تیم فوتبال ملوان که در نیم فصل اول رقابت های لیگ برتر عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشت، بازیکنان خوبی را در نیم فصل دوم به خدمت گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال ملوان فصل بیست و سوم را با هدایت مهدی تارتار آغاز کرد و در نیم فصل اول یکی از تیم‌های موفق مسابقات بود. شاگردان تارتار در این رقابت‌ها ۲۴ امتیاز کسب کردند و با قرارگیری در رده ششم به کار خود پایان داد.

ملوان در نیم فصل اول یکی از تیم‌های بسیار موفق بود و در بیشتر هفته‌ها در بین ۴ تیم بالانشین جدول قرار داشت. این تیم در نیم فصل دوم و به واسطه اینکه تنها تیم نظامی در لیگ برتر به حساب می‌آید توانست ۳ بازیکن - سرباز خوب به خدمت بگیرد.

ملوان در ۱۵ هفته ابتدایی لیگ برتر، ۱۲ بار دروازه خود را باز شده دید و یکی از دغدغه‌های اصلی مهدی تارتار در تعطیلات نیم فصل، تقویت خط دفاعی تیمش بود و از همین رو حبیب فرعباسی دروازه‌بان ذوب آهن با عقد قراردادی تا پایان مهلت قانونی برای گذراندن خدمت مقدس سربازی راهی این تیم شد. به جز تقویت خط دروازه، محمد طیبی مدافع با سابقه که در عضویت استقلال خوزستان بود، با فسخ قرارداد خود راهی ملوان شد تا خط دفاعی این تیم مستحکم‌تر از گذشته شود.

یکی دیگر از پست‌هایی که ملوان توانسته دو بازیکن با کیفیت به خدمت بگیرد در پست هافبک بود. میلاد سرلک و محمد عمری دو بازیکن تیم پرسپولیس با پایان نیم فصل خود را به عنوان سرباز به سازمان نظام وظیفه عمومی معرفی کردند و پس از بررسی‌های لازم محل خدمت این دو بازیکن نیروی دریایی شد و پس از رضایت مهدی تارتار هر دو با عقد قراردادی تا پایان دوران خدمت خود به این تیم پیوستند.

سرلک یکی از مهره‌های اصلی پرسپولیس در نیم فصل اول به حساب می‌آمد و هنوز مدیران این باشگاه موفق به جذب بازیکن جایگزین برای او نشده‌اند. محمد عمری هم که به عنوان بازیکن تعویضی در اکثر دیدارهای برای پرسپولیس به میدان می‌رفت و توانسته بود عملکرد خوبی را هم از خود نشان دهد، قید نیمکت نشینی در پرسپولیس را زد و راهی ملوان شد و در اولین بازی این تیم که مقابل تیم شهر راز شیراز در یک شانزدهم نهایی جام حذفی بود در ترکیب اصلی قرار گیرد و نمایش قابل قبولی هم داشت.

سعید باقر پسند یکی دیگر از مهره‌های جدید تیم ملوان محسوب می‌شود؛ او در نیم فصل اول در اکثر بازی‌ها برای ذوب آهن وارد زمین شد و توانست رضایت تارتار را برای حضور در ملوان به دست آورد و در کنار مسعود زائر کاظمینی، رضا جعفری، سهیل فداکار و پیمان رنجبری خط حمله خوبی را برای این تیم شمال کشور ایجاد کنند. ملوان در نیم فصل اول ۲۰ بار دروازه حریفان را باز کرد و تنها ۳ تیم سپاهان، استقلال تهران و تراکتور بیشتر از ملوان گلزنی کردند و حالا با جذب باقر پسند ممکن است آمار این تیم در نیم فصل دوم بهبود یابد.

ملوان در هفته شانزدهم مهمان ذوب آهن خواهد بود و تارتار که فصل گذشته هدایت سبزپوشان اصفهانی را بر عهده داشت بار دیگر برابر شاگردان سابق خودش قرار می‌گیرد؛ دیدار رفت دو تیم با نتیجه دو بر یک به سود ذوب آهن خاتمه یافت و این بازی می‌تواند فرصت خوبی برای تارتار و شاگردانش باشد تا انتقام شکست دیدار رفت را از میزبان خود بگیرند.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.