سرمربی تیم فوتبال یوونتوس پس از پیروزی شب گذشته شاگردانش مقابل ناپولی از اهمیت این برد سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ماسیمیلیانو آلگری که تیم تحت‌هدایتش شب گذشته (جمعه) در چارچوب هفته پانزدهم سری A ایتالیا موفق شد در ورزشگاه آلیانتس شهر تورین به لطف تک‌گل دقیقه ۵۱ فدریکو گاتی با نتیجه یک بر صفر ناپولی را از پیش‌رو بردارد، پس از این بازی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «DAZN» گفت: پیروزی در این بازی خیلی مهم بود، چون ما فاصله خود با ناپولی را به ۱۲ امتیاز افزایش دادیم و این نتیجه فوق‌العاده‌ای است.

وی افزود: در مورد رؤیاهایی که در سر داریم از جمله فتح اسکودتو، باید گام به گام به پیشرفت‌مان ادامه دهیم به خصوص زمانی که اشتباهات زیادی مرتکب می‌شویم. ما در نیمه اول این دیدار خوب عمل کردیم و توپ را به خوبی از یک سو به سوی دیگر حرکت دادیم و در مقطعی که تحت‌فشار بودیم، مثل سنگ گرانیت مستحکم بودیم. این درست است که ناپولی مالکیت بیشتری از توپ را در اختیار داشت اما آنها نتوانستند موقعیت خیلی جدی روی دروازه ما خلق کنند، در مقابل ما روحیه تیمی خیلی خوبی داشتیم.

سرمربی یوونتوس تصریح کرد: من بازیکنانی دارم که سخت تلاش می‌کنند. نیازی نیست که همیشه فوتبال تک ضرب از خود ارائه دهیم و گاهی باید سرعت بازی را پایین بیاوریم. ما در مقاطعی از بازی باید کنترل بهتری روی توپ داشته باشیم. می‌توانیم در رختکن بگوییم که جاه‌طلبی برای بردن اسکودتو را داریم اما برای این کار باید نتایج لازم را بگیریم. صحبت کردن در مورد آنچه ممکن است باشد، فایده‌ای ندارد و ما باید روی آنچه که هست تمرکز کنیم.

آلگری تصریح کرد: هر چه ما بیشتر شبیه به این بازی کنیم، شانس بیشتری برای گرفتن نتایج مدنظرمان را داریم. هر چه ما از تیم رده پنجم جدول بیشتر فاصله بگیریم و هر چه بیشتر بتوانیم سایه به سایه بالانشینان جدول که قوی‌ترین تیم‌های حال حاضر لیگ هستند، حرکت کنیم شانس بیشتری برای رسیدن به موفقیت داریم.

وی ادامه داد: بازیکنان ما مشتاق هستند تا پیشرفت کنند، آنها بسیار فروتن هستند و می‌دانند که محدودیت‌های‌شان چیست، بنابراین ما در حال کار روی این موارد هستیم. واقعیت این است که ما دیگر تمرکزمان را به خاطر یک اشتباه سهوی از دست نمی‌دهیم و این یک گام رو به جلوی بزرگی است.

مکس آلگری در ادامه این پرسش را «شما این فصل موفق به شکست تیم‌های میلان و ناپولی شده‌اید و مقابل اینتر هم به تساوی دست یافته‌اید، این آیا یوونتوس را دوباره تبدیل به تیم بزرگی نکرده است؟»، این‌طور پاسخ داد: به طور طبیعی، بازی‌های رو در رو اهمیت خاص خود را دارند اما بازی‌هایی به مانند بازی بعدی‌مان که مقابل جنوا خواهد بود هم اهمیت دارد. فوتبال همین، گاهی اوقات هیجان بالایی دارید و گاهی اوقات کِسل هستید اما باید بین همه چیز تعادل ایجاد کرد.

سرمربی یوونتوس در پایان در تمجید از نیروهای هجومی‌اش اظهار داشت: ولاهوویچ در این بازی بر بازیکنان مقابلش تسلط داشت، کیه‌زا هم عالی بود اما هر دوی آنها درک کردند که باید به صورت تیمی کار کنند، حریف را تحت‌ فشار قرار دهند و پرشور باقی بمانند. اجازه دهید این را پنهان نکنیم که این در DNA یوونتوس و برای ۱۲۰ سال وجود دارد که تنها با تلاش و سختکوشی می‌توان به نتیجه ‌رسید.

یوونتوس با این برد ۳۶ امتیازی شد و صدر جدول رده‌بندی را از اینتر ۳۵ امتیازی که یک بازی کمتر انجام داده، گرفت. تیم‌های میلان و رم هم به ترتیب با ۲۹ و ۲۴ امتیاز در رده‌های سوم و چهارم جدول جدول هستند.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.