رقابت‌ها صحبت کرد.

اسپالتی ۶۴ ساله که در پایان فصل گذشته از هدایت ناپولی استعفا کرد و مدتی بعد جانشین روبرتو مانچینی در کادر فنی تیم ایتالیا شد، در مقطعی هدایت آتزوری را برعهده گرفت که این تیم به شدت خطر از دست دادن شانس صعود به تورنمنتی که مدافع عنوان قهرمانی‌اش هست را احساس می‌کرد. او اما اکنون معتقد است که تیمش می‌تواند حتی برای دومین دوره پیاپی از قهرمانی‌اش دفاع کند.

سرمربی پیشین ناپولی در شروع گفت‌و‌گوی خود با گاتزتا درباره تجربیاتش در چند ماه نخست کاری در کادر فنی تیم ملی ایتالیا صحبت کرد و گفت: ما با شایستگی صعود کردیم و حق‌مان هم بود چرا که در انتخاب‌های‌مان و ارائه یک فوتبال پویا ثابت قدم بودیم و هرگز از برنامه‌هایی که داشتیم دور نشدیم. با این حال تیم ما هنوز در زمینه حفظ تمرکز روی برنامه بازی‌‌اش در تمام طول مسابقه جای پیشرفت دارد و هنوز ضعف‌هایی هست.

اسپالتی ادامه داد: من می‌خواهم یک تیم ملی قدرتمند بسازم و هرگز به کم قانع نخواهم بود. تیمی می‌خواهم که پتانسیل قهرمانی در یورو و را داشته باشد و بعد از آن هم قهرمانی در جام جهانی را می‌خواهم. ممکن هم هست که خیلی زود هم حذف شویم اما حرف‌هایی که بعد از آن اتفاق به تیم خواهم زد، همان چیز‌هایی خواهد بود که تمام ایتالیایی‌ها انتظارش را دارند. ما برای قهرمانی به آلمان می‌رویم نه اینکه فقط شرکت کرده باشیم. تاریخچه تیم ملی ما چنین چیزی را اقتضا می‌کند و برای تحقق آن هم ما نیاز داریم که بازیکنان‌مان از چیزی که هستند بهتر شوند. من زمان زیادی برای تمرین دادن آنها ندارم بنابراین باید شعله یا آتشی را در دل آنها روشن، چشمان‌شان را باز کنم و این باور را برای‌شان به وجود آورم که می‌توانند از پس کار برآیند. ما واقعاً چیزی برای رقابت با بهترین‌ها کم نداریم.

سرمربی آتزوری سپس درباره ارزش‌هایی که شاگردانش در اردوی تیم ملی ایتالیا ملزم به رعایت‌شان هستند اشاره داشت، مواردی همچون رعایت حرمت‌ها و داشتن رویکرد حرفه‌ای. او گفت: این چیزها برای من مهم هستند چون همه چیز از همین‌ها شروع می‌شود. اخلاقیات شالوده‌ای است که استعداد بر بستر آن شکل می‌گیرد. پیراهن، ارزش‌ها، شرف، مسئولیت‌پذیری و ... این‌ها فقط یکسری کلمه نیستند که من به صورت تصادفی از آنها استفاده کنم، اگرچه ممکن است برخی چنین تصوری داشته باشند. بعضی بازیکنان ممکن است تصور کنند که اسپالتی فقط اهل شعار دادن است نه عمل اما آنها کاملاً در اشتباه هستند و همین حالا لازم می‌دانم که این مورد را شفاف بیان کنم. از الان به بعد آنها باید پلی‌استیشن‌های‌شان را در خانه‌های‌شان بگذارند و دیگر نمی‌توانند آن را همراه با خودشان به اردو بیاورند. برای اینکه شب بازی‌ها هم حواس‌شان پرت شود، خودم یک بازی اختراع می‌کنم. اگر حوصله‌شان سر رفت، کافیست نزد من بیایند تا یکسری تمرین به آنها بدهم تا اگر تمرینات روزانه برای‌شان کافی نبود، شب‌ها هم تمرین کنند. در تیم ملی شما باید حواس‌تان را جمع کنید و هرز نچرخید. دوباره می‌گویم:«تیم ملی جای اراذل نیست».

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.