کارشناس فوتبال با بیان اینکه تساوی استقلال برابر ملوان و پیروزی پرسپولیس برابر تراکتور این دو تیم را به هم نزدیک‌تر کرده، گفت:در هفته های آتی هر تیمی اشتباه کند صدر را به دیگری داده است.

غلامرضا فتح آبادی در گفت و گو با خبرنگار مهر و در خصوص تساوی استقلال برابر ملوان و پیروزی پرسپولیس برابر تراکتور گفت: ملوان در این فصل یکی از بهترین تیم‌های لیگ برتر بوده و بازی های خوبی از خود به نمایش گذاشته است. آنها توانستند تیم های صاحب نام را یا شکست داده یا مقابل آنها به تساوی دست یابند. ملوان یکی از تیم هایی است که بالای جدول قرار دارد و به دنبال این است که با برد در بازی های آینده سهمیه لیگ قهرمانان را کسب کند.

وی ادامه داد: استقلال برابر ملوان تا حدودی بدشانس بودو اگر ضربه پایانی این تیم در دقایق پایانی به گل می رسید شرایط برای آبی پوشان فرق می کرد و حالا با آرامش بیشتری خود را برای دیدار مقابل سپاهان آماده می کرد.

وی در خصوص برد پرسپولیس برابر تراکتور گفت: پرسپولیس با تغییر کادر فنی، رفتن گل محمدی و آمدن دستیار او به عنوان سرمربی شرایط جدیدی را تجربه می کند، آنها در دیدار برابر آلومینیوم اراک شکست خوردند اما توانستند تراکتور را در تهران و بدون حضور تماشاگران با دو گل شکست داده و خود را به صدر جدول نزدیک کنند. با توجه به اینکه استقلال به تساوی دست پیدا کرد فاصله این دو تیم کم شد و حالا سپاهان هم با توجه به اینکه دو بازی کمتر نسبت به سرخابی ها دارد تلاش می کند بتواند با پیروزی در این دو دیدار خود را به استقلال و پرسپولیس نزدیک تر کرده و حتی از آنها عبور کند.

این کارشناس فوتبال ادامه داد: در هفته های آتی هر تیمی که اشتباه کند و به راحتی امتیاز از دست دهد باید با صدرنشینی خداحافظی کند. استقلال دو بازی سخت برابر سپاهان و پرسپولیس دارد که این دیدار می تواند نقش تعیین کننده ای در تداوم صدرنشینی این تیم داشته باشد. آبی ها اگر بتوانند این دو دیدار را با برد به پایان برسانند نیمی از راه قهرمانی را طی کرده اند زیرا شکست این دو تیم فاصله امتیازی را بیشتر خواهد کرد و استقلال را به قهرمانی امیدوارتر می کند اما اگر این اتفاق رخ ندهد باید تا پایان فصل جدال این سه تیم برای رسیدن به صدرنشینی و قهرمانی باشیم.

کارشناس فوتبال درباره دیدار سه شنبه آینده استقلال برابر سپاهان که یکی از حساس ترین بازی های لیگ است گفت: سپاهان با حذف در لیگ قهرمانان و شکستی که مقابل الهلال عربستان خورد حالا تمام تمرکزش را روی لیگ گذاشته تا بتواند یک بار دیگر سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را به د ست بیاورد. آنها می دانند دیدار سختی برابر استقلال خواهند داشت.

وی ادامه داد: در دور رفت با اشتباهات داوری سه امتیاز به سپاهان رسید اما این بار در تهران استقلال می خواهد با حمایت هوادارانش و بدون هر گونه اشتباهی بازی را با برد به پایان رسانده تا همچنان در صدر جدول باقی بماند. سپاهان هم به دنبال این است که از فرصت طلایی که در اختیار دارد استفاده کند، دو دیدار عقب مانده را با پیروزی برساند و خود را به صدر جدول رسانده تا استقلال را به زیر بکشد.

این پیشکسوت فوتبال ادامه داد: جدال استقلال و سپاهان از هر حیث دیدنی است، هم حضور تماشاگران و هم دو مربی که یکی جوان و باتجربه است و دیگری که سال هاست کار مربیگری انجام داده و از تجربه بالایی برخوردار است و حالا به دنبال این است که با قهرمانی سپاهان افتخاری برای خود به دست آورد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: استقلال مشکلات زیادی دارد و جواد نکونام بارها در این خصوص صحبت کرده است اما اعتقاد دارم هر چه به پایان فصل نزدیک می شویم شرایط برای تیم ها سخت تر می شود. بنابراین نکونام باید حاشیه ها را کنار گذاشته و مشکلات و با اختلافاتی که بین او و مدیرعامل وجود دارد کنار بیاید و تنها تمرکزش را بر روی چند بازی حساسی که تا پایان اسفند خواهد داشت بگذارد.

این کارشناس ادامه داد: او در لیگ برتر باید به مصاف سپاهان و پرسپولیس برود که دو دیدار بسیار سنگین خواهد بود ضمن اینکه بین این دو بازی سخت به رفسنجان رفته و با مس این شهر در جام حذفی دیدار کند. بازی هایی که بسیار حساس است و نیاز به تمرکز دارد و او باید از تجربه سال ها بازیگری در تیم ملی، حضور در اسپانیا و کار با مربیان بزرگ استفاده کرده تا بتواند این سه بازی را با موفقیت به پایان برساند.

فتح آبادی در خصوص گلزنی ماشاریپوف در اولین دیدارش برای استقلال گفت: ماشاریپوف نشان داد از تجربه بالایی برخوردار است با اینکه دیر به جمع آبی پوشان اضافه شده اما هماهنگی خوبی از لحاظ کارهای تیمی و تاکتیکی به دست آورده است، ضمن اینکه بدون حرکات اضافی بازی می کند، گلی که او به ثمر رساند هرگز از یادها نخواهد رفت چرا که با یک حرکت سریع توانست دروازه ملوان را باز کند و نشان دهد جواد نکونام خرید خوبی کرده و باید در آینده شاهد عملکرد خوبی از او باشیم به شرطی که استقلال از این بازیکن به بهترین نحو استفاده کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مشکلات در استقلال و پرسپولیس همیشه وجود دارد و پایانی هم نخواهد داشت سال هاست این دو تیم با این گرفتاری ها دست و پنجه نرم می کنند بنابراین بهتر است هر دو تیم به جای ورود به حاشیه ها تمرکز خود را روی دیدارهای آینده بگذارند تا بتواتنند در پایان فصل و با کسب قهرمانی دل هواداران شان را شاد کنند.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.