مدیرعامل باشگاه آلومینیوم اراک با بیان اینکه اتفاقات اخیر باعث بی قانونی و هرج و مرج در فوتبال می شود گفت: ابهت فدراسیون و سازمان لیگ زیر سوال می رود.

محمد رجائیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، در واکنش به حکم کمیته استیناف و بازگرداندن یک امتیاز پرسپولیس و ۴ امتیاز سپاهان اظهار داشت: این جریان سازی و مدل تفکری که حاکم شده و این تیم ها جریمه شده و از آنها امتیاز کم شده به باشگاه‌ها ربط نداشته است بلکه یک ساز و کار را دوستان در سازمان لیگ طراحی کرده اند، سقف قرارداد تعیین و یک سری محدودیت و لوازم و شرایط برای اینکه اتفاقات خاصی نیفتد و شرایط یکسانی برای تیم ها جاری باشد مشخص و تعییین شد.

وی افزود: براساس آیین نامه و متدهایی که وجود داشته تیم‌ها و باشگاه ها را بررسی کردند، آنها که این چارچوب را رعایت نکردند براساس نظر خودشان جریمه کردند و گفتند این امتیاز از این تیم و آن میزان از آن تیم کسر می‌شود که اگر این اجرایی نشود، این کارکرد کارگروه زیرسوال است و نمی دانم چه باید بگویم چراکه این می شود همان اتفاقات قدیم و بی قانونی، نه سقف بودجه ای، نه قانون جدیدی و نه محدودیتی همه چیز به جای قبلش برمی گردد و هرکس هرکار دوست دارد بکند.

مدیرعامل باشگاه آلومینیوم اراک ادامه داد: این کارگروه با حضور افرادی مانند نایب رئیس دوم فدراسیون و کارشناس و افرادی از دستگاه های نظارتی بیرونی تشکیل شده که متوجه نیستم اگر تصمیم براین باشد، چرا این افراد در این کمیته چنین تصمیمی گرفته اند مشخص نیست.

رجائیان بیان کرد: به نطر من با این رویه شاهد هرج و مرج خواهیم بود به طوریکه سنگ روی سنگ بند نمی شود، زیرا چیزی که این کارگروه به صورت بومی سازی برای همه تیم ها بعنوان محدودیت قرار داده بودند یکسان سازی بود به طوری که اعلام شد تیم هایی که می خواهند بازیکن بگیرند یا نگیرند سقفی دارند و مدل نوشتن قراردادها و آپشن ها مشخص بود و اینکه بازیکنان در فصل های آتی چطور قرارداد بلند مدت داشته باشند و... که در مجموع داشت به مسائل و موارد سر و شکلی می داد.

وی خاطرنشان کرد: شاید این موضوع اگر به فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا می رفت وتو می شد ولی ۹۰ درصد باشگاه ها با این رسم و رسوم و آئین موافق بودند ولی با هوا شدن این موارد سنگ روی سنگ بند نمی شود و اتفاقات بدتر از این می افتد.

مدیرعامل باشگاه آلومینیوم اراک افزود: برخی جریانات و رسانه ها خیلی دوست داشتند ما را مقابل تیم های بزرگ مثل استقلال و پرسپولیس و سپاهان قرار دهند، شاید این نیز نشات گرفته از روش غلطی بود که این کارگروه پیگیری می کرد.

رجائیان اضافه کرد: یک قانونی وضع شده بود تحت قانون ناظر بر قراردادها، به تبع آن کارگروهی تشکیل شده بود که ناظر بود و نیاز به شکایت من باشگاه آلومینیوم از سپاهان، پرسپولیس و استقلال و دیگر تیم ها نبود زیرا این کارگروه باید قراردادها را رصد می کرد و هرباشگاه و تیمی قوانین متعلقه رو رعایت نکرده بود باید تنبیه می شد که تنبیه براساس رویه و قانون و عرف است که با این اقدام اصلا همه چیز روی هواست و به نظرم سازمان لیگ و فدراسیون با این اتفاق افتاده به نوعی ابهت خود را از دست خواهند داد.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.