لژیونرهای ایرانی شاغل در فوتبال اروپا در هفته اخیر عملکردهای متفاوتی از خود به نمایش گذاشتند.

به گزارش خبرنگار مهر، در هفته اخیر لیگ‌های فوتبال در قاره اروپا، لژیونرهای ایرانی عملکردهای متفاوتی داشتند. مهدی طارمی پس از مدت‌ها موفق به گلزنی شد و سردار آزمون هم یک نیمه برای رم بازی کرد. این در حالی است که امیر عابدزاده پس از مدت‌ها نیمکت نشینی در ترکیب تیمش قرار گرفت اما اشتباه فاحش او منجر به شکست تیمش شد.

علیرضا جهانبخش و تداوم مصدومیت

علیرضا جهانبخش که در دیدار تیم ملی ایران برابر هنگ کنگ دچار مصدومیت از ناحیه همسترینگ شده بود در حال گذراندن روند درمان خود است و در ترکیب تیم «فاینورد» برای بازی با «آیندهوون» در لیگ برتر هلند حضور نداشت. «آیندهوون» در این دیدار با نتیجه ۲ بر یک پیروز شد.

حضور یک نیمه‌ای سردار آزمون در ترکیب «رم»

تیم فوتبال «آ اس رم» در هفته چهاردهم سری‌آ ایتالیا مهمان ساسولو بود که این دیدار با نتیجه ۲ بر یک به سود شاگردان «مورینیو» به پایان رسید. در این دیدار سردار آزمون روی نیمکت حضور داشت اما در نیمه دوم به میدان آمد و یک موقعیت گل‌زنی هم به دست آورد اما موفق به گلزنی نشد.

روند رو به رشد سامان قدوس با برنتفورد

تیم فوتبال «برنتفورد» در هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال انگلیس میزبان لوتون بود و با نتیجه ۳ بر یک در این دیدار به برتری رسید. سامان قدوس ملی پوش ایرانی برنتفورد در این مسابقه از ابتدا برای دومین هفته پیاپی در ترکیب تیمش حاضر بود و ۷۷ دقیقه برای برنتفورد بازی کرد. سامان قدوس در این مسابقه عملکرد مؤثری از خود به جا گذاشت و یکی از مهره‌های کلیدی تیمش بود.

تیم برنتفورد در هفته پانزدهم هم به مصاف برایتون رفت و در شبی که سامان قدوس را در اختیار داشت با نتیجه ۲ بر یک از این تیم شکست خورد.

رهایی حاج صفی از مصدومیت

در هفته سیزدهم لیگ برتر یونان، تیم فوتبال «آاک» آتن موفق شد با پیروزی یک بر صفر مقابل «آریس» با ۳۰ امتیاز به رتبه دوم جدول صعود کند.

در این مسابقه احسان حاج صفی، کاپیتان تیم ملی ایران که پس از چند هفته مصدومیت فرصت بازی به او رسیده بود از ابتدا در ترکیب «آاک» قرار داشت و به طور کامل برای تیمش بازی کرد و عملکرد خوبی هم از خود به نمایش گذاشت.

میلاد محمدی، دیگر لژیونر ایرانی این تیم با تصمیم «آلمیدا» نیمکت‌نشین بود و فرصت بازی پیدا نکرد.

گلزنی طارمی برای «پورتو»

پس از آنکه انتقادات از مهدی طارمی در فصل جاری لیگ برتر پرتغال افزایش پیدا کرده بود اما «رافائل کونسیسائو» به دفاع از مهاجم ایرانی تیمش پرداخت و‬ با ‏طعنه‌زدن به منتقدان او گفت طارمی صد در صد در‬ دیدار با «فامالیسائو» به میدان خواهد رفت و همین طور هم شد. طارمی در این مسابقه بازی کرد و موفق شد در لحظات پایانی نیمه اول یکی از دو گل تیمش را به ثمر برساند تا پس از حدود یک ماه پایش به گلزنی باز شود. او پس از این گل به آغوش «کنسیسائو» رفت تا لحظه‌ای ماندگار را برای این دو نفر خلق کند.

در هفته‌ای که گذشت همچنین تیم فوتبال پورتو در نخستین مسابقه از لیگ کاپ پرتغال میهمان تیم «اشتوریل پرایا» بود که این دیدار در پایان با شکست ۳ بر یک پورتو به پایان رسید.

مهدی طارمی ملی پوش ایرانی تیم پورتو در این مسابقه از ابتدا در ترکیب تیمش حاضر بود و ۶۳ دقیقه در زمین حضور داشت. تک گل تیم پورتو در این بازی در دقیقه ۳۴ با پاس هوشمندانه طارمی به پپه خلق شد.

تدام غیبت صیادمنش برای هال سیتی

الهیار صیادمنش مانند دیگر هفته‌ها در دیدار تیم «هال سیتی» برابر واتفورد در مسابقات چمپیونشیپ در لیست نفرات تیمش حضور نداشت تا روند غیبت‌هایش تداوم داشته باشد.

درخشش کریم انصاری فرد در قبرس

در هفته دوازدهم لیگ قبرس شب گذشته «اومانیا نیکوزیا» مدافع عنوان قهرمانی و تیم فعلی کریم انصاری‌فرد در برابر اتینکوس قرار گرفت که این بازی در نهایت با پیروزی ۴ بر یک اومونیا همراه شد و کریم انصاری‌فرد، لژیونر ملی پوش و ۳۳ ساله این تیم، یکی از چهار گل تیمش را به ثبت رساند.

سعید عزت اللهی

در هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال دانمارک تیم‌های «وایله» و «رندرز» به مصاف هم رفتند که این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید. سعید عزت‌اللهی هافبک ایرانی تیم «وایله» در این مسابقه ۹۰ دقیقه در ترکیب تیمش حاضر بود و در آخرین دقایق بازی یک کارت زرد گرفت.

صادق محرمی

در هفته هفدهم لیگ فوتبال کرواسی، تیم فوتبال «دینامو زاگرب» در حالی که صادق محرمی را برای سومین بازی پیاپی در ترکیب خود داشت به مصاف تیم رده هشتمی «اسلاون بلوپو» رفت و این دیدار را با نتیجه ۲ بر صفر به سود خود به پایان رساند. محرمی در این مسابقه در حضور ۹۰ دقیقه‌ای خود عملکرد مثبتی از خود به نمایش گذاشت و یکی از مهره‌های تأثیرگذار «دیناموزاگرب» بود.

اشتباه مرگبار امیر عابدزاده

امیر عابدزاده پس از هفت بازی نیمکت‌نشینی متوالی در فصل جاری لیگ دو پرتغال، در هفته دوازدهم توانست در ترکیب «ماریتیمو» مقابل تیم «سانتا کلارا» قرار بگیرد. اما در شرایطی که بازی با تساوی یک به یک دنبال می‌شد اشتباه فاحش او منجر به دریافت دومین گل تیمش شد تا این دیدار را با نتیجه ۲ بر یک شکست بخورند.

عابدزاده در این صحنه پس از آنکه ضربه مهاجم حریف را دفع کرد با این تصور که توپ را به کرنر فرستاده است بازی را رها کرد غافل از اینکه توپ پس از برخورد با تیر دروازه در زمین باقی مانده است و مهاجم حریف هم با یک ضربه سر، دروازه عابدزاده را باز کرد تا «ماریتیمو» با این اشتباه بازی را واگذار کند.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.