سرمربی تیم ملی فوتبال تاجیکستان ابراز امیدواری کرد، تیمش به دیدار نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ صعود کرده و فینال را مقابل ایران برگزار کند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم از دوحه، پتر سگرت پس از صعود تاریخی تیم ملی تاجیکستان به یک چهارم نهایی جام ملت‌ها اظهار داشت: ابتدا بابت تمام اتفاقات امروز خوشحالم. بازی خیلی مهمی بود. یتیم‌اف یکی از بهترین بازیکنان ماست و امروز عالی بود‌. روز گذشته ما تمرین پنالتی کردیم و برای هر یک از ضربات برنامه‌ریزی داشتیم. برای هر لحظه از این بازی‌ها برنامه‌ریزی کرده‌ایم. ما جنگیدیم و یک لحظه هم عقب ننشستیم.

وی افزود: یکی از فاکتورهای تیم ما داشتن بازیکنان خیلی خوب است. آنها فوق العاده هستند و باور لازم را دارند که می‌توانند اتفاقاتی بزرگ را رقم بزنند. ضمن اینکه می‌توانیم مراکش را برای خودمان یادآوری کنیم که مثل آنها خوب بودیم. باید از شرایط خوب مثل هتل بگوییم. همچنین کادر فنی تیمم که خیلی تلاش می‌کنند تا موفق شویم. باید بگویم هر اتفاقی در این تورنمنت مقدور است. ما اینجا هستیم و خوشحالیم که در جام ملت‌ها بازی می‌کنیم.

این مربی که اصلیتی کروات دارد، در مورد شخصیت کاریزماتیک خودش گفت: در مکان‌های مختلفی در اروپا مربیگری کرده‌ام. ما باید با نهایت احترام تلاش کنیم تا به آنچه می‌خواهیم برسیم. اینها بخشی از شخصیت من است.

سگرت در مورد ماندن یا رفتن از تیم ملی تاجیکستان پس از پایان تورنمنت گفت: ما تیم خیلی خوبی داریم. هر کس می‌تواند پیشنهاداتی را داشته باشد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا دوست دارد در فینال با ایران، دیگر تیم فارسی زبان تورنمنت بازی کنند، توضیح داد: تیم ملی ایران بازیکنان خیلی خوبی دارد، تیمی قدرتمند که بسیار خوب است. دوست داریم این آرزو برای بازی با ایران در فینال محقق شود، اما هر اتفاقی ممکن است رقم بخورد.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.