سرمربی تیم ملی عربستان دلیل تصمیم غیرمنتظره‌اش برای ترک نیمکت آتزوری را توضیح داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، برای خیلی‌ها هنوز اینکه چه شد که روبرتو مانچینی در میانه مسیر صعود تیم ملی ایتالیا به یورو ۲۰۲۴ این تیم را رها کرد، سؤال است؛ حتی برای رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا که اخیراً گفت احساس می‌‌کند از سمت مانچو مورد خیانت واقع شده است به خصوص که او چند روز پس از ترک آتزوری با فدراسیون فوتبال عربستان قرارداد بست و عنوان شد به خاطر پیشنهاد مالی پرزرق و برق سعودی‌ها تیمی را که قهرمان یورو ۲۰۲۰ کرده بود، رها کرده است.

مانچینی اما برای آن تصمیمش دلایل متفاوتی دارد و معتقد است که به همان دلایل شاید بهتر بود که خیلی زودتر از اینها تیم ملی ایتالیا را رها می‌کرد.

مانچو به نشریه Le Iene راجع به اوضاع و احوال فعلی‌اش در تیم ملی عربستان گفت: کارم در اینجا کمی خسته‌کننده و البته متفاوت است.

وی درباره تیم ملی ایتالیا هم اظهار داشت: بابت صعود ایتالیا به جام ملت‌های اروپا خیلی خوشحالم. بعد از ناکامی بزرگ نرفتن به جام جهانی، آنها لیاقتش را داشتند. بنابراین حق‌شان بود که به یورو بروند و از قهرمانی‌شان دفاع کنند. چرا من از این تیم رفتم؟ خب به این دلیل که ناامید شده بودم. بگذارید اینطور بگویم که بعد از آن همه سال کار در آن تیم، باید کاری متفاوت انجام می‌دادم. شاید بهتر بود که زودتر از این تصمیم به جدایی می‌گرفتم؛ البته درک می‌کنم که ممکن است برخی‌ها نسبت به جدایی من از تیم ملی ایتالیا حس بدی پیدا کرده باشند.

مانچینی افزود: خیلی چیزها مرا ناراحت می‌کرد و از این بابت هم واقعاً افسوس می‌خورم، چون اگر شرایط آنگونه نبود و امکان داشت، حاضرم بودم ۱۰ سال دیگر هم بمانم. برخی چیزها نسبت به گذشته تغییر کرده بود، اما آیا می‌توانم چیزی درباره‌اش بگویم؟ فکر می‌کنم که به اندازه کافی درباره‌اش حرف زده شده باشد. یک زمانی که روزنامه‌ها، خبرنگاران، سردبیران و مدیران مسئول واقعی وجود داشتند، حقایق نوشته می‌شد، الان اما کلی چرندیات نوشته می‌شود. چیزهایی که درباره من و جدایی‌ام از ایتالیا نوشته می‌شود، اغلب بی‌اساس هستند. من به چندین و چند دلیل از تیم ملی جدا شدم. به خاطر پول؟ آنهم یکی از دلایلم بود.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.