اشتباه دروازه بان تیم ملی ایران در خروج از دروازه پرسپولیس باعث شکست تیمش در دیدار با آلومینیوم اراک شد تا سرخپوشان نیم فصل دوم لیگ بیست و سوم را با شوک بدی آغاز کند.

به گزارش خبرنگار مهر، دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و آلومینیوم اراک از ساعت ۱۷:۱۵ امروز در ورزشگاه امام خمینی (ره) شهر اراک برگزار شد. این دیدار با پیروزی یک بر صفر میزبان در استادیوم امام خمینی با حضور ۱۰ هزار تماشاگر همراه بود.

امیر نوری (۷۵) تک گل این دیدار را به ثمر رساند.

شروع متفاوت پرسپولیس با اوسمار

سرخپوشان پایتخت در حالی دور برگشت لیگ بیست و سوم را آغاز کردند که تغییراتی را در کادر فنی خود تحمل کرده بود. یحیی گل محمدی در پایان دور رفت از سرمربیگری پرسپولیس استعفا داد تا دستیار او اوسمار ویه را پس از کش و قوس‌های فراوان جایش را بگیرد.

سرمربی برزیلی هم تغییراتی اساسی را در جمع دستیاران خود ایجاد کرد و لیست بازیکنان تیمش را هم با ورود عبدالکریم حسن، عیسی آل کثیر، ابوالفضل بابایی و اوستون ارونوف و همچنین خروج اجباری میلاد سرلک و محمد عمری به دلیل پشت سر گذاشتن خدمت سربازی تغییر داد اما به دلیل محرومیت این باشگاه از سوی فیفا نمی‌تواند خریدهای جدید خود را استفاده کند تا چاره‌ای جز حفظ ترکیب نیم فصل اول برای این دیدار نداشته باشد. از این رو پرسپولیس برای این دیدار با ترکیب زیر به میدان رفت:

علیرضا بیرانوند، محمدحسین کنعانی زادگان، گئورگی گولسیانی، دانیال اسماعیلی فر، علی نعمتی، مسعود ریگی، سینا اسدبیگی (وحید امیری - ۷۶)، سروش رفیعی، مهدی ترابی، سعید صادقی و شهاب زاهدی (نبیل باهویی - ۷۶).

ترکیب آلومینیوم

مجتبی حسینی سرمربی آلومینیوم اراک ترکیبی کاملا تهاجمی را برای دیدار با پرسپولیس در نظر گرفت تا بتواند با استفاده از سرعت بالای بازیکنان خود به خواسته‌های فنی اش برسد. بازیکنان آلومینیوم را نفرات زیر تشکیل دادند:

احمد گوهری، احسان قهاری، مهدی لیموچی (ابوالفضل نقی زاده - ۹۰)، علیرضا نقی‌زاده (شروین بزرگ -۸۱)، سیدمهران موسوی، یونس اکبرپور، بهروز نوروزی‌فرد (امیر نوری -۵۷)، رضا جبیره، عارف حاجی‌عیدی، میلاد بدرقه، محمدمهدی لطفی.

بازی هوشمندانه میزبان و حملات بی اثر مهمان

نیمه اول در حالی با تساوی بدون گل به پایان رسید که آلومینیوم بدون ترس از اسم پرسپولیس بازی خوب و رو به جلویی را به نمایش گذاشت. این تیم در دقیقه ۲ توانست روی دروازه علیرضا بیرانوند که امروز در نبود عالیشاه بازوبند کاپیتانی را بر بازو بسته بود ایجاد موقعیت کند اما واکنش بیرانوند مانع از باز شدن دروازه این تیم شد. اراکی‌ها با استفاده از سانترهای دقیق لیموچی قصد داشتند از جناح راست دفاع پرسپولیس روی دروازه میهمان خطرآفرینی کنند اما راه به جایی نبردند.

ضمن اینکه پرسپولیسی‌ها با اتکا بر بازی مالکانه خود در ۳۰ دقیقه ابتدایی چند موقعیت خطرناک روی شوت‌های شهاب زاهدی و سینا اسدبیگی ایجاد کرد اما هیچ کدام راه به دروازه میزبان نبرد.

شروع طوفانی پرسپولیس در نیمه دوم

نیمه دوم با بازی رو به جلو و مستقیم پرسپولیس همراه بود. سرخپوشان با پاس‌های بلند خود سعی داشتند شهاب زاهدی و سعید صادقی را صاحب موقعیت‌های گلزنی کنند که در همان ۱۵ دقیقه ابتدایی نیز توانستند به هدف خود برسند.

شهاب زاهدی در ابتدای نیمه دوم به دلیل آنچه داور مسابقه تمارض تشخیص داد کارت زرد گرفت اما او تنها دقایقی پس از آن توانست روی پاس بلند شهاب زاهدی که به پشت مدافعان آلومینیوم ارسال شد صاحب موقعیت تک به تک شود اما احمد گوهری توانست این موقعیت را از او بگیرد و مانع از باز شدن دروازه‌اش در این صحنه شود. برخورد زاهدی با گوهری و نوروزی فر باعث شکسته شدن سر دروازه‌بان آلومینیوم و صورت مدافع این تیم شد تا باعث توقف بازی برای دقایقی از این مسابقه شود.

حملات متوالی پرسپولیس در نیمه دوم از جناحین ادامه داشت تا سروش رفیعی، مهدی ترابی و دانیال اسماعیلی فر بیشترین ارسال‌ها را برای خلق موقعیت مجدد برای زاهدی ایجاد کنند اما دفاع پر تعداد آلومینیوم و عملکرد کم اشتباه احمد گوهری مانع از گلزنی سرخپوشان شد.

میزبان اراکی که در نیمه دوم کمترین موقعیت گل را داشت روی تیزهوشی امیر نوری کاپیتان خود که متوجه خروج اشتباه علیرضا بیرانوند از درون دروازه پرسپولیس شد توانست گل اول این دیدار را به زیبایی هرچه تمام از میانه میدان به ثمر برساند.

پس از این گل کادرفنی پرسپولیس تعویض‌های تهاجمی را در دستور کار قرار داد تا شاید نبیل باهویی در آخرین حضور احتمالی‌اش برای پرسپولیس گلزنی کند. وحید امیری نیز پس از مدت‌ها به عنوان بازیکن تعویضی وارد میدان شد تا تمام توان هجومی پرسپولیس برای جبران گل خورده بازی کنند. تلاش آنها راه به جایی نبرد تا پرسپولیس در اولین حضور رسمی اوسمار به عنوان سرمربی طعم تلخ شکست را تجربه کند.

آلومینیوم با این پیروزی ۲۵ امتیازی شد تا به رتبه هشتم جدول صعود کند. پرسپولیس هم با ۳۰ امتیار در رده سوم جا خوش کرد.

نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۷ )