سرمربی تیم فوتبال رُم از عملکرد شاگردانش مقابل فاینورد در اولین تجربه مربیگری‌اش در رقابت‌های اروپایی ابراز رضایت کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دانیله دروسی که شاگردانش شب گذشته (پنجشنبه) در دور برگشت از مرحله پلی‌آف صعود به مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ اروپا پس از تساوی یک - یک در وقت‌های عادی و اضافه، ‌در ضربات پنالتی با نتیجه ۴ بر ۲ به برتری رسیدند و راهی دور بعد شد، پس از این بازی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «اسکای اسپورت ایتالیا» گفت: به یاد آوردن تمام اتفاقات این بازی فوق‌العاده است. این اولین شب اروپایی من در رُم در این نقش (مربیگری) بود و بسیار خوشحالم که این‌طور - خوب - به پایان رسید. فکر می‌کنم با توجه به تمام کارهایی که در طول بازی انجام دادیم، به خصوص نیمه اول شایسته این موفقیت بودیم.

وی افزود: این یک شیوه رُمانیستایی برای برنده شدن بود که باعث حمله قلبی مردم شد! من فکر می‌کنم ما کمی سرنوشت‌گرایی را کنار گذاشته‌ایم، ما در اینجا جملاتی داریم مثل "هرگز هیچ شادی وجود ندارد" اما حالا می‌توانیم برگ جدیدی را ورق بزنیم. ما جوجه اردک‌های زشت نیستیم. ما هم شروع به پیروزی می‌کنیم، ما تیمی خوب در یک ورزشگاه فوق‌العاده هستیم و باید بگویم از تیمم راضی هستم.

سرمربی ایتالیایی جالوروسی و اسطوره باشگاه رُم همچنین در تمجید از دروازه‌بان صربستانی‌اش که جای روی پاتریشیو را در ترکیب اصلی گرفته و در این بازی هم دو پنالتی فاینورد از جمله پنالتی علیرضا جهانبخش را گرفت، اظهار داشت: مایل اسویلار قدرتمند است، چون حالا حمایت تیم را دارد. او حالا بیشتر برای رُم بازی می‌کند و توسط روی پاتریشیو هم حمایت می‌شود که او هم انسان بزرگی است. می‌دانم که مردم می‌گوید پنالتی‌ها به نوعی بخت‌آزمایی است اما نمی‌توان آن را تنها به شانس ربط داد، چون اسویلار سخت کوشید و بازیکنان حریف را آنالیز کرده بود، بنایراین می‌دانست که باید چه کار کند و در چنین شرایطی است که شانس با شما یار می‌شود.

دروسی ۴۰ ساله همچنین در تمجید از زننده گل تساوی تیمش در این بازی گفت: درست این است که پلگرینی از این لحظات لذت ببرد که نامش در این شب شگفت‌انگیز ثبت شد. هنوز زود است که بخواهیم جشن بگیریم، ما تازه در مرحله یک‌هشتم نهایی هستیم اما لورنزو باید از این لحظه لذت ببرد. او پیش از این لحظاتی داشت که مورد تردید و انتقاد قرار گرفته بود که به نظرم لایقش نبود.

سرمربی ایتالیایی رُم که در پایان این بازی به همراه بازیکنانش به سمت جایگاه «کوروا سود»، جایگاه هواداران متعصب رُم رفت و ضمن قدردانی از حمایت‌های آنها، مهاجم بلژیکی‌اش را که پنالتی‌اش را به هدر داده بود در آغوش کشید، در این باره اظهار داشت: باید از هواداران قدردانی می‌کردم. اکنون به عنوان مربی از انجام این کار کمی خجالت می‌کشم، زمانی که بازیکن بودم راحت‌تر بود، اما آنها مرا فراخواندند. حتی از قبل از بازی به سختی از اتوبوس پیاده شدم چون تعداد هواداران زیاد بود. آنها حمایت فوق‌العاده‌ای از ما داشتند. من سعی می‌کنم تا حد امکان خونسرد و میانه‌رو باشم اما نمی‌خواهم فکر کنند من خیلی تغییر کرده‌ام!

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.