سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پی شکست مقابل الدحیل قطر و حذف از لیگ قهرمانان آسیا در نشست خبری این بازی مواردی را بیان کرد که طرح آن کمی عجیب به نظر می‌رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، یحیی گل‌محمدی در نشست خبری بعد از بازی پرسپولیس مقابل الدحیل در هفته ششم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، اظهار داشت: نتیجه‌ای که گرفتیم، نتیجه‌ای نبود که لیاقتش را داشته باشیم. می‌خواهم از هواداران بابت حضور پرتعداد و گرم‌شان تشکر کنم و اینکه تیم را تشویق کردند، همچنین بابت نتیجه‌ای که به دست آمد، عذر‌خواهی می‌کنیم. هر کاری می‌توانستیم، کردیم و نتیجه باید برعکس این می‌شد.

وی در ادامه یادآور شد: آن اتفاقات فوتبالی و فرصت‌طلبی که باید داشته باشیم، شاید امروز نداشتیم. خیلی دردناک بود. بعد از اینکه پنالتی را خراب کردیم، باز هم فرصت داشتیم، ولی الدحیل هم تیمی بود که در ضدحملات و بازیسازی تیم خوبی نشان داد. با این وجود خیلی خوب موقعیت‌سازی کردیم و توانستیم به دروازه حریف برسیم، اما در آنجایی که باید کار را تمام و از پنالتی هم بهتر استفاده می‌کردیم، متأسفانه این اتفاق نیفتاد. با توجه به جدول‌بندی جدید که در لیگ قهرمانان آسیا وجود دارد، ما در این گروه دوم شدیم و اگر فرمت قبلی بود، قطعاً صعود می‌کردیم، اما استرس زیادی را متحمل شدیم و شرمنده هواداران شدیم و نتوانستیم صعود کنیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسولیس در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه به نظر می‌رسید این تیم تاکتیکی در بازی امروز نداشت و نظر او را در این مورد جویا شد، خاطر نشان کرد: فکر می‌کنم شما بازی را کلاً ندیدید و اینجا هستید که سؤالات حاشیه‌ای بپرسید! به نظر من بنشینید و یک بار بازی را نگاه کنید. من فکر می‌کنم بازی را خوب ندیدید یا اصلاً ندیدید!

«هواداران پرسپولیس علاوه بر حسرت حذف از آسیا، امروز حسرت دو امتیاز از دست رفته مقابل استقلال تاجیکستان را خوردند و در نهایت حذف از آسیا منجر به سر دادن شعار علیه شما و درویش شد.»، گل‌محمدی در پاسخ به خبرنگاری که این نکته را یادآور شد، گفت: خیلی سؤالات غیرفنی می‌پرسید. می‌دانم شماها از کجا خط می‌گیرید و فکر بازی‌های بعد هستید و متوجه این قضیه هستم. می‌دانم با یک ذهنیتی از قبل دنبال حواشی باشگاه و تیم هستید، چون درباره مسائل فنی تا صبح سؤال کنید جواب می‌دهم، اما در گروه چهار تیمی که سخت‌ترین گروه آسیا بود، دوم شدیم. امروز هم اگر از موقعیت‌های خود استفاده می‌کردیم می‌توانسیتم برنده شویم.

وی درباره حواشی اختلافات مدیریت باشگاه با بازیکنان و کادر فنی در این نتیجه یادآور شد: راجع به مشکلات و مسائلی که پیش آمده است، فکر نمی‌کنم جای آن باشد که در اینجا صحبت کنم!

گل‌محمدی درباره تاکتیک پرسپولیس در بازی امروز گفت: تاکتیک ما مشخص بود. ما موقعیت‌های زیادی روی دروازه‌ حریف هم از عمق، هم از کناره‌ها و هم روی ضربات ایستگاهی داشتیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس راجع به بازی با سه هافبک، عدم انجام زودهنگام تعویض‌ها، فرصت مناسبی که برای صعود از دست رفت و اینکه موقعیت‌های تیم الدحیل در غیاب برخی ستارگانش خطرناک‌تر از پرسپولیس بود، اظهار داشت: آیا شما بازیکنان الدحیل را می‌شناسید؟ ما هر مهره هجومی که داشتیم، استفاده کردیم. محمد عمری هم تازه به تمرینات اضافه شده است و بیشتر از این نمی‌توانست بازی کند. سؤال دوم هم بیشتر تحلیلی بود و متوجه نشدم. ما امروز همه کاری انجام دادیم. اگر آن پنالتی را گل کرده بودیم، آیا باز هم این سؤالات را می‌پرسیدید؟ قطعاً سؤال نمی‌کردید. من متوجه هستم که منظور شما چیست و حرف که می‌زنید، می‌دانم در فکر و ذهن شما چه می‌گذرد. سؤال بعدی لطفاً.

وی در پاسخ به خبرنگاری که حرکتش قبل از خروج از زمین با ایستادن مقابل هوادارانی که به بازیکنان فحاشی می‌کردند را جالب توجه دانست، گفت: بازیکنان ما با تمام وجود بازی می‌کنند و امروز هم انصافاً هر چه داشتند، گذاشتند. همه کار کردند تا به گل برسند و بازی را ببرند، اما اتفاقات فوتبالی به ضرر ما شد. این بازیکنان شایسته تقدیر، تعریف و بهترین‌ها بوده و برای همه ما و هواداران ثابت‌شده هستند. همیشه روزهای خوب نداریم و یک روزهایی نیز روزهای سخت باشگاه است و تنها چیزی که اهمیت دارد ریکاوری ذهنی و روحی بازیکنان برای بازی بعد است.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس راجع به مشکلات خط دفاعی این تیم تأکید کرد: روی هر دو گل به خصوص گل اول نتوانستیم فضای پشت دفاع را پوشش بدهیم. همچنین نتوانستیم از ساخت حمله حریف جلوگیری کنیم و خیلی راحت به فضای جلوی مدافعان ما رسیدند و پاس دادند. اتفاقاً یکی از مواردی بود که خیلی روی آن تأکید داشتیم که وقتی تیم حریف توپ دارد و از هافبک‌ها رد می‌شود، باید بتوانیم فضای عمق و پاس عمقی را ببندیم. فکر می‌کنم حریف به موقع و خوب پاس داد و حرکت کرد و صحنه سختی برای پوشش دادن رقم خورد و بعد گل خوردیم. علی (بیرانوند) نیز واکنش خوبی نشان داد، اما متأسفانه در توپ برگشتی گل خوردیم و فکر می‌کنم باید در این بخش خیلی کار کنیم.

گل‌محمدی درباره گفت‌گویش با «معز علی» مهاجم تیم الدحیل گفت: او از بچه‌ها و تیم تعریف می‌کرد و می‌گفت نسبت به سال‌های گذشته که پرسپولیس بیشتر به طور مستقیم بازی می‌کرد، حالا روی زمین کار می‌کند. آنها این مسئله را می‌دانستند و فهمیده بودند که بازی سختی داریم. او راجع این مسائل صحبت و از بازیکنان پرسپولیس تعریف می‌کرد.

وی درباره فیکس شدن گولسیانی پس از مصدومیت پورعلی‌گنجی و حضور این مدافع خارجی در کنار کنعانی‌زادگان و اینکه خط دفاعی کمی کند شده و دوندگی‌شان به قدری نیست که هافبک‌ها را کاور کنند و همین مسئله منجر به خلق موقعیت برای حریفان می‌شود، تصریح کرد: مرتضی (پورعلی‌گنجی) یک مهره ارزشمند برای ما بود؛ هم فنی و هم تجربی که به تیم کمک زیادی می‌کرد و در رختکن نیز بازیکن فوق‌العاده‌ای بود. ما خیلی راحت او را از دست دادیم و این مصدومیت بلندمدت کار را سخت کرده است. حسین که ملی‌پوش است و گولسیانی نیز به تیم ملی کشورش دعوت شد. به هر حال تنها چیز مهم این است که به فرم خوب برگردیم و با تمرینات اختصاصی بیشتر باید بتوانیم هماهنگی بین مدافعان به وجود بیاید.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.