سرمربی اسپانیایی تیم فوتبال تراکتور تأکید کرد، برای دستیابی به‌عنوان قهرمانی فقط آرزو داشتن و خواستن کافی نیست.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، پاکو خمس در نشست خبری در جمع خبرنگاران درباره عملکرد تیمش در ۱۶ هفته اخیر و ترکیب متفاوت این تیم در دیدارهای مختلف اظهار داشت: در نیم‌فصل اول ۲۸ امتیاز کسب کردیم. سؤال من از شما این است که وقتی در لیگ ایران ۱۶ تیم بازی می‌کنند، بیشترین امتیازی که تراکتور در یک نیم‌فصل به دست آورده چقدر بوده است؟ سؤال من این نیست که در نیم‌فصل قهرمان شدید یا نه، سؤال من این است که بیشترین امتیاز تراکتور در این مدت چقدر بوده است؟ تراکتور در مجموع لیگ‌های ۱۶ تیمی ۵۲ امتیاز کسب کرده است و ۲۸ امتیاز ما بیش از نیمی از ۵۲ امتیاز است. بنابراین ما در نیم‌فصل اول خوب بودیم و اگر این عملکرد را تکرار کنیم یا بهتر باشیم می‌توانیم رکورد امتیازهای تراکتور را بزنیم.

تشخیصم این بوده است که نفراتم را در هر بازی تغییر بدهم وی ادامه داد: درباره تغییر ترکیب هم باید بگویم که تشخیصم این بوده است که نفراتم را در هر بازی تغییر بدهم. فکر نمی‌کنم این موضوع باعث لطمه زدن به تیمم شده باشد؛ همانطور که امتیازاتی که به دست آوردیم گفته‌های من را تأیید می‌کند. این تغییرات دلیل نمی‌شود که بگوییم به تیم ضربه زده است. این دلیل درست نیست، چون هیچکس نمی‌داند اگر با یک ترکیب بازی می‌کردیم نتیجه چه می‌شد.

این را که هواداران در این فصل به کسب سهمیه هم راضی نمی‌شوند باور ندارم «هوادار تراکتور دنبال یک کار متفاوت از خمس و برد تیم‌هایی مانند پرسپولیس، استقلال و سپاهان است. امسال هواداران با کسب سهمیه هم راضی نمی‌شوند.»، سرمربی تیم فوتبال تراکتور در واکنش به طرح این موضوع گفت: این نظر شماست و من چنین چیزی را باور ندارم. فکر نمی‌کنم شما نماینده همه هواداران تراکتور باشید.

خمس در پاسخ به طرح این موضوع از سوی خبرنگاری که تراکتور در فصل چهاردهم ۵۷ امتیاز کسب کرده و این میزان بیشتر از تعداد امتیازی است که او اعلام کرد، اظهار داشت: طبق آماری که به من دادند، طوری بوده است که بیان کردم!

من اولین کسی هستم که از عملکرد تیمم ناراضی‌ام وی بار دیگر درباره شکست تیمش مقابل سه تیم مدعی استقلال، پرسپولیس و سپاهان تصریح کرد: ما باید تمام تلاش‌مان را به کار بگیریم که با این تیم‌ها رقابت کنیم، اما این امکان وجود دارد که ببریم یا ببازیم. ما داریم در مورد سه تیم خوب لیگ صحبت می‌کنیم، اما دوست داریم این بازی‌ها را ببریم، چون می‌دانیم بازی‌های مهمی هستند. البته درست است که ما مقابل این تیم‌ها نتایج قابل قبولی نگرفتیم، ولی ما دو بازی دیگر داریم. نهایت تلاش‌مان را می‌کنیم که بازی را ببریم. من اولین کسی هستم که از عملکرد تیمم ناراضی‌ام. ما هم دوست داریم که همه بازی‌ها را ببریم. بعضی از بازی‌ها دشوارتر هستند، چون مقابل تیم‌های بهتری قرار می‌گیریم و بعضی تیم‌ها هم سختی کمتری دارند.

بی‌عدالتی است که فقط نتایج ما مقابل تیم‌های مدعی یادآوری می‌شود سرمربی تیم فوتبال تراکتور در واکنش به این پرسش که تیمش اکنون نمی‌تواند با ملوان هم رقابت کند، چون این تیم نتایج بهتری مقابل مدعیان گرفته است و هواداران ترس این را دارند که تیم‌شان در رتبه پایین‌تری نسبت به فصل قبل قرار بگیرد، گفت: شما چطور پیش‌بینی می‌کنید؟ مگر می‌دانید در پایان چه رتبه‌ای در جدول کسب می‌کنیم؟ با احترام اما به نظرم شما دوست دارید پیشگویی کنید. ۱۴ مسابقه باقی مانده و غیرممکن است ما جایگاه‌مان را پیش‌بینی کنیم. این معنای خاصی ندارد که از الان درباره آن صحبت کنیم. از طرفی من می‌بینیم که بیش از اندازه تمرکزها روی بازی با سه تیم مدعی رفته است. تا جایی که من می‌دانم لیگ ۱۶ تیم دارد و ما باید با ۱۵ تیم رقابت کنیم. همه بازی‌ها مهم هستند و ما باید مقابل همه آنها بهترین بازی‌مان را ارائه کنیم. البته هیچ شکی نیست که نتایج‌مان مقابل تیم‌هایی که گفتید خوب نبوده و هیچ بهانه‌ای هم قابل قبول نیست، ولی بی‌عدالتی بزرگی است که نتایج فقط مقابل این سه تیم یادآوری می‌شوند. تیم‌های زیادی در لیگ هستند و ما نتایج خوبی گرفتیم و سعی می‌کنیم در ادامه هم نتایج خوبی بگیریم.

به من یاد دادند که خودم را با کسی مقایسه نکنم «خونسردی شما بعد از باخت مقابل مدعیان جالب است. بعد از باخت به پرسپولیس گفتید که این تیم بهتر بوده، اما سؤال این است که چرا ما بهتر بازی نکردیم.»، خمس در پاسخ به این پرسش عنوان کرد: چرا، ما هم می‌توانیم بهتر بازی کنیم. مسئله این نیست؛ مسئله این است که آنها بردند. به من یاد دادند که خودم را با کسی مقایسه نکنم و بهترین عملکردم را نشان دهم، بدون اینکه به کسی نگاه کنم. من خودم را با گواردیولا، آنچلوتی و کلوپ مقایسه نمی‌کنم و سعی می‌کنم بهترین خودم را ارائه دهم. تیم‌ها و بازیکنان هم باید همین کار را کنند و نباید مدام خودشان را مقایسه کنند. من هیچ چیز را عادی جلوه ندادم و فقط واقعیت را بیان کردم. واقعیت این است که امسال ما مقابل این تیم‌ها برنده نبودیم. این را من می‌دانم و شما هم می‌دانید و همه هواداران هم می‌دانند. ما نهایت تلاش خودمان را می‌کنیم و از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنیم که نتایج بهتری را مقابل این تیم‌ها بگیریم.

تیم من سعی می‌کند هر روز بهتر باشد وی در پاسخ به این پرسش که آیا او تا الان بهترین خودش را در این فصل نشان داده است یا خیر، گفت: شما خیلی به پیشگویی علاقه دارید. شما آیا تلاش می‌کنید که بهترین خبرنگار باشید؟ من هم پس تلاش می‌کنیم بهترین باشم. آیا شما از اینی که هستید می‌توانید بهتر باشید؟ اگر من چنین سؤالی از شما بپرسم بی‌معناست. تیم من سعی می‌کند هر روز بهتر باشد. این یک فرآیند پیشرفت است که هر دفعه همه در آن شرکت می‌کنند، ولی هنوز همه ما کار زیادی داریم که به آن نقطه آرمانی برسیم.

هیچ وقت دوست ندارم خودم را برای چیزی سرزنش کنم سرمربی تیم فوتبال تراکتور در مورد اینکه چه نمره‌ای به خود در مدت کار در تبریز می‌دهد، تصریح کرد: من هر چه در توانم هست را در طبق اخلاص برای تیمم می‌گذارم. هر کاری می‌کنم با نهایت تلاشم است. هیچ وقت دوست ندارم خودم را برای چیزی سرزنش کنم. نمی‌دانم مربی خوبی هستم یا نه، اما سعی می‌کنم کارم را به نحوی شایسته انجام دهم. وقتی باشگاهی با من قرارداد می‌بندد وظیفه من این است که همیشه بیشترین تلاشم را برای تیم انجام دهم.

در نیم‌فصل بازیکنی را برای پست هافبک دفاعی پیدا نکردیم خمس در واکنش به این موضوع که تراکتور هافبک دفاعی ندارد و این موضوع به ضعف تیم تبریزی تبدیل شده است، اظهار کرد: در بازار نقل‌و‌انتقالات زمستانی ما سه هافبک‌مان را از دست دادیم. از آنجایی که این سه نفر را از دست دادیم نیاز بود که جایگزین کنیم. ما در پست هافبک دفاعی فقط صفا هادی را داریم و مدتی بود که گزینه‌های‌مان را بررسی می‌کردیم، ولی این به آن علت نبود که هواداران و فضای مجازی این را می‌گفتند. این به آن خاطر بود که ما می‌دیدیم در این پست نیاز به بازیکن داریم. گزینه‌هایی که وجود داشتند چندان قانع‌کننده نبودند و بازیکنانی نبودند که تفاوت را رقم بزنند و به همین دلیل در نهایت بازیکنی جذب نشد. بنابراین در نیم‌فصل دوم اگر بخواهیم کسی را در پست هافبک دفاعی جای صفا هادی بگذاریم باید از بازیکنان درون تیم استفاده کنیم.

از تیمی که دارم بسیار بسیار راضی هستم وی در پاسخ به این پرسش که آیا از نقل‌و‌انتقالات تیمش راضی است، بیان کرد: از تیمی که دارم بسیار بسیار راضی هستم. از اینکه مربی این باشگاه و بازیکنان هستم به خودم افتخار می‌کنم. به نظرم گروهی از بازیکنان را کنار هم دارم که از لحاظ حرفه‌ای و شخصی عالی هستند. من که هر روز تمرینات این بازیکنان را دنبال می‌کنم به این نتیجه رسیدم که ارزشش را دارد تا با آنها کار کنم. سعی می‌کنم هر چیزی دارم در اختیار آنها بگذارم. به‌صورت کلی از تک تک بازیکنان بسیار راضی هستم.

تیم‌های ایرانی بعد از خوردن گل نمی‌توانند بازی را ببرند خمس راجع به این موضوع که تراکتور هر زمانی گل اول را خورده شکست را پذیرفته است، یادآور شد: تقریباً تمام تیم‌های ایران بعد از خوردن گل اول نمی‌توانند بازی را ببرند. در ایران این کار خیلی سخت است. ما هم وقتی گل زدیم تیمی نتوانسته است نتیجه را مقابل ما برگرداند. دلایل متفاوتی هم دارد. دلیل اول نوع فوتبالی است که ارائه می‌شود؛ دوم اتلاف وقتی است که انجام می‌شود، چون خیلی بازی متوقف می‌شود. وقتی عقب هستید و بازی ریتم خودش را پیدا نمی‌کند خیلی سخت است که نتیجه را برگردانید. پنج شش بار دروازه‌بان خودش را می‌اندازد. یک دفعه سه بازیکن با هم روی زمین می‌افتند و باید به آنها رسیدگی شود. این دلایلی است که همه تیم‌ها برای‌شان بازگرداندن نتیجه سخت است. این هم فقط در مورد ما صدق نمی‌کند و درباره همه تیم‌هاست. معدود تیم‌هایی توانستند این کار را انجام بدهند.

باید سعی کنیم گل اول را نخوریم سرمربی تیم فوتبال تراکتور خاطر نشان کرد: یکی از علت‌هایش هم شاید این است که ما در نیم‌فصل اول بیشتر بازی‌های‌مان را برده‌ایم. بنابراین وقتی ما بیشتر بازی‌ها را می‌بریم فرصت کمتری برای این کار داریم. اگر چیزی باشد که فقط در مورد ما باشد باید در مورد آن تحقیق کنیم، ولی اگر چیزی هست که دامن‌گیر همه تیم‌هاست نشان می‌دهد که مؤلفه‌های دیگر هم وجود دارد. با این آمار باید سعی کنیم گل اول را نخوریم، به خاطر دشواری که در لیگ ایران برای بازگرداندن نتیجه وجود دارد.

هر روز با نصرتی صحبت و از نظراتش استفاده می‌کنم وی در مورد اینکه آخرین بار چه زمانی با محمد نصرتی مشورت کرده است، گفت: من هر روز با او صحبت و از نظراتش استفاده می‌کنم. او شناخت بسیار خوبی دارد. هر نشستی که با هم داریم و نظری که می‌دهد سعی می‌کنم از آن استفاده کنم. نصرتی نسبت به من شناخت بهتری از رقبا و بازیکنان آنها دارد و سعی می‌کنم از نظر او استفاده کنم.

اگر نصرتی می‌گوید من از نظراتش استفاده نمی‌کنم می‌تواند از باشگاه تشریف ببرد در ادامه نشست خبری یک خبرنگار اعلام کرد که محمد نصرتی خلاف این نظر را دارد که خمس در واکنش به این موضوع گفت: چه کسی این حرف را به شما زده است؟ اگر این حقیقت داشته باشد آقای نصرتی باید از باشگاه تشریف ببرند؛ البته اگر حقیقت داشته باشد. من نمی‌گویم حقیقت دارد، اما اگر حقیقت داشته باشد. نصرتی یکی از کمک مربیان است و بنابراین او نمی‌تواند تصمیم‌گیرنده نهایی باشد. او به ما کمک می‌کند و تصمیم‌گیرنده من هستم و مسئولیت با من است. بقیه نظرات‌شان را به من می‌گویند. اگر غیر از این بود او سرمربی بود و من دستیارش.

اگر نصرتی بر این باور است که توجه لازم به دیدگاه او ندارم باید این موضوع را به من بگویند خمس ادامه داد: اگر نصرتی بر این باور است که توجه لازم به دیدگاه او ندارم، باید این موضوع را با من در میان بگذارند، نه اینکه در فضای مجازی مطرح کند. ما هر روز اینجا همدیگر را می‌بینیم. تصمیماتی که می‌گیرم با من و مسئولیتش هم با من است. اگر یک روز شکایتی از یکی از دستیارانم داشته باشم وظیفه‌ام این است که با او در میان بگذارم. فکر می‌کنم فرمول درست این باشد. نمی‌دانم این حرف شما در مورد محمد نصرتی و فضای مجازی درست بود یا خیر، اما اگر اینطور باشد نباید این مسائل پیش بیاید.

مدیر رسانه‌ای تراکتور بعد از این صحبت ها توضیح داد که صحبت آقای نصرتی نادیده گرفته شدن نبوده است، بلکه از او پرسیده شد ترکیب تیم چطور است و او جواب داد مسئولیت تیم و نظر نهایی با آقای خمس است.

سپس خبرنگار سؤال خود را اصلاح کرد و گفت من نگفتم که آقای نصرتی اعلام کرده است مشورتی به آقای خمس نمی‌دهد یا نادیده گرفته می‌شود. خمس هم پاسخ داد: این سؤال موضوع را تغییر داد. ترکیب تیم را هم عوض نمی‌کنم و ترکیب نهایی با نظر خودم است. ما آمدیم در مورد فوتبال صحبت کنیم. می‌دانم این موضوعات که در مورد حاشیه‌ها مطرح می‌شود برای شما خوشایند است، اما برای من اصلاً خوشایند نیست. دوست داشتم در مورد فوتبال صحبت کنیم. عجله‌ای ندارم و هر تعداد سؤالی که دوست دارید بپرسید اما خواهشاً در مورد فوتبال سؤال کنید.

دستیارانم به اندازه کافی خوب هستند و نیاز به تقویت نداریم خمس راجع به اینکه به نظرش کادر فنی تراکتور نیاز به تقویت دارد یا خیر؟، اظهار داشت: نه، اصلاً نیاز نیست. دستیارانم به اندازه کافی خوب هستند و نیاز به تقویت در این زمینه نداریم.

این مربیان نیستند که قهرمان لیگ می‌شوند این سرمربی اسپانیایی درباره اینکه از او انتظار می‌رود تیمش مدعی قهرمانی باشد، گفت: من هم عاشق این تیم هستم، ولی این مربیان نیستند که قهرمان لیگ می‌شوند. البته مربیان لیگ‌ها را می‌بازند. من هم دوست دارم که تراکتور قهرمان شود. هواداران هم دوست دارند که قهرمان شوند. خبرنگاران هم دوست دارند. فکر می‌کنم هر سال داستان همین بوده است. هر سال همه اینجا دوست دارند که تراکتور قهرمان شود. سؤال من این است که چرا هیچ وقت قهرمان نشده است. پاسخش بسیار ساده است، چون فقط آرزو داشتن و خواستن کفایت نمی‌کند. برای آرزوی چیزی را داشتن باید شایستگی خودت را نشان دهی، با بهترین‌ها بتوانی رقابت کنی و کل سال را بتوانی در رده بالا برای قهرمانی بجنگی. این کار بسیار سختی است.

قهرمانی در لیگ ایران خیلی دشوارتر از حد معمول است وی ادامه داد: نکته اینجاست که اگر این اتفاق نیفتد؛ به این معنی نیست که همه چیز فاجعه‌بار بوده است. باید ما هر چیزی را با یک دید وسیع‌تری تحلیل کنیم. ما هم دوست داریم ببریم؛ البته! حالا فرض کنید که ما در نهایت سوم شویم. آیا ما در آن صورت فصل بدی را پشت سر گذاشتیم؟ قهرمان شدن خیلی دشوار است و در لیگ ایران هم که خیلی دشوارتر از حد معمول است. همانطور که می‌بینید هر تیمی می‌تواند تیم دیگر را ببرد و همه امکان شکست خوردن را دارند. بنابراین در سطحی بودن که با سه تیم بالای جدول پایاپای رقابت کنیم کار خیلی خیلی سختی است. ما همه تلاش‌مان را می‌کنیم که رقابت کنیم، ولی چیزی که می‌خواهم بگویم این است که اگر قهرمان نشویم به این معنی نیست که شکست بدی خورده باشیم.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور در پاسخ به این سؤال که آیا تداوم استفاده از بازیکنان در پست‌های غیرتخصصی مانند مهدی شیری در پست غیرتخصصی وینگر مقابل استقلال و تکرار این موضوع با گوستاوو در دیدار برابر پرسپولیس، روی روند تراکتور تاثیر منفی ندارد، گفت: وقتی به تراکتور آمدم گوستاوو در پست وینگر بازی می‌کرد و من او را به وسط زمین بردم. او توانست آنجا خودش را وفق بدهد. منظورم این است که گوستاوو با بازی در این پست آشنایی دارد.

گوستاوو پست وینگر راست را خوب می‌شناسد وی در مورد اینکه سبک بازی گوستاوو در زمان بردیف و خمس متفاوت بوده است، خاطر نشان کرد: ما در مورد سبک صحبت نمی‌کنیم. صحبت ما در مورد بازیکنی است که در پست وینگر راست بازی می‌کند. حالا این بازیکن را در هر پست بازی که می‌خواهید بگذارید. این پست وینگر راست است، نه مهاجم است و نه مدافع. منظورم این است که گوستاوو پست وینگر راست را خوب می‌شناسد. در واقع در خیلی از بازی‌ها وقتی گوستاوو در پست وینگر راست بازی می‌کرد، تیم موفق بوده است.

خمس صحبت‌هایش درباره پست بازی گوستاوو را اینطور ادامه داد: پنج بازی آخر پیش از بازی پرسپولیس هم، زمانی ریکاردو آلوز و سیدمهدی حسینی در مرکز بازی می‌کردند، گوستاوو وینگر بازی می‌کرد.

سرمربی اسپانیایی تراکتور در واکنش به خبرنگاری که از پاسخ‌های خمس قانع نشده بود، تأکید کرد منظورش استفاده از گوستاوو در پست وینگر راست در بازی‌های بزرگ لیگ برتر است، تصریح کرد: باز هم سرخانه اول برگشتیم. یعنی حرف شما این است که در بازی با تیم‌های ضعیف‌تر و کوچک‌تر به پست وینگر راست برود، اما در بازی‌های بزرگ پستش را تغییر بدهیم؟ آیا منظور شما این است؟

تغییر پست شیری برای این بود که می‌خواستیم لب خط بازی کنیم خمس با بازگشت به سؤال ابتدایی در مورد استفاده از مهدی شیری در پست غیرتخصصی تصریح کرد: در مورد آقای شیری و بازی با استقلال حرف شما درست است. من بازیکنی که معمولاً در وینگر راست بازی نمی‌کرد را در این پست بازی دادم و نتیجه نگرفتیم. او مدافع راست بود و من از او در پست وینگر راست بازی گرفتم، چرا که قصد داشتیم لب خط بازی کنیم و ارسال‌های زیادی انجام بدهیم. او هم در این کار خیلی خوب بود، اما نتیجه خوب در نیامد. مسئولیت این موضوع با من است که چنین تصمیمی گرفتم.

وی مجدداً با اشاره به پست بازی گوستاوو تأکید کرد: ولی مورد گوستاوو متفاوت است، چون این بازیکن در پست وینگر راست زیاد بازی کرده است و آشنایی کامل با این پست دارد.

خیلی دوست ندارم با توجه به سبک بازی حریف، نوع بازی تیمم را تغییر بدهم سرمربی تراکتور راجع‌به اینکه سبک کاری‌اش در بازی‌های بزرگ و پرفشار نتیجه نداده و تیمش در این دیدارها شکست خورده است، اظهار داشت: به‌عنوان مربی خیلی دوست ندارم با توجه به سبک بازی حریف، نوع بازی تیمم را تغییر بدهم. دوست دارم سبک بازیکنانم را همانطور که در تمرینات کار می‌کنند، در مسابقه انتخاب کنم و بازی خودمان را فارغ از بازی حریف انجام بدهیم.

۲۰ سال است همه سبک بازی مسی را بررسی می‌کنند اما هیچ‌کس نمی‌تواند او را کنترل کند وی در پاسخ به این سؤال که آیا ثابت بودن سبک بازی امکان آنالیز و خوانده شدن دست را به حریفان نمی‌دهد، گفت: حدود ۲۰ سال است که بازی‌های مسی را می‌بینم و دنبال می‌کنم. همه می‌دانند مسی چطور بازیکنی است. همه نحوه بازی او را تحلیل و بررسی کردند، ولی هیچ‌کس نمی‌تواند او را کنترل کند. فکر می‌کنید تیم‌ها نحوه بازی منچسترسیتی را تحلیل نمی‌کنند؟

گاهی اوقات تحلیل و بررسی کردن را رها کنید خمس درباره اینکه آیا منچسترسیتی فقط با یک سبک بازی می‌کند، تأکید کرد: بله، همیشه با یک شیوه بازی می‌کند. در واقع عبارت است از حمله کردن و به پیروزی رسیدن. همچنین در جریان بازی اجازه ندادن به رقیب برای دستیابی به گل. شما خیال کردید با صرف داشتن شناخت از تیم حریف، می‌توانید مقابل آنها برنده شوید؟ کار خیلی، خیلی پیچیده‌تر از این حرف‌هاست. گاهی اوقات تحلیل و بررسی کردن را رها کنید.

من شیوه خاص خودم را دارم و به بازیکنانم احترام می‌گذارم وی افزود: بیشتر مسابقات نه بر مبنای شیوه بازی بلکه استعداد و نبوغ بازیکنان است که همه چیز رقم می‌خورد. هر مربی هم یک ایده‌ای برای بازی دارد. من هم شیوه خاص خودم را دارم و به بازیکنانم احترام می‌گذارم.

هیچ سیستم و سبک بازی نیست که بتواند پیروزی شما را تضمین کند سرمربی تراکتور ادامه داد: حالا با این شیوه مقابل بعضی از تیم‌ها می‌توانید برنده شوید و در مقابل بعضی از تیم‌ها نمی‌توانید برنده بازی باشید. در نهایت هیچ سیستم و سبک بازی نیست که بتواند پیروزی شما را تضمین کند.

آنالیزور پرسپولیس به ما اضافه شد خمس راجع‌به جدایی خواکین از تراکتور و گزینه‌اش برای جانشینی این مربی، اظهار داشت: بله، جانشینی برای ایشان در نظر گرفتیم. یک آنالیزور جدید به تیم ما اضافه شد که سال‌ها در تیم پرسپولیس حضور داشته و در حال حاضر مشغول همکاری با ماست. البته از فعالیت ایشان در تراکتور مطلع نبودم. ایشان آنالیزور است.

از وقتی که به باشگاه تراکتور آمدم رشد زیادی کردیم وی در مورد شرایط تراکتور، خاطر نشان کرد: از وقتی که به این باشگاه آمدم رشد زیادی کردیم. هم از جنبه فوتبالی پیشرفت و ارتقا پیدا کردیم و هم به لحاظ زیرساخت‌های باشگاه این اتفاق رخ می‌دهد. هر روز امکانات بیشتری برای کار کردن بهتر برای ما فراهم می‌شود.

سعی می‌کنیم با امکانات و بضاعتی که وجود دارد بهترین‌ها را جذب کنیم سرمربی تیم فوتبال تراکتور در مورد اینکه بعد از شکست تیمش مالک و مدیرعامل باشگاه مورد هجمه قرار می‌گیرند، تأکید کرد: زمانی که نیازی به جذب بازیکن داشته باشیم، سعی می‌کنیم با آن امکانات و بضاعتی که وجود دارد بهترین‌ها را جذب کنیم. همه اینها به لطف هزینه‌هایی است که آقای زنوزی انجام می‌شود.

وی افزود: چیزی که دوست دارم هواداران و خبرنگاران گرامی درک کنند این است که همه اینها به لطف آقای زنوزی میسر شد، چون ایشان پول خودش و خانواده‌اش را خرج ما می‌کند. ایشان به نظر شخصی من عمیقاً احترام می‌گذارد. فرضاً در مسابقه‌ای هم مقابل پرسپولیس بازنده می‌شویم مردم مسئولیت این شکست را گردن آقای زنوزی، نصیرزاده یا فرد دیگر می‌اندازند.

اگر آقای زنوزی نبود، وضع ما الان اینطور نبود سرمربی تراکتور درباره مسئولیت شکست‌های تراکتور تصریح کرد: مسئول همه اینها خود من هستم. اگر طرفداران عزیز و شما (خبرنگاران) خواستید مسئولیت شکست را به گردن کسی بیندازید آن فرد من هستم. اگر آقای زنوزی نبود، وضع ما الان اینطور نبود و به شکل دیگری بود.

مسئولیت شکست با من است نه سرپرست، مدیرعامل و مالک باشگاه خمس با غیرمنصفانه خواندن انتقادات نسبت به مالک و مدیرعامل تراکتور، تاکید کرد: آقای زنوزی نسبت به تراکتور و شهر تبریز دست و دلباز بوده است و باید از ایشان سپاسگزار باشیم. اگر انتقادی هم وجود دارد باید نسبت به سرمربی باشد. اگر ایشان نبود هیچ‌کدام از این اتفاقات خوب چه در زمینه ساختاری و فوتبال هیچ‌کدام رخ نمی‌داد. همیشه بدون استثنا مسئول شکست تیم من هستم، نه سرپرست، مدیرعامل و مالک باشگاه. شکست مقابل پرسپولیس هم از این قاعده مستثنی نیست و مسئولیت شکست با من است.

وی خطاب به هواداران تیم فوتبال تراکتور، گفت: پیامی که برای هواداران عزیزمان دارم است، در عین حال که قبول داریم برابر تیم‌های بزرگ و بازی‌های مهم این فصل نتیجه قابل قبولی کسب نکردیم، ولی تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم و از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنیم که در بازی‌ها نتایج خوبی برای تیم کسب کنیم.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور در پاسخ به این سؤال که آیا از مترجمش راضی است، عنوان کرد: ایشان در یک دوره آزمایشی هستند! خیلی خوب است که ما ارتباط صمیمانه‌ای با هم داشته باشیم. این ارتباط خوب باعث می‌شود پیام‌ها بهتر به هواداران منتقل شود. همانطور که ممکن است شما سؤالاتی بپرسید که جای آن نباشد!

بدون حمایت هواداران هیچ چیز نیستیم و به جایی نمی‌توانیم برسیم خمس ادامه داد: ممکن است همه ما دچار اشتباه شویم. این رابطه خوب بین ما و خبرنگاران خیلی می‌تواند کمک کند که ما تصویر خوبی به هواداران مخابره کنیم که آنها بدانند ما برای پیروزی چه اشتیاقی داریم. ما بدون حمایت آنها هیچ چیز نیستیم و به جایی نمی‌توانیم برسیم. بازیکنان تراکتور به این مهر و محبت هواداران نیاز دارند تا از نظر روحی و روانی بازده خودشان را بالا ببرند.

پیام خمس به هواداران؛ آرامش، خوش‌بینی و باور به پیشرفت پیام در آینده وی در پایان گفت: به لحاظ روحی وضعیت تیم ما بد نیست و برای کسب عناوین هنوز تلاش می‌کنیم. برای این مورد نیازمند شور، مهر و محبت هواداران هستیم. پیامی که باید به هواداران بگوییم آرامش، خوش‌بینی و باور به پیشرفت پیام در آینده است. همه ما باور داریم و امیدوارم بتوانیم یک روزی قهرمانی تراکتور ببینیم. چه بهتر تراکتور توسط ما قهرمان شود. نهایت آرزوی ما همین است.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.