مالک باشگاه تراکتور گفت: غیر از چند بازی اول که تیم به خاطر عدم هماهنگی نتیجه نگرفته بود، در سایر بازی‌ها خوب نتیجه گرفتیم و در برخی بازی‌ها که باخت‌های بدی دادیم، می‌توانستیم مساوی کنیم اما باز هم شرایط در جدول خوب است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، محمدرضا زنوزی مطلق، مالک باشگاه تراکتور در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: امروز قراردادی با شرکت معدنی منعقد کردیم که بر اساس آن، ۷ درصد سهام مربوط به قرارداد، به تراکتور منتقل می‌شود.

وی افزود: این پروژه تا دو سه ماه آینده برای احداث کارخانه کنسانتره آغاز می‌شود و در ۳-۴ فاز کارهای شرکت نهایی خواهد شد. به نظرم سه ماه بعد که کار احداث کارخانه شروع می‌شود، به حدود ۶ تا ۹ ماه زمان نیاز داریم تا مجموعه در فاز اول راه‌اندازی شود. همزمان فاز دوم که خیلی بزرگتر از فاز اول خواهد بود، طی ۱۴-۱۵ ماه اجرا و درآمد پایدار برای تراکتور ایجاد می‌شود که به دنبال این موضوع در تراکتور‌ هستیم تا دیگر، هواداران نگران بودجه باشگاه نباشند. هوادارانی که می‌خواستند امتیاز تراکتور به مس منتقل شود، به خاطر تامین هزینه‌ها بود اما مس خودش هم در تامین هزینه‌ها مشکلاتی دارد. سهامداران مس کل ایران هستند و نمی توانند همه تیم‌هایی که دارند را حمایت کنند.

زنوزی در خصوص وضعیت تراکتور ادامه داد: به دنبال سهام دیگر شرکت‌ها برای تراکتور هستیم و کاری خواهیم کرد که تراکتور از درآمد سهامش هزینه کند و دغدغه‌ای برای تامین هزینه‌ها نداشته باشند. در سال گذشته تا جایی که می‌توانستیم تیم را تقویت کردیم و امسال تقریبا ۹۰ درصد تیم شامل تغییر و تحول شده و غیر از چند بازی اول که تیم به خاطر عدم هماهنگی نتیجه نگرفته بود، در سایر بازی‌ها خوب نتیجه گرفتیم و در برخی بازی‌ها که باخت‌های بدی دادیم، می‌توانستیم مساوی کنیم اما باز هم شرایط در جدول خوب است.

وی در خصوص جذب بازیکن خارجی و تقویت تراکتور گفت: مسئولان باشگاه در تلاشند تا یک بازیکن خارجی دیگر جذب کنیم. سرمربی در پست خاصی بازیکن نیاز دارد که با چند گزینه خوب صحبت شده بود که یکی از آن‌ها مصدوم بوده و از تیمش کنار گذاشته شده بود. یکی دیگر هم تیمش اجازه جدایی نداد. با این حال مذاکرات در حال انجام و نهایی شدن است.

مالک باشگاه تراکتور با اشاره به فرهنگ خاصی که هواداران این تیم در فوتبال کشور ایجاد کردند، خاطرنشان کرد: در ۲۵ سال گذشته تراکتور به کل شهرهای ایران یاد داده که از هواداری و پشتیبانی تیم‌های تهرانی دست بکشید و تیم شهر خودتان را حمایت کنید. این فرهنگ را تراکتور ایجاد کرده و به همین دلیل در اکثر شهرها، هواداران فوتبال، تیم خودشان را حمایت می‌کنند. در گذشته حتی در تبریز هم اول هوادار تیم‌های تهرانی بودند و بعد هوادار تیم‌های خودی، منتهی تراکتور این فرهنگ را تغییر داد.

وی در خصوص تاثیر سهم ۷ درصدی تراکتور در سهام این شرکت و معادن آن و توجه به تیم‌های پایه خاطرنشان کرد: این ۷ درصد امروز کفاف هزینه‌های تراکتور را نمی‌‌دهد ولی ان‌شاءالله با راه‌اندازی همه معادن قطعا هزینه‌های باشگاه تامین می‌شود.‌ قصد داریم چند معدن دیگر را بخریم و در حال کارشناسی هستیم تا چند سهم و شرکت دیگر هم به صورت واگذاری سهام به باشگاه اتفاق بیفتد تا درآمد پایدار برای باشگاه عملیاتی شود. از تیم‌های پایه قدردانی می‌کنم و بابت چند بازیکنی که به تیم بزرگسالان داده‌اند، هم از کادر فنی و هم از خود بازیکنان تشکر می‌کنیم.

زنوزی ادامه داد: رخش خودرو نیز به صورت آگاهانه در لیگ ۳ حضور دارد چرا که قوانین اجازه حضور دو تیم از یک مجموعه را در لیگ برتر و حتی لیگ یک را نمی‌دهد و اگر بخواهیم تیم دیگری داشته باشیم باید در لیگ ۲ یا ۳ باشد. همان موضوعی که در خصوص ماشین‌سازی و گسترش فولاد وجود داشت. از سوی دیگر این تیم به رشد استعدادها کمک می‌کند.

وی اضافه کرد: در خصوص بورسی شدن تراکتور هم فعلا روند را برای یک سری کارهای زیرساختی مانند تولید ثروت و درآمدزایی برای این باشگاه متوقف کردیم. یکی از آنها قرارداد فعلی بود و در حال انتقال سهام چند معدن دیگر هستیم تا بتوانیم کار را نهایی کنیم. اپلیکیشن باشگاه هم چند بار به دلایل مختلف با شکست مواجه شد اما تا یکی دو ماه آتی مگا اپلیکیشن باشگاه رونمایی خواهد شد. به دنبال این بودیم که درآمد‌زایی کنیم و بعد از آن تراکتور را به بورس ببریم. الان دو باشگاه تهرانی را به بورس بردند و علی‌رغم حمایت‌های بخش دولتی، صف فروش است.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.